Eben Alexander znów dostarcza dowodów na istnienie Nieba.
Eben Alexander, znakomity neurochirurg, w swojej przełomowej książce „Dowód” opowiedział o niesamowitej podróży, jaką odbył poza granicę życia i śmierci. Śmierć kliniczna pozwoliła mu na chwilę zajrzeć do urzekającego świata Nieba, w które jako sceptyk wcześniej nie wierzył.

Wkrótce przekonał się, że jest jeszcze wielu ludzi, którzy także dotknęli tej najważniejszej tajemnicy istnienia. Dotąd milczeli, wstydzili się mówić, ale dzięki odważnemu świadectwu Ebena, postanowili opowiedzieć mu własne zaskakujące, często przejmujące, dające nadzieję historie.

Ich świadectwa posłużyły autorowi „Dowodu” do utkania nadzwyczajnej opowieści o zagadkowych doświadczeniach, pozwalających uwierzyć, że nasz świat ma jeszcze jeden wymiar, głęboko skryty, czysto duchowy, który czasem wyczuwamy, ale którego nigdy dotąd nie opisano tak przekonująco.

Nowa książka Ebena Alexandera dostarcza kolejnych dowodów na to, że życie po śmierci istnieje.

Informacje dodatkowe o Mapa nieba. Nauka, religia i zwykli ludzie udowadniają, że zaświaty naprawdę istnieją:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-11-06
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-240-2648-7

Kup książkę Mapa nieba. Nauka, religia i zwykli ludzie udowadniają, że zaświaty naprawdę istnieją

Mapa nieba. Nauka, religia i zwykli ludzie udowadniają, że zaświaty naprawdę istnieją - opinie o książce

Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2016-03-30, Ocena: 6, Przeczytałem, Czytam regularnie 2016,
Na pewno warto się zapoznać z "Mapą nieba" i samemu wyciągnąć płynące z jej lektury wnioski. Książka jest inspirująca i ciekawa. Nawet jeśli nie zgadzamy się ze wszystkim, co jest w niej napisane, zawsze zmusi nas do refleksji, każe się zastanowić, czy jej wierzymy, czy nie. A pytanie, jakie stawia w niej autor, jest bez wątpienia arcyważne.
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2016-01-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Relacje osób, które przekroczyły granicę życia i śmierci, wywody filozofów, wiedza naukowa... Można połączyć? Autor udowadnia, że tak. A każdy niech zdecyduje czy go przekonuje, czy nie.
To już druga książka autorstwa Ebena Alexandra, która miałam sposobność przeczytać; została ona napisana we współpracy z Ptolemy'm Tompkinsem. Na kartach ,,Mapy nieba" powracamy ponownie do tematyki doświadczeń z pogranicza życia i śmierci, które stały się udziałem samego autora, jak również osób, których świadectwa umieszczone zostały w tej publikacji. Kwestie dotyczące zaświatów, istnienia życia pozagrobowego i wszelakich związanych z tą tematyką zagadnień od wieków były i nadal są wciąż tak samo fascynujące i niezgłębione dla wielu ludzi na całym świecie. W swojej najnowszej książce autor nie tylko przypomina swoje własne doświadczenia, o których pisał w swoim poprzednim dziele lecz również dotyka bardziej filozoficznego aspektu tychże zagadnień zderzając ze sobą dwie filozofie: Arystotelesa i Platona. Dla czytelników, którym bliska jest znajomość tych opcji książka z pewnością okaże się interesująca i bardzo merytoryczna. Natomiast dla przeciętnego czytelnika, do jakich grona ja również się zaliczam może okazać się ona nieco męcząca ze względu na dużą ilość odniesień stricte naukowo-filozoficznych. Jak już wcześniej wspomniałam jeśli chodzi o mnie osobiście to wystąpiła właśnie ta druga opcja. ,,W mapie nieba" w moim odczuciu zbyt mało jest świadectw, które uchylają nam rąbka tajemnicy jaką są zaświaty. Takie opowieści zajmują zaledwie niewielką część całej książki. Jeśli jednak pociąga Was tematyka, poruszana przez autora zajrzyjcie na karty tej książki i zapoznajcie się z jego przekazem, niewykluczone bowiem, iż akurat dla kogoś z Was merytoryczność ,,Mapy nieba" oraz tak głęboko naukowo - filozoficzne podejście do omawianych zagadnień okażą się jednymi z wielu jej atutów. Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak. * https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta * http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2015/10/kim-jestesmy-skad-pochodzimy-dokad.html
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-04-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,,
"Doszedłem do wniosku, że moja podróż opowiedziana w dowodzie musiała być czymś w rodzaju współczesnego misterium wtajemniczenia, podczas którego umarłem dla swoich dawnych poglądów na świat i narodziłem się dla nowych." Eban Alexander - Mapa nieba. Oceniam tą książkę wyżej niż pierwszą część, może dlatego, że ukazuje tu jak wielki wpływ mogła mieć jego opowieść na wielu ludzi. Jest tu parę wartościowych dla mnie myśli, ale całość jest jednak ciągle irytująca, nie dlatego że nie jest to tematyka dla mnie, po prostu.... widać pewne niekonsekwencje.
Avatar użytkownika - mrukmruk
mrukmruk
Przeczytane:2014-11-26, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
książka bardzo mi się podoba. Niezwykła. Historie ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną coś niesamowitego. Można w niej znaleźć odpowiedź na pytanie, co się z nami dzieje po śmierci, poszerza horyzonty. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć.
Avatar użytkownika - Plewka
Plewka
Przeczytane:2014-11-08, Ocena: 5, Przeczytałem,
Wiedzieliście, że złoto to kawałek metalu? Ma dla nas wartość, bo kiedy odbijają sie od niego promienie słoneczne i następnie trafiają do naszego oka, określone pierwiastki sprawiają nam przyjemność. Niezwykłe. To tylko jedna z wielu ciekawostek zawartych w najnowszej książce autora „Dowodu”. Z „Mapy nieba” dowiadujemy sie, że ludzi, którzy przeżyli coś na granicy śmierci i życia jest więcej, a następnie poznajemy kolejne dowody na to, że rzeczywiście coś po tym życiu jest. Bardzo podoba mi się, że patrzy się na nie z wielu perspektyw i nie jesteśmy natychmiast przekonywani, że trafimy do Boga. Autor stawia sie przedstawiać fakty, które samodzielnie poddajemy ocenie i im zawierzamy bądź nie. Książka warta lektury, na pewno.
Avatar użytkownika - buchalka
buchalka
Przeczytane:2023-04-23, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2023,

Wcześniejsza książka autora, "Dowód", przypadła mi do gustu, dlatego sięgnęłam też po tę pozycję. Niestety ta książka już nieszczególnie do mnie przemówiła. Moim zdaniem jest zbyt spekulatywna - po neurochirurgu oczekiwałabym bardziej rzeczowych treści. Zwracam jednak uwagę, że sama zajmuję się zawodowo naukami biomedycznymi, więc dla osób bez podobnego "zboczenia" pozycja może okazać się bardziej wartościowa.

Avatar użytkownika - Styrana
Styrana