Magiczne drzewo. Tajemnica mostu.

Tom 2 cyklu Magiczne drzewo

Kuki, Wiki i Melania muszą odnaleźć Most Zapomnienia. Czeka na nich gigantyczny pająk, podziemna rzeka i groźna Greta o trojgu oczach. A oni muszą ocalić Filipa, któremu magia kazała zakochać się w niewłaściwej dziewczynie... Na szczęście po ich stronie stoi najlepszy robot świata, pies geniusz i cudowna kotka Latte! Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na całym świecie cyklu filmów, nagrodzonego EMMY - telewizyjnym Oskarem.

Informacje dodatkowe o Magiczne drzewo. Tajemnica mostu.:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-240-2968-6

Kup książkę Magiczne drzewo. Tajemnica mostu.

Magiczne drzewo. Tajemnica mostu. - opinie o książce

Polecona przez uczniów seria o Magicznym Drzewie potrafiła wciągnąć nawet mnie, mimo skończonych już dawno nastu lat. Odrobina fantazji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Seria zdarzeń realno-fantastycznych poruszająca i dotykająca bardzo fajnych, wartościowych zagadnień. Uczy w nienachalny sposób, jakie wartości w życiu są ważne, a które możemy sobie odpuścić. Świetna, rozwijająca wyobraźnię seria dla dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Momentami dla młodszych czytelników zapierająca dech w piersiach, pełna przygód i różnorodnych zdarzeń. Naprawdę warto wzbogacić swoją biblioteczkę o tę serię.
Avatar użytkownika - Olusia
Olusia
Przeczytane:2014-01-06,
Wspaniała opowieść dla dzieci i młodzieży. Pełna akcji i rozmaitych zdarzeń. Przy czytaniu nie grozi nuda! Polecam wszystkim młodym czytelnikom!!
Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2019-11-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kolejna część lubianej przez dzieci serii „Magiczne drzewo”. Tym razem na skutek wypowiedzianego życzenia, Filip zakochuje się w dziewczynie z plakatu reklamowego. Ratując chłopca przed skutkami nieszczęśliwej miłości, bohaterowie udają się w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż do Wenecji. Sama z przyjemnością czytam tę serię i wszystkim polecam.

I oto druga część serii ,, Magiczne Drzewo". Na przyjęciu urodzinowym Filipa Melania usiadła na magicznym krześle i wypowiedziała życzenie, by on zakochał się w pierwszej dziewczynie, która zobaczy. Starała się, by to była ona. Jednak on pierwszą zauważył dziewczynę na reklamie. Okazuje się, że ona została stworzona komputerowo i nie istnieje. Melania, Kuki i Wiki muszą odnaleźć Most Zapomnienia, by się odkochał. Po drodze spotykają Gretę, kobietę o trojgu oczu, która chce ukraść dzieciom magiczny przedmiot. Dzieci docierają do Wenecji. Mimo, iż Filip przeszedł po moście, nic się nie dzieje. W tym czasie Greta kradnie krzesło i zatapia miasto. Okazuje się, że Most Zapomnienia jest małym drewnianym mostkiem na makiecie. Filip zostaje uratowany, ale żeby ocalić Wenecję nowoczesny robot cofa czas, by ocalić miasto i sam znika.

Avatar użytkownika - 810611Zp
810611Zp
Przeczytane:2018-04-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

Humorystyczną historię małych dzieci czyta się ekspresowo, czsem nie zdaje się sprawy z tego ile

już się przeczytało! Według mnie mozna tę książkę przeczytać w dowolnym wieku.

Avatar użytkownika - Braxi
Przeczytane:2018-04-29, Ocena: 6, Przeczytałem,
Berło.
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Berło.

Bohaterowie zdobywają berło, które daje władzę nad ludźmi i przedmiotami. Groźni przestępcy porywają berło, a z nim Idalię i Alika. Tworzą straszliwego...

Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór

Julka jest w niebezpieczeństwie. Jej nierozważne życzenie sprowadza na świat groźnego stwora o wielkiej mocy. Pozbawia on bohaterkę ludzkiego głosu i zmienia...