Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2016-10-17
Kategoria: Psychologia
Dodał/a książkę: elibri

Młoda kobieta rzuca studia doktoranckie i zaczyna grać w pokera. Wdrożywszy się

w system analizowania możliwych scenariuszy i wyliczania szans na ich ziszczenie, potrafi określić z góry błędy swoich przeciwników i staje się jedną z najlepszych zawodniczek na świecie.

Grupa specjalistów Google przez cztery lata gromadzi dane na temat funkcjonowania najlepszych zespołów pracowniczych, aby ogłosić, że ważniejsze jest to, co łączy grupę, niż jej personalny skład.

Generał piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych, widząc niskie morale ochotników, układa od nowa program szkolenia w obozie dla rekrutów. Okazuje się, że wypracowanie postawy ,,ukierunkowanej na działanie" może zmienić nawet najbardziej rozchwianych nastolatków w niepokonanych zdobywców.

Termin premiery Krainy lodu wytwórni Walt Disney Pictures zbliża się wielkimi krokami. Katastrofa wisi w powietrzu, jednak zespół produkcyjny otrząsa się z niemocy, przeżywa twórczy przełom i w efekcie powstaje jeden z najlepszych filmów animowanych

w historii kina.

Co łączy tych wszystkich ludzi?

Wiedza, że efektywność to umiejętność dokonywania wyborów i podejście do codziennych obowiązków. To odpowiednie postrzeganie małych celów na tle dużych wyzwań, to kultury organizacyjne, które budujemy jako liderzy, nie zamykając się na postęp. To wreszcie stosunek do informacji. Te aspekty różnią ludzi produktywnych od zapracowanych.

Mądrzej, szybciej, lepiej traktuje o ośmiu kluczowych obszarach - od motywacji

i umiejętności wyznaczania celów aż po zagadnienie koncentracji i dokonywanie wyborów - które tłumaczą, jak to się dzieje, że niektórzy ludzie i niektóre firmy tak wiele potrafią zrobić. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych w dziedzinie neurologii, psychologii i ekonomii behawioralnej, jak również na doświadczeniach dyrektorów generalnych, reformatorów oświaty, generałów wojska, agentów FBI, pilotów samolotów pasażerskich i scenarzystów z Broadwayu, autor udowadnia, że najbardziej produktywni ludzie, firmy i organizacje faktycznie działają inaczej, ale to nie wszystko.

Oni zupełnie inaczej widzą świat i inaczej podejmują decyzje.

Charles Duhigg - zdobywca Nagrody Pulitzera, jest dziennikarzem śledczym w ,,The New York Times" i autorem bestsellerowej książki Siła nawyku. Otrzymał nagrody National Academy of Sciences, National Journalism i Gorge Polk. Jest absolwentem Harvard Business School oraz Uniwersytetu Yale. Mieszka na Brooklynie z żoną i dwójką dzieci.

Kup książkę Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności

Opinie o książce - Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2016-12-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności to książka dla tych, którzy marzą o tym by zmienić swoje życie. Napisana w dość skomplikowany, dla mnie zbyt naukowy sposób. Jednak starałam się z niej wyciągnąć tyle przydatnych informacji ile tylko mogłam. Teraz będę testować to czy faktycznie stałam się bardziej poukładana, efektywna i jednocześnie bardziej zadowolona.
Siła nawyku
Charles Duhigg0
Okładka ksiązki - Siła nawyku

Nawyki mają potężną moc, a przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka! Nałogowo palimy, bezustannie sprawdzamy wiadomości na Facebooku, chronicznie...