Marek Hłasko. Listy

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2014-06-13
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-268-1351-1
Liczba stron: 592
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Książka „Marek Hłasko. Listy” ukazuje się w przeddzień 45 rocznicy śmierci Marka Hłaski oraz w roku kiedy przypada 80 rocznica jego urodzin. Inauguruje serię wznowień dzieł Marka Hłaski w nowej szacie graficznej autorstwa Urszuli Pągowskiej i Andrzeja Pągowskiego, w której ukażą się: Piękni dwudziestoletni; Pierwszy krok w chmurach; Sowa, córka piekarza; Drugie zabicie psa/Nawrócony w Jaffie.

„Marek Hłasko. Listy” to dramatyczna historia życia jednego z największych polskich pisarzy opowiedziana w listach. To więcej niż świadectwo. To fascynująca opowieść o miłości, przyjaźni, pisaniu i walce o własne miejsce w literaturze i świecie.

Kup książkę Marek Hłasko. Listy

Opinie o książce - Marek Hłasko. Listy

Bez watpienia jeden z najlepszych polskich pisarzy.jestem fanem jego opowiadan,a "Pieknych dwudziestoletnich"przeczytalem kilka razy!!!
Link do opinii
Inne książki autora
Następny do raju
Marek Hłasko0
Okładka ksiązki - Następny do raju

  Pierwszą ukończoną powieść Marka Hłaski, jednego z naczelnych polskich buntowników współczesności, nazywano PRL-owskim westernem...

Najlepsze lata naszego życia. Wydanie Krytyczne
Marek Hłasko0
Okładka ksiązki - Najlepsze lata naszego życia. Wydanie Krytyczne

Opowiadania zgromadzone w niniejszym tomie powstały w latach 1951–1956. Należą więc do juweniliów Marka Hłaski. Na ich podstawie wytyczyć można drogę...

Reklamy