Magiczne królestwo. Świąteczny zamek

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2012-11-04
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7739-973-6
Liczba stron: 200
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5 (1 głosów)

W Magicznym Królestwie nadeszła pora świąt! Wszyscy mieszkańcy cudownej krainy spieszą do Świątecznego Zamku, gdzie odbędzie się piżamowa noc.

Swoją wizytę zapowiedział nawet sam Święty Mikołaj! Ela, Jaśmina i Zuza są przeszczęśliwe, że spędzą te magiczne dni razem ze swoimi czarodziejskimi przyjaciółmi. Jednak okrutna królowa Jej Złośliwość nie próżnuje i wraz z burzowymi chochlikami planuje popsuć ten radosny nastrój. Czy trzy dziewczynki zdołają złamać groźne zaklęcie i ocalić święta?

"Magiczne Królestwo" to seria książeczek, w której wszystkie dziewczynki na pewno znajdą to, co najbardziej lubią: niezwykłą przyjaźń, olśniewające czary, fascynujące tajemnice i magiczne przygody. Młode czytelniczki zostaną porwane w baśniowy świat, w którym trzy odważne i pomysłowe przyjaciółki próbują ocalić zaczarowaną krainę przed katastrofą.

Kup książkę Magiczne królestwo. Świąteczny zamek

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:,
Trzy nastoletnie przyjaciółki: Jaśmina, Zuzia i Ela są w posiadaniu magicznej szkatułki, która ma niezwykłą moc przenoszenia do Magicznego Królestwa, gdzie dziewczynki przeżywają cudowne przygody.   Tym razem dziewczynki spotykają się w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia w domu jednej z nich, by odbyć kolejną podróż do Magicznego Królestwa. Gdy zjawiają się na miejscu, okazuje się, że Świąteczny Zamek, w którym zwykle król Wesołek organizuje świąteczne przyjęcie, jest w niebezpieczeństwie. Jego zła siostra chce pokrzyżować wigilijne plany i zepsuć wszystkim święta. Rzuca magiczne zaklęcie, które powoduje, że do Zamku nie można się w żaden sposób dostać! Cały obrośnięty jest trującym bluszczem. A bez zapalenia gwiazdki na świątecznej choince, znajdującej się w środku, całe przyjęcie nie będzie się mogło rozpocząć. Wszyscy są załamani. Na szczęście z bajkowymi syrenkami, jednorożcami, kucykami i wróżkami są nasze rezolutne przyjaciółki, które znajdują sposób na dostanie się do środka…   Nie będzie to łatwe zadanie, ale przecież trzeba spróbować. Święta muszą się odbyć, a Mikołaj musi dostarczyć prezenty dla wszystkich. W tym także dzielne przyjaciółki będą musiały mu jakoś pomóc. Najpierw jednak wrócą do swoich domów, by w gronie rodzinnym spędzić święta. Okazuje się bowiem, że czas, tak ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Magiczne królestwo. Świąteczny zamek

Reklamy