Magiczne drzewo 1. Czerwone krzesło

Data wydania: 2009-08-27
ISBN: 978-83-240-1165-0
Ilustracje: Andrzej Maleszka
Dodał/a książkę: Damian Kopeć

Czy myśleliście kiedyś, jak to jest móc robić to, co tylko się chce? Magiczne drzewo 1. Czerwone krzesło opowiada historię 3 polskich dzieci, które weszły w posiadanie magicznego przedmiotu.

Rósł stary i przeolbrzymi dąb. Pewnego razu został powalony przez burzę. Wraz z tym wydarzeniem, ludzie postanowili go pociąć i zrobić z niego użyteczne przedmioty. Każdy przedmiot zatrzymał jednak cząstkę mocy tego drzewa. Jednym z tych przedmiotów był mebel – Czerwone krzesło, które weszło w posiadanie przez naszych małych bohaterów.

Chcielibyście zobaczyć latający dom? Olbrzymiego lwa, czy wiele innych przezabawnych i magicznych przedmiotów? Tosia, Kukim i Filipie sprawią, że zobaczycie magię, która Wam się nawet nie śniła. Czy dzieci wykorzystają jego moc w słusznym celu?

Kup książkę Magiczne drzewo 1. Czerwone krzesło

Avatar użytkownika - slk
slk
Bywa tak, że wiele książek popularność zyskuje dzięki ekranizacjom, niezależnie – a nawet wbrew – ich artystycznej wartości. Na szczęście w przypadku „Czerwonego krzesła” Andrzeja Maleszki – pierwszego tomu opowieści dla dzieci z cyklu „Magiczne drzewo”, na podstawie którego powstał nagradzany na festiwalach całego świata cykl krótkich filmów dla młodego widza, rzecz ma się zupełnie inaczej. To bowiem znakomita książka – mądra, ciepła, miejscami bardzo zabawna, ale za to pozbawiona nachalnego dydaktyzmu. To rzeczywiście opowieść o sprawach w życiu najważniejszych. Zdarzyło się, że burza powaliła ogromny dąb – drzewo o cudownych, magicznych właściwościach. Z jego drewna wytworzono potem wiele przedmiotów, z których każdy zachował magiczne właściwości. Jest wśród nich i czerwone krzesło. Trafia ono do rodziny Filipa, Tośki i Kukiego, których ojciec i matka właśnie stracili pracę w orkiestrze. Choć sytuacja finansowa nie jest zbyt wesoła, jednego dzieciom nie brakuje: miłości. Cóż, kiedy pochopnie wypowiedziane życzenie zmienia wszystko. Rodzicom nagle zaczyna zależeć na pieniądzach i decydują się opuścić swe dzieci, pozostawiając je na rok pod opieką niezbyt sympatycznej, a za to potwornie skąpej ciotki. Zanim dzieciom uda się przywrócić normalność, przeżyją wiele niesamowitych przygód i będą musiały wydostać ...

Opinie o książce - Magiczne drzewo 1. Czerwone krzesło

Avatar użytkownika - patita1990
patita1990
Przeczytane:2015-04-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Polecona mi przez uczniów seria o Magicznym Drzewie potrafiła wciągnąć nawet mnie, mimo skończonych już dawno nastu lat. Odrobina fantazji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Seria zdarzeń realno-fantastycznych poruszająca i dotykająca bardzo fajnych, wartościowych zagadnień. Uczy w nienachalny sposób, jakie wartości w życiu są ważne, a które możemy sobie odpuścić. Świetna, rozwijająca wyobraźnię seria dla dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Momentami dla młodszych czytelników zapierająca dech w piersiach, pełna przygód i różnorodnych zdarzeń. Naprawdę warto wzbogacić swoją biblioteczkę o tę serię.
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2014-01-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Dobra, dla współczesnych dzieci. Fantastyczna, nierealna, nieprzewidywalna... Znowu czytana przeze mnie wraz z moimi uczniami na konkurs, jednak przez nich oceniona niżej niż przeze mnie. Może dwunastolatkom wydała się zbyt odrealniona?
Świetna książka dla dzieci i tych młodszych i tych starszych które lubią czytać jak i dorosłych polecam
Avatar użytkownika - Olusia
Olusia
Przeczytane:2013-11-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Rewelacyjna opowieść. Daj swojemu dziecku niech rozwija swoją wyobraźnię. Przygoda goni przygodę. Pięknie napisana.
Avatar użytkownika - MoniaP
MoniaP
Przeczytane:2013-10-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Moje córki przeczytały ją prawie jednym tchem. Ciekawe i śmieszne przygody związane z krzesłem które jest z magicznego drzewa.
Avatar użytkownika - Avellime
Avellime
Przeczytane:2016-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam, ♦ Najcudowniejsze ♦, Wypożyczone,
Avatar użytkownika - AgnieszkaG
Przeczytane:2015-01-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015 ,
Magiczne drzewo. Inwazja
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Magiczne drzewo. Inwazja

Idalia, Alik, Kuki i inni muszą stawić czoła wielkim niebezpieczeństwom. Naprawdę wielkim! Na Ziemię przybywają Ogromni. Jak walczyć z olbrzymami? Jak...

Magiczne drzewo. Czerwone krzesło.
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Magiczne drzewo. Czerwone krzesło.

Jest to doskonale i nowocześnie opowiedziana historia o trójce współczesnych polskich dzieci, które muszą pokonać mnóstwo trudności, by odzyskać miłość...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa