Okładka książki - Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski

Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-11-08
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 9788380970113
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 6 (1 głosów)

Wstrząsająca opowieść o ludziach od czarnej roboty polskiej mafii.

Ta książka jest inna od pozostałych z serii ,,Masa o polskiej mafii". Tym razem słynni bossowie i najgłośniejsze akcje polskich gangsterów stanowią jedynie tło dla bohaterów tego tomu - szeregowych członków rodzimych gangów. Oddajemy głos osławionym ,,karkom" z bejsbolami w ręku, którzy budzili grozę na ulicach wielkich miast, i eleganckim ,,załatwiaczom", pośredniczącym między gangami a światem biznesu. Wprawdzie ich pseudonimy rzadko są szerzej znane, ale to oni tworzyli historię polskiej mafii - stali w pierwszym szeregu wojen z konkurencyjnymi gangami, zarabiali dla swych szefów miliony dolarów, wreszcie to oni trafiali do więzienia, gdy bossowie uznali, że nie są im już więcej potrzebni. 

Opowieści mafijnych ,,dołów" są i zabawne, i tragikomiczne, i przygnębiające. Chłopcy żyli szybko, pełnią życia, ale ze świadomością, że śmierć czyha za każdym rogiem. Często nie tylko czyhała, ale także brała co swoje. Ci, którzy przeżyli, w tym tomie dokonują obrachunku sumienia.

Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim ,,Masa o kobietach polskiej mafii", nagrodzonej ,,Bestsellerem Empiku 2014" w kategorii literatura faktu, kolejne tomy - ,,Masa o pieniądzach polskiej mafii", ,,Masa o porachunkach polskiej mafii", ,,Masa o bossach polskiej mafii" i ,,Masa o kilerach polskiej mafii" - przez wiele miesięcy podbijały listy bestsellerów. Poza nimi napisał wiele powieści sensacyjnych, m.in. ,,Gucci Boys", ,,Al Capone w Warszawie", ,,Zdrada Kopernika", oraz pozycji z gatunku non-fiction: ,,Świat tajnych służb", ,,Gang" i ,,Pięść Dawida". Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Do niedawna redaktor naczelny ,,Focusa Śledczego", obecnie redaktor ,,Focusa Historia".

Jarosław Sokołowski - pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 r. świadek koronny. W latach 90. blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów Andrzejem K. ,,Pershingiem". Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć ,,Pruszków".

Kup książkę Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski

Opinie o książce - Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski

Avatar użytkownika - AgnieszkaG
AgnieszkaG
Przeczytane:2016-12-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Avatar użytkownika - mskm13
mskm13
Przeczytane:2016-12-25, Ocena: 6, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - marian51015
marian51015
Przeczytane:2016-12-25, Ocena: 6, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2016-12-25, Ocena: 6, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - gendun
gendun
Przeczytane:2016-12-25, Ocena: 6, Chcę przeczytać,
Inne książki autora
Masa o kobietach polskiej mafii
Artur Górski0
Okładka ksiązki - Masa o kobietach polskiej mafii

Polski świadek koronny numer jeden przerywa milczenie! Kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów? Wstrząsająca opowieść o kobietach w cieniu...

Magia "Sacro Arsenale"
Artur Górski0
Okładka ksiązki - Magia "Sacro Arsenale"

Niespełniony piłkarz, historyk i kochanek, Victor Casals, zostaje zastrzelony na dubrownickiej starówce. Chciał udowodnić światu, że stać go na odkrycie...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy