Manik

Niebezpieczny, nieobliczalny, zepsuty. Jest jej mroczną pokusą i siłą, która ją zniszczy.

Pewna fatalna noc zapoczątkowała ciąg zdarzeń, od których nie było już odwrotu. Beat nie zamierzała dać się porwać tym niebiańskim oczom ani iście diabelskiemu uśmiechowi. O tak, doskonale wiedziała, kim był. Wszyscy wiedzieli. Ale to niczego nie zmieniało. Nie można uratować kogoś, kto nie chce być uratowany. Nie sposób wyciągnąć go z wód oceanu, jeśli sam przypiął się do kotwicy. Jej kotwicą okazała się maniakalna miłość, a sznur, którym się do niej przywiązała, spleciony był z tekstów piosenek Aerona Romanova-Reeda, znanego również jako Manik.

Amo Jones. To nazwisko to ostrzeżenie czy obietnica? Manik jest jednym i drugim.

Mistrzyni dark romance ponownie zaprasza do mrocznego, perwersyjnego świata swoich powieści.

Strzeżcie się, tam nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Informacje dodatkowe o Manik :

Manik - opinie o książce

Avatar użytkownika - Paulina26
Paulina26
Przeczytane:2022-02-27,

Książka świetna, mroczna, bardzo brutalna. Konflik pomiędzy dwoma rodzinami mafii. Manik jest z mafii rosyjskiej, Beatrice z włoskiej. On wie kim jest, z pozoru sławnym raperem, jednak w środku jest krwiożerczą bestią, która bez problemu odbierze komuś życie. Ona od małego wychowywana prze dziadków, bo jej rodzice zmarli. Nic nie pamięta z dzieciństwa, kiedy była z rodzicami. Po spotkaniu z Manikiem, porwaniem przez niego, życie Beatrice wywraca się do góry nogami. Dowiaduje się o swojej przeszłości w brutalny sposób. Co się stanie, kiedy dowie się całej prawdy o sobie.  Czy wygra żądza zemsty i chęć mordu czy jednak wygra namiętne pożądane i miłość.

Kiedy słynny raper Manik wszedł w klubu, w którym pracowała Beat, kobieta nie przypuszczała nawet, że ta noc będzie początkiem słodkiego koszmaru. On, syn niebezpiecznego gangstera, jest brutalny i nieobliczalny. Od najmłodszych lat był szkolony na maszynę do zabijania. Czy zachował w sobie resztki uczuć. Czy poradzi sobie, kiedy miłość zapuka do jego serca? A może bezwzględnie zniszczy ją, jak postępuje ze swoimi wrogami.

Ona, wepchnięta w jego ramiona przez złośliwy los, utonęła w zimnych i pięknych oczach. Nie walczyła o atencję. Chciała tylko przetrwać.

„Manik” to książka typu dark romance. Stwierdzam, że jest to bardzo ciekawa odmiana powieści, oparta na kontraście, bo obok miłości pojawia się w niej mnóstwo brutalności. Zawsze wydawało mi się, że romantyczki gustują raczej w delikatnych historiach, a ta wręcz ocieka wulgarnością.

Jest to propozycja dla czytelniczek, które cenią ogień. Już od pierwszego spotkania czuć wyraźne przyciąganie między bohaterami. Ba, między stronami aż przeskakują iskry. Człowiek czuje się jak przed letnią burzą – duszno, powietrze jest naelektryzowane i za chwilę huknie.

Zastanawiacie się pewnie czy „Manik” jest "hot or not". Pikanteria, którą udało się wykrzesać autorce z tej historii, jest jej największym atutem. Sceny erotyczne są fantastycznie napisane. Nie wiem, w czym tkwi sekret, bo język, opisy itp. nie są szczególnie wyszukane, ale klimat jest tak gorący, że pewnie co niektórzy zapalą sobie przysłowiowego „papierosa po”, po ich przeczytaniu. Będę narzekać tylko, dlaczego jest ich tak mało.

Co do fabuły raz jest lepiej raz gorzej. Autorka napisała kilka nieprzemyślanych fragmentów. Na przykład scena, kiedy Manikowi podrzucane są kolejne dziewczyny, żeby wyzwolić w nim przemoc przez seks. Mi się zawsze wydawało, że jest odwrotnie i po stosunku człowiek jest spokojniejszy. Parający się sztukami walki często mówią o tym, że trzeba nagromadzić testosteron, aby uwolnić maksimum agresji na macie. Widać bohater tej powieści Amo Jones ma odwrotnie.

Autorka mogłaby też nieco bardziej popracować nad bohaterami. On jeszcze ujdzie, jest kreowany na świra i jak świr zachowuje się wobec swojej lubej. Jednak ona jest tak przeraźliwie bierna, że aż dziw, że inny facet wcześniej nie wmówił jej, że się w nim zakochała. Wszyscy naokoło twierdzą, że Beat jest niezwykle seksowna, piękna itp., niestety ja tego nie czuję. To Manik napędza akcję i wnosi do niej cudowny erotyzm. Jego partnerka wyszła bezosobowo niczym dmuchana lala.

Na koniec jeszcze opowiem wam, dlaczego w ogóle sięgnęłam po tę powieść. Jako Manikowska po mężu, na którego wołają Manik, nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności. Mieliśmy niezłą frajdę już czytając sam opis wydawcy. Czy jestem zadowolona z poświęconego czasu. Tak. Nie jest to książka z górnej półki, ale spełnia wymogi dark romance. Fabuła jest gorąca, niegrzeczna, mroczna, niebezpieczna. Autorka zaliczyła klika wpadek, ale nie zirytowały mnie, raczej były zabawne. Bilans na plus.

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

„Chodzi mi po prostu o mrok. Bałagan. Cholerną destrukcję tyle że niczego się nie daymusić.”

Aeron Romanow-Reed vel Manik, na co dzień wiedzie odlotowe życie sławnego rapera, ale by jego kariera mogła trwać, musi wykonywać bardzo „brudne” polecenia ojca, który jest bezwzględnym bossem rosyjskiej mafii, bratwy w Stanach Zjednoczonych.
Beatrice Kennedy, niby zwykła, chociaż śliczna dziewczyna, pracująca w klubie jako barmanka, kochająca tańczyć, ale jej dzieciństwo jest tylko strzępkami wspomnień we śnie i na jawie.
Od momentu, w którym Manik zobaczył Beat w klubie, w jej życiu zaczyna się piekło, które w jakiś chory sposób ją jednocześnie przyciąga i przeraża. Niezrozumiałe zachowanie Manik’a, który jednocześnie jej pragnie i nienawidzi, prowadzi do wielu komplikacji, którym na imię : pożądanie, zniewolenie i miłość.
Wybawieniem może być klucz do przeszłości, który dzierży w rękach....ojciec Manik’a.
Amo Jones, to jedna z tych autorek, których książki czyta się na pniu. W momencie, w którym zaczynasz czytać, nic innego się nie liczy. I tak właśnie było w przypadku „Manik”. Brutalna, pikantna i pełna zagadek z przeszłości, trzyma nas w napięciu przez cały czas. Relacje między głównymi bohaterami to koktail pełen niespodzianek począwszy od nienawiści, demonicznym uzależnieniu a skończywszy szokującej prawdzie, która albo ich połączy albo ich poróżni.
Uwielbiam ostre pióro autorki i jej opisy pikantnych scen. Zgadzam się w zupełności z licznikiem HOT LEVEL 4/5
Gorąco polecam Wam przeniesienie się w mroczny świat Manik’a.

Czytałam już kilka książkę Amo Jones i żadna nie była tak mocna jak ta. Sceny seksu i akty brutalności wobec głównej bohaterki nie nadają się dla każdego. W pokręcony sposób takie traktowanie jest dla niej podniecające mimo że przez prawie połowę czasu boi się swojego oprawcy. Przez resztę czasu go kocha. Jedno niby wyklucza drugie ale tego już nie rozumie jej serce.
Historia jest mocno pokręcona ale szczerze bardzo mi się podoba. Manik jest bardzo wyrazistą postacią i przyciąga czytelnika do lektury. Szczerze to czytałam ją tylko dla niego.
Mimo że nie raz nie pochwalałam tego co robią bohaterowie tej książki to jest bardzo udana powieść i mam nadzieję że jeszcze przeczytam coś podobnego od tej autorki.

Beatrice znajduje się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie. Poznaje Manika, mężczyznę, który może pozbawić ją wszystkiego. Dziewczyna pomimo ostrzeżeń nie potrafi trzymać się od niego z daleka. Okazuje się to błędem, za który przyjdzie jej zapłacić wysoką cenę.

„Manik” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Amo Jones. Trudno mi ocenić tę książkę, bo sama nie jestem do końca pewna co o niej myśleć. Jest nietypowa. Z jednej strony mi się podobała i mocno mnie wciągnęła. Bardzo szybko ją przeczytałam. Z drugiej strony cała ta historia była według mnie zagmatwana i momentami niezrozumiała. Były sytuacje, w których nie mogłam się odnaleźć i nie wiedziałam o co w nich chodzi.

Główni bohaterowie zostali ciekawie wykreowani. Byli nieschematyczni, a ich zachowanie często było nieprzewidywalne. Za nic nie mogłam zrozumieć zachowania Beat. Biorąc pod uwagę sytuację w jakiej się znalazła, jej postępowanie i sposób myślenia były dla mnie całkowicie irracjonalne. Podobnie było z Manikiem. Miałam wrażenie, że jego nastrój potrafi się diametralnie zmienić w każdej chwili. Pomimo tego, naprawdę mocno ich polubiłam.

Myślę, że będę musiała przeczytać tę książkę jeszcze kilka razy, żeby w pełni ją zrozumieć. Na pewno sięgnę też po inne książki Amo Jones, bo jestem zaintrygowana jej twórczością.

Tacet a Mortuis
Amo Jones0
Okładka ksiązki - Tacet a Mortuis

Zazdrość, tajemnice i obezwładniające pożądanie - trzeci tom mrocznej serii Elite Kings Club Kolejne tajemnice z przeszłości Madison i te związane z jej...

Srebrny łabędź
Amo Jones0
Okładka ksiązki - Srebrny łabędź

Pierwszy tom mrocznej i porywającej serii Elite Kings Club Madison Montgomery to typowa dziewczyna z bogatego domu. W życiu nastolatki wszystko się zmienia...