Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-11-08
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 9788380970113
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 6 (1 głosów)

Wstrząsająca opowieść o ludziach od czarnej roboty polskiej mafii.

Ta książka jest inna od pozostałych z serii ,,Masa o polskiej mafii". Tym razem słynni bossowie i najgłośniejsze akcje polskich gangsterów stanowią jedynie tło dla bohaterów tego tomu - szeregowych członków rodzimych gangów. Oddajemy głos osławionym ,,karkom" z bejsbolami w ręku, którzy budzili grozę na ulicach wielkich miast, i eleganckim ,,załatwiaczom", pośredniczącym między gangami a światem biznesu. Wprawdzie ich pseudonimy rzadko są szerzej znane, ale to oni tworzyli historię polskiej mafii - stali w pierwszym szeregu wojen z konkurencyjnymi gangami, zarabiali dla swych szefów miliony dolarów, wreszcie to oni trafiali do więzienia, gdy bossowie uznali, że nie są im już więcej potrzebni. 

Opowieści mafijnych ,,dołów" są i zabawne, i tragikomiczne, i przygnębiające. Chłopcy żyli szybko, pełnią życia, ale ze świadomością, że śmierć czyha za każdym rogiem. Często nie tylko czyhała, ale także brała co swoje. Ci, którzy przeżyli, w tym tomie dokonują obrachunku sumienia.

Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim ,,Masa o kobietach polskiej mafii", nagrodzonej ,,Bestsellerem Empiku 2014" w kategorii literatura faktu, kolejne tomy - ,,Masa o pieniądzach polskiej mafii", ,,Masa o porachunkach polskiej mafii", ,,Masa o bossach polskiej mafii" i ,,Masa o kilerach polskiej mafii" - przez wiele miesięcy podbijały listy bestsellerów. Poza nimi napisał wiele powieści sensacyjnych, m.in. ,,Gucci Boys", ,,Al Capone w Warszawie", ,,Zdrada Kopernika", oraz pozycji z gatunku non-fiction: ,,Świat tajnych służb", ,,Gang" i ,,Pięść Dawida". Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Do niedawna redaktor naczelny ,,Focusa Śledczego", obecnie redaktor ,,Focusa Historia".

Jarosław Sokołowski - pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 r. świadek koronny. W latach 90. blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów Andrzejem K. ,,Pershingiem". Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć ,,Pruszków".

Kup książkę Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski

Opinie o książce - Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski

Avatar użytkownika - AgnieszkaG
AgnieszkaG
Przeczytane:2016-12-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Inne książki autora
Pięść Dawida. Tajne służby Izraela
Artur Górski 0
Okładka ksiązki - Pięść Dawida. Tajne służby Izraela

Pierwsza książka w Polsce nie tylko o Mossadzie, a o wszystkich tajnych służbach Izraela, nawet tych, które próbują ukrywać swoje istnienie...

Masa o porachunkach polskiej mafii. Audiobook
Artur Górski0
Okładka ksiązki - Masa o porachunkach polskiej mafii. Audiobook

Szokująca opowieść o porachunkach mafijnych, egzekucjach i uprowadzeniach. Jak wyglądała brutalna machina gangsterskiej sprawiedliwości? Prawdziwe oblicze...

Recenzje miesiąca
Wyspa z mgły i kamienia
Magdalena Kawka
Okładka książki - Wyspa z mgły i kamienia
Czasami kłamię
Alice Feeney
Okładka książki - Czasami kłamię
Kobieta w klatce
Jussi Adler - Olsen
Okładka książki - Kobieta w klatce
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Wyspa Obłąkanych
Martin Widmark
Okładka książki - Wyspa Obłąkanych
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy