Mamo, pobaw się ze mną!

Data wydania: 2013-05-22
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 978-83-7660-458-9
Dodał/a książkę: czytam

1001 zabaw na 5 lat udanego rozwoju.

Witamy w świecie zabaw dziecięcych!

Zabawa dla rodziców na całym świecie stanowi naturalny sposób budowania więzi z noworodkami, maluchami i przedszkolakami. Zabawa z dziećmi to nie tylko rozrywka, to także jeden z najlepszych sposobów uczenia się nowych umiejętności, rozwijania wyobraźni, zaszczepiania chęci do nauki i kształtowania u dziecka poczucia własnej wartości. Zabawy zamieszczone w tej książce wypróbowało już tysiące dzieci na całym świecie, co daje pewność, że te zabawy nie tylko bawią, ale i uczą. Z dumą prezentujemy tę książkę jako doskonałą pomoc w mądrym wychowaniu waszych pociech.

Uruchomcie wyobraźnię i zaczynajcie – zabawa czeka.

Odbiorcy:
– świadomi rodzice, którzy dbają o właściwy rozwój swoich pociech.
– psychologowie i pedagodzy, wszyscy zajmujący się psychologią rozwojową i pedagogiką zabawy.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– opracowana przez specjalistów z psychologii rozwojowej, proponuje rodzicom twórcze zabawy, których celem jest prawidłowy rozwój niemowlaka, malucha i przedszkolaka.
– opiera się na praktyce i doświadczeniu.
– proponowane w niej zabawy budują niepowtarzalną i silną więź pomiędzy rodzicami i dziećmi oraz stymulują prawidłowy rozwój maluchów.

Kup książkę Mamo, pobaw się ze mną!

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2013-06-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Zabawa jako jedna z form aktywności człowieka wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Sięgając swymi korzeniami początków ludzkości, dowodzi, że nie istnieje społeczność, której członkowie by jej nie znali. Ów ciekawy sposób aktywizacji wykorzystało wydawnictwo Jedność, publikując wspaniałą książkę Mamo, pobaw się ze mną! Radością napełnia zwłaszcza druga część tytułu: 1001 zabaw na 5 lat rozwoju, która – ze względu na długofalowość – jest pomysłem w pełni trafionym. Wykorzystana przez rodziców najmłodszych dzieci (oraz psychologów, pedagogów i nauczycieli przedszkola), przyniesie spodziewane efekty nie tylko w okresie pięciu pierwszych lat życia, ale na długo pozostanie wśród działań wspomagających dziecięcy rozwój. Wiele zaprezentowanych w lekturze zadań zostało zaczerpniętych z działającego od 1976 roku programu rozwojowo-edukacyjnego dla dzieci do pięciu lat Gymboree Play & Music, który - mając swoje placówki w trzydziestu krajach - z powodzeniem popularyzuje zabawy uwzględniające taniec, muzykę i ruch. Imponująca ilość propozycji pomoże zadbać o to, by rozwój fizyczny, umysłowy oraz psychiczny dziecka przebiegał bez zakłóceń: zabawy stymulujące rozwój emocjonalny, rozwój zmysłów, wyobraźni, koordynacji ruchowej, świadomości własnego ciała oraz zachowań społecznych inspirują rodziców ...

Opinie o książce - Mamo, pobaw się ze mną!

Avatar użytkownika - picola
picola
Przeczytane:2013-06-03, Ocena: 6, Chcę przeczytać,
doskonałe pomysły na zabawę, książkę pożyczyłam, ale uważam, że powinna być w biblioteczce każdego rodzica