Marilyn Monroe Fragmenty: wiersze, zapiski intymne, listy

Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-08-04590-9
Dodał/a książkę: ludwik101

Marilyn Monroe

Fragmenty: wiersze, zapiski intymne, listy

KSIĄŻKA, KTÓRA WZBUDZIŁA SENSACJĘ NA CAŁYM ŚWIECIE UKAŻE SIĘ NAKŁADEM WYDAWNICTWA LITERACKIEGO!

(…) to tom porażający (…) gdy już publiczność nacieszyła się zabawowym wizerunkiem boskiej MM, przychodzi czas, by zobaczyć ukryty pod nim dramat.

Dziewczyna stojąca nad szybem wentylacyjnym w „Słomianym wdowcu” niczego już nie ukrywa i pokazuje więcej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.

(Leszek Bugajski „Newsweek”)

1 czerwca 2011 roku skończyłaby 85 lat. W rzeczywistości nie dożyła swoich 37 urodzin. Kreowaną na słodką idiotkę i rozkapryszoną boginię seksu, gwiazdą kina lat 50. szarpały sprzeczne emocje. Była namiętną czytelniczką książek, pisała wiersze, łapczywie chłonęła wiedzę, starając się nadrobić braki w edukacji.

Książka Fragmenty jest zbiorem nie publikowanych dotychczas prywatnych zapisków aktorki, jej przemyśleń, wierszy, zwierzeń,którymi dzieliła się z psychoanalitykami. Ilustrują ją faksymile notatek i dokumentów oraz mniej lub bardziej znane fotografie Marilyn Monroe.

To niezwykłe świadectwo krótkiej acz burzliwej kariery Normy Jeane Baker.

Kup książkę Marilyn Monroe Fragmenty: wiersze, zapiski intymne, listy

Przeczytane:2012-12-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Adadominika
Adadominika
Przeczytane:2011-08-15, Przeczytałam,
Nie lubię słowa "sensacja" i nie zgadzam się na załączenie go w kontekście tej książki. A tu możemy "zajrzeć Marilyn przez ramię" tak jakby sama nam się zwierzała, zaufała i dopuściła do swych tajemnic małych i dużych, do swych lęków. Treścią tej książki jest pewnego rodzaju studium wiedzy o kobiecie, która żyła życiem swoich czasów, lecz by istnieć i być zaakceptowaną musiała jawić się jako ktoś inny:jako aktorka - symbol sexu - reszta jej osobowości była milczeniem. Przyznam, że czytając czułam chwilami przypływ skrępowania - wstydu. W końcu czytałam "pamiętnik Marilyn" - niejako bez jej zgody.
Fragmenty. Wiersze, zapiski intymne, listy
Marilyn Monroe0
Okładka ksiązki - Fragmenty. Wiersze, zapiski intymne, listy

Nieznana twarz platynowej blond piękności, uważanej za symbol seksu gwiazdy kina lat 50. Fragmenty złożone z niepublikowanych dotychczas intymnych zapisków...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa