Malowany Człowiek, księga 2

Tom 2 cyklu Cykl Demoniczny

Czy znękana ludzkość znajdzie w sobie dość siły, by stanąć naprzeciw otchłańców z uniesioną głową? Przecież od wieków potrafi się tylko chować za murami ochronnych runów…
Arlen, Leesha i Rojer wierzą, że tak. I nie tylko oni, choć jedynie w odległej Krasji ludzie wypowiedzieli demonom otwartą wojnę. Co noc stają z nimi twarzą w twarz na ubitej ziemi – w naszpikowanym pułapkami Labiryncie. W obronie honoru przodków. Nie szczędząc ofiar i krwi. Arlen, Leesha i Rojer są już dojrzałymi, doświadczonymi przez życie ludźmi. Odkrywają w sobie umiejętności i moce, które pozwolą im myśleć o próbie zmierzenia się z unicestwiającym świat złem. W krucjacie przeciwko potworom budzącym się do życia każdej nocy połączył ich nieubłagany los.To ostatni dzwonek dla ludzkości, ginącej w szponach opętanych żądzą mordu bestii.

Informacje dodatkowe o Malowany Człowiek, księga 2:

Malowany Człowiek, księga 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - aga95
aga95
Przeczytane:2016-02-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2016,
Super. Nie zawiodłam się na kontynuacji. Mam nadzieję, że reszta jest książek Brett'a równie dobra :D
Świetna część druga! Jeszcze więcej akcji! Arlen przechodzi totalną przemianę i może być doskonałym przykładem tego jak porażkę przekuc w zwycięstwo! Rojer i Leesha również się zmieniają-dojrzewaja, "mężnieją" i zaskakują otchlance każde na swój sposób! Ale... To trzeba po prostu przeczytać :)
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Pierwszej części ustępuje jedynie objętością, za to więcej jest akcji, scen walki i odwagi. Wciąga od pierwszej strony i mocno trzyma, aż do ostatniej
Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-06-22, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Kontynuacja przygód Arlena, Leeshy i Rojera. Nadszedł czas na przecięcie strun losu bohaterów. Rojer podróżując ze swoim mistrzem po wioskach odkrywa talent do odganiania otchłańców przy pomocy skrzypiec. Niestety wiedza okupiona jest życiem mentora, który przez przypadek wypchnął ucznia za krąg runiczny, reflektując się uratował mu życie samemu ginąc od ciosów zadanych przez drzewnego demona. Minstrel powraca do Angiers dopiero po roku i znajduje nowego mecenata- starego Mistrza Sztuk z Gildii Minstreli. Nistety depcząca im po nogach konkurencja postanawia zemścić się za dawną zniewagę. Zostają dotkliwie pobici i pozostawieni na pastwę nocy. 2 strażników ryzykują życie postanawia im pomóc, tak oto Rojer poznaje Leeshę pracującą w szpitalu w Angiers. Niestety staruszek nie przeżył napaści. Pewnego dnia Leesha postanawia wrócić do rodzinnej miejscowości by pomóc z szalejącą zarazą. Minstrel wyrusza razem z nią. Dochodzi do napaści na trakcie przed Nocą ratuje ich Malowany Człowiek. Uważam, że książka w momeńcie gdy Rojer i Arlen chcą zemścić się na bandytach porusza ważny problem przebaczenia i tego, że nikt nie zasługuje na śmierć z rąk demonów. Najpardziej podoba mi się ten cytat:,, Weż najgorszego z przestępców, a potem wyjżyj za okno i nawet on będzie lepszy od tych bestii."
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2015-05-20, Ocena: 5, Przeczytałem,
Rewelacyjna druga część serii. Odnaleziona zostaje włócznia Kajiego. Niestety Arlen który to uczynił zostaje oszukany przez Jadira i wyrzucony na pustynię na pastwę otchłańcom. Chłopak jednak nie zginął i się nie poddał. Odkrył możliwosć malowania run na ciele. Walka z otchłańcami stała się jego życiem, pasją i przeznaczeniem. Tak powstałmalowany człowiek. Tak powstał Wybawiciel.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-08-22, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Kolejne przygody Arlen, Leesha i Rojera. Tym razem ich ścieżki się ze sobą łączą. Zanim jednak do tego dojdzie każdy przechodzi swoje próby życia.
Avatar użytkownika - aishiteru
aishiteru
Przeczytane:2014-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek - 2014,
"Arlen, Leesha i Rojer wierzą, że ludzkość jest w stanie przeciwstawić się otchłańcom. I nie tylko oni, choć jedynie w odległej Krasji ludzie wypowiedzieli demonom otwartą wojnę." Kolejna część "Malowanego człowieka". Ludzkość w dalszym ciągu zmaga się z pojawiającymi się co wieczór otchłańcami, które tylko czyhają by zatopić swoje szpony w ludzkim ciele. Drogi bohaterów wreszcie się krzyżują, a sama druga część jest, wydaje mi się, bardziej już mroczna od swojej poprzedniczki. Bohaterowie są już dorośli, więc i sposób ich przedstawienia przez autora się zmienił. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że nie są bezsilni, że to oni mogą być ŁOWCAMI, a nie zwierzyną... Powoli rozpoczyna się walka, w której tylko jedna ze stron może być zwycięzcą. W dalszym ciągu moim ulubionym bohaterem jest tutaj Arlen. Podobała mi się ta jego zaciętość i chęć walki, a opisy zmiany bohatera w mrocznego wojownika ujeżdżającego wierzchowca z piekła rodem śledziłam z ciekawością. Tym bardziej się cieszę, że drogi bohaterów się skrzyżowały. :) Książka oczywiście nie jest pozbawiona wad, niektóre rozwiązania uważam za trochę naciągane, inne - za wręcz infantylne, jednak jest w tej pozycji coś, co sprawia, że czyta się ją z ogromną przyjemnością. Pewnie jest w tym spora zasługa tłumacza - Marcina Mortki. Dobrze się Pan spisał! Drugą część "Malowanego człowieka" uważam za udaną pozycję i z pewnością sięgnę po kolejne części "Cyklu Demonicznego". I niech mnie mrok pochłonie! - oby jak najszybciej. :)
Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2014-01-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione, Mam, 52 książki - 2014,
Pierwsza księga mnie wciągnęła a druga księga zdecydowanie wessała mnie do świata Brett'a. Akcja nabiera dynamiki (choć i w poprzedniej księdze nie można było narzekać na nudę). Naznaczony przerósł moje wyobrażenia o tej postaci. Parę okrutnych scen spowodowało, że czytało się to naprawdę ciężko a natłok emocji groził wybuchem. Jednak nie żałuję ani jednego przeczytanego słowa. Sam koniec tomu kusi aby sięgnąć po kolejne części i sprawdzić czy radość ze zwycięstwa będzie towarzyszyła bohaterom w ich kolejnych starciach z Otchłańcami i ... ludźmi.
Avatar użytkownika - Ivor123
Ivor123
Przeczytane:2013-12-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Polecam wszystkim miłośnikom Fantasty
Avatar użytkownika - kpt_Yossarian
kpt_Yossarian
Przeczytane:2012-07-10, Ocena: 5, Przeczytałem,
Lekka, łatwa i bardzo przyjemna. Zdecydowanie polecam!
Avatar użytkownika - Valakiria
Valakiria
Przeczytane:2010-12-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
Jak pisałam - im dalej tym lepiej :)
Avatar użytkownika - Ariz
Ariz
Przeczytane:2010-10-20, Ocena: 6, Przeczytałem,
Bardzo dobra powieść. Napisana z rozmachem, doskonałe obraz działania run w kręgu. Polecam

Do lektury "Malowanego człowieka" stanowczo musiałam dojrzeć. Za nastoletnich lat niedoceniłam wystarczająco tego mrocznego, lecz fantastycznego świata. Czuję, że Peter V. Brett zaskoczy mnie jeszcze wiele razy podczas lektury cyklu demonicznego. Widać, że pomysł na fabułę, akcję oraz bohaterów jest przemyślany i dopracowany z niezwykłą starannością.

Polecam również sięgnąć po audibook. Jest znakomicie przygotowany. Słucha się go z czystą przyjemnością.

Avatar użytkownika - kamilagielniak
kamilagielniak
Przeczytane:2023-05-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Druga część zdecydowanie bardziej szokująca. Cykl zapowiada się przepięknie.

Avatar użytkownika - LukasM
LukasM
Przeczytane:2019-01-09, Przeczytałem, Mam,

Ciąg dalszy - książka super .

Avatar użytkownika - anika
anika
Przeczytane:2017-06-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane 2017,

Ciekawie wykreowany świat, barwne postacie, wartka akcja oraz intrygująca historia. Polecam!

Pustynna Włócznia. Księga 2
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Pustynna Włócznia. Księga 2

Arlen nie żyje... Tamtej nocy zginął bym ja mógł żyć dalej. Czasami Posłaniec musi powiedzieć ludziom to, czego nie chcieliby usłyszeć. Czasami...

Wojna w blasku dnia. Księga 1
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Wojna w blasku dnia. Księga 1

Podczas Nowiu na świat wychodzą demony. Wojna w blasku dnia wciąga czytelników w świat otchłani i mroku. Ludzkość ma trzydzieści dni, aby przygotować...