Mania, mała ogrodniczka

Maja Popielarska znana jest chyba w każdym polskim domu. Jej program telewizyjny Maja w ogrodzie niejednego zachęcił do urządzenia własnego ogrodu. Nic dziwnego, że doszła do wniosku, że najwyższy czas zainteresować tym tematem dzieci, pokazać im, że każdy może zostać małym ogrodnikiem i wyhodować własne warzywa, kwiaty i zioła (nawet na balkonie). Napisała więc historię o przeprowadzce do nowego domu Mani, Jasia i ich rodziców. Sąsiadka, pani Rozalia, pokazuje rodzince, jak siać i sadzić, czym się różnią nasiona od sadzonek, kiedy które rośliny zaczynają rosnąć i jak o nie dbać. A przecież ogród to nie tylko rośliny, także zwierzęta!

W książce znajdziecie opowieść o Mani, plan ogrodu, schematy wzrostu roślin, porady, mnóstwo zdjęć i ciekawostek.

Informacje dodatkowe o Mania, mała ogrodniczka:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2015-03-18

Kup książkę Mania, mała ogrodniczka

Mania, mała ogrodniczka - opinie o książce

Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2015-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Mania ma osiem lat. Jej młodszy brat Jaś - cztery. Często dochodzi do sporów czy zupa ma być z makaronem czy ryżem, ale ogólnie dzieciaki są zgodnym rodzeństwem, zwłaszcza kiedy mama zabiera ich do ulubionej cukierni podczas deszczowej pogody. Na poprawę humoru. Mania w związku z tym, że ma napisać pracę domową, dotyczącą ciekawego i mało znanego warzywa, odkrywa że rabarbar nie jest owocem, tylko właśnie warzywem. Zresztą wiele ciekawostek znajdziemy w tej książeczce, bowiem rodzice przekazują dzieciom niespodziewaną informację - kupili domek z ogródkiem. Mania ogromnie zapala się do pomysłu zagospodarowania terenu. Emerytowana nauczycielka przyrody - pani Rozalia - wprowadza Manię i jej rodziców w świat ogrodnictwa. Pomaga im rozplanować gdzie lepiej umieścić bazę kosmiczną, gdzie ustawić stół a gdzie umieścić kwiaty i warzywa. Dzięki starszej sąsiadce dziewczynka poznaje zwyczaje pszczół oraz co się kiedy sadzi czy sieje. Założyła też zielnik i każdego dnia odkrywała nowe ciekawostki przyrodnicze. To bardzo pouczająca książeczka, która zbliża dziecko do otaczającej nas natury. Wyjaśnia, że nie nawet jeśli ktoś nie ma ogrodu to może mieć swój kawałek ogródka na balkonie lub parapecie. Ta pozycja uczy dziecko wielu fajnych i nietypowych a czasem jakże prostych rzeczy z otaczającego nas świata a wszystko to w formie zabawy. Humorystyczna forma, śliczne i barwne ilustracje, marginesy przeznaczone na niebanalne obrazki. Obie z córą świetnie się bawiłyśmy podczas lektury.
Avatar użytkownika - agadas
agadas
Przeczytane:2015-08-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Mania wraz z bratem i rodzicami przeprowadza się do domku z ogródkiem, tam poznaje panią Rozalie która uczy ją wszystkiego o roślinach. Mania wraz z rodzicami i sąsiadką projektują ogród tak by każdy miał tam swoje miejsce. Mania uczy się pielęgnować rośliny, które kiedy sadzić by wydały owoce. Z książki również dowiemy się: dlaczego tulipany sadzi się jesienią? ile lat żyje ropucha i dlaczego jest tak ważna w ogrodzie. skąd pochodzi rabarbar? co to jest zimna Zośka? Na pewno jest to fajna przygoda dla początkujących małych ogrodników, dzieci zabierane są w podróż razem z Manią i odkrywają tajemnice ogrodu. Wszystko zostaje przekazane tak by zachęcić do zakładania własnych ogródków. Nie masz dużego ogrodu? Nie szkodzi można poszaleć też na balkonie albo sadzić zioła w doniczkach na parapecie w kuchni. Zawsze znajdzie się sposób by zrobić nawet najmniejszy ogródeczek a ile przyjemności z oczekiwania na pierwsze plony. Moja młodsza ucieszyła się bardzo gdy u nas na balkonie zawitały pomidorki, truskawki i poziomki a ile radości było kiedy pojawiły się pierwsze owoce. Książkę jak najbardziej polecamy :)
Maja w ogrodzie
Maja Popielarska0
Okładka ksiązki - Maja w ogrodzie

Nowe wydanie bestsellerowego poradnika o zadbanych ogrodach Od wielu lat autorski program Mai Popielarskiej cieszy się niesłabnącą popularnością. Trudno...

12 miesięcy z Mają Popielarską. Kalendarium prac w ogrodzie i na tarasie
Maja Popielarska0
Okładka ksiązki - 12 miesięcy z Mają Popielarską. Kalendarium prac w ogrodzie i na tarasie

Chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień - ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie - zostań ogrodnikiem.  Z...