Malutki Lisek i Wielki Dzik. Świt

Tom 3 cyklu Malutki Lisek i Wielki Dzik
Malutki Lisek i Wielki Dzik trzymają się zawsze razem, tak jak przystało na najlepszych przyjaciół. Przemierzają lasy i łąki, odkrywając nieznane. Szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania: czym jest tajemniczy Endeżet i dlaczego jest nam smutno, kiedy nie wszystko układa się po naszej myśli?

Jak wygląda Cień Smutku i dlaczego nie wolno dać się mu złapać? Ale najważniejsze, że zawsze wychodzą cało z opresji, bo mają siebie nawzajem.

Doskonały komiks dla najmłodszych czytelników!

Komiks nagrodzony w drugiej edycji ,,Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci".

Informacje dodatkowe o Malutki Lisek i Wielki Dzik. Świt:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017-09-20

Kup książkę Malutki Lisek i Wielki Dzik. Świt

Malutki Lisek i Wielki Dzik. Świt - opinie o książce

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2017-11-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,

Album składa się z czterech części: Dzień, Zmierzch, Noc, Świt, z których każda kolejna historia jest rozwinięciem poprzedniej. Lisek i Dzik udają się na bagna. Tam spotykają niezwykłego mieszkańca - larwę jętki, która zdradza im, że czeka na swój NŻD (najpiękniejszy dzień życia). Nie wspomina im jednak, że będzie to zarazem ostatni dzień jej życia. Zwierzęta wspólnie planują przygody. Robaczek zmienia się w dorosłego owada i odlatuje w pośpiechu. Lisek z Dzikiem czekają na swoją nową koleżankę, a o zmierzchu muszą się zmierzyć ze smutną wiadomością.

Niepodważalną zaletą komiksu jest szata graficzna. Ciepłe, subtelne, akwarelowe ilustracje sprawiają bardzo pozytywne wrażenie. Same rysunki świetnie oddają emocje bohaterów.

Piękna opowieść o przyjaźni, życiu, umieraniu i pożegnaniu. Autorka przekazuje istotę śmierci i żałoby bez bez cienia nadęcia i patosu. Pokazuje, że ważne jest tu i teraz.  Nadchodzący zmierzch uświadamia istnienie czasu, przemijania.

Słownik rosyjsko-polski, polsko-rosyjski z rozmówkami
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Słownik rosyjsko-polski, polsko-rosyjski z rozmówkami

Słownik rosyjsko-polski, polsko-rosyjski z rozmówkami jest jednym z serii słowników dwujęzycznych z rozmówkami. Słownik jest szczególnie polecany osobom...

Atlas miast województwa dolnośląskiego w skali 1:17 500
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Atlas miast województwa dolnośląskiego w skali 1:17 500

Atlas miast województwa dolnośląskiego w skali 1:17 500 zawiera wiadukty o nienormowanej skrajni, centra logistyczne i dystrybucyjne, informator adresowy...