Maryja. Matka Boża i nasza

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2016-05-13
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7971-126-0
Liczba stron: 768
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Trzysta siedemdziesiąt sześć obrazów ukazujących wizerunki Matki Bożej stanowi dowód na poważne i dogłębne potraktowanie postaci Maryi w naszej publikacji. Wędrówkę rozpoczynamy od Proroctw i zapowiedzi maryjnych, czyli od Starego Testamentu, gdzie w postaciach niektórych odważnych kobiet widziano cnoty i cechy opisujące Matkę Bożą. Druga część, Ikonografia i symbole, została poświęcona rozległemu aparatowi ikonograficznemu symboli, od tych „abstrakcyjnych”, o charakterze ogólnym, po konotacje miejsc, by dojść do kwiatów, owoców i symbolicznych przedstawień cnót maryjnych. W części Maryja i święci podkreśla się wpływ, jaki już od czasów swego życia na ziemi Dziewica Matka wywierała na wybrane osoby, ukazując się im w objawieniach i wizjach. W rozdziale Maryja na Wschodzie został opisany przez twórczość ikoniczną szczególny kult postaci Dziewicy-Matki. Z kolei Maryja w ciągu wieków to krótki przegląd głównych dzieł artystów, którzy na przestrzeni czasów w decydujący sposób przyczyniali się do zmian upodobań estetycznych wiernych. Nasze kompendium zamyka wykaz sanktuariów poświęconych Matce Bożej, prezentowanych w porządku chronologicznym ich powstawania, czasami związanych z Jej ważnymi objawieniami. Do opisów dołączone zostały alfabetyczne wykazy wydarzeń, artystów oraz lista głównych objawień maryjnych.

Odbiorcy:
– pragnący pogłębić swoją pobożność maryjną
– miłośnicy sztuki – chcący wzbogacić wiedzę dotyczącą Matki Bożej
– pielgrzymi oraz pasjonaci ikonografii maryjnej

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
Postać Maryi, Matki Chrystusa, od zawsze wywiera ogromny wpływ na miliony ludzi, wierzących i niewierzących, zafascynowanych cudem Jej dziewictwa i macierzyństwa. Maryja jest jednak przede wszystkim osobą, kobietą istniejącą w konkretnym kontekście historycznym, z niezwykłą rolą w dziejach ludzkości, jaką wyznaczył Jej Bóg.

Kup książkę Maryja. Matka Boża i nasza

Opinie o książce - Maryja. Matka Boża i nasza

Inne książki autora
Święty na każdy dzień
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Święty na każdy dzień

Publikacja przedstawia życiorysy świętych na 366 dni w roku, wzbogacone efektownymi ilustracjami. Dodatkowo na marginesach znalazły się noty o polskich...

Kolorowanki
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kolorowanki

Książeczka z ciekawymi kolorowankami dla dzieci....

Reklamy