Okładka książki - Masaż tajski. Między jogą i fizjoterapią. Praktyczny podręcznik

Masaż tajski. Między jogą i fizjoterapią. Praktyczny podręcznik

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2015-01-01
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324690947
Liczba stron: 162
Dodał/a książkę: helion

Ocena: 5 (1 głosów)

Mądrość Wschodu w trosce o zdrowie człowieka Zachodu

Wschodnia medycyna widzi człowieka w całości — lekarze nie tyle leczą choroby, ile dają wskazówki, jak żyć, by ich uniknąć. Istotnym elementem takiego podejścia do ludzkiego zdrowia jest przekonanie o zbawiennym wpływie ruchu, w szczególności masażu jako jego formy, pobudzającej organizm pacjenta do samoleczenia. Masaż tajski łączy techniki akupresury, rozciągania, refleksologii i jogi. Wspomagany jest ziołowymi okładami i medytacją. Rozciąga mięśnie i relaksuje, zwiększa zakres ruchu, usprawnia przepływ „energii” — innymi słowy, płynów ustrojowych (krwi i limfy) — oraz informacji w postaci impulsów.

Masaż tajski nie jest podobny do masażu klasycznego czy innych form masażu leczniczego wykształconych w zachodniej medycynie. Pojawia się w nim element ruchu — niemalże wszystkie stawy organizmu zostają uaktywnione. Czyni to z masażu tajskiego formę biernych ćwiczeń ruchowych. Potrafią one przynieść prawdziwą ulgę w cierpieniu, leczą i poprawiają kondycję ustroju.

Książka składa się z części teoretycznej (historia i podstawowa wiedza z zakresu masażu tajskiego) oraz praktycznej (instrukcje wykonywania masażu krok po kroku). Zamiarem autora było, by dzięki niej masaż tajski miał szansę stać się w przyszłości bezpieczną i pełnoprawną sztuką nie tylko relaksu, ale i profilaktyki zdrowotnej. Pragnie on również w świat wschodniej medycyny wprowadzić nas — ludzi Zachodu.

Piotr Druzgała — magister fizjoterapii i międzynarodowy instruktor jogi. Po studiach wyjechał do Tajlandii, by pracować w wyuczonym zawodzie. Na miejscu rozpoczął naukę lokalnych sztuk masażu oraz akupresury. Ukończył dostępne kursy w szkole masażu przy klasztorze Wat Pho. Dzięki znajomości języka mógł dotrzeć do źródeł oraz technik niedostępnych dla obcokrajowców i praktykować masaż pod okiem najlepszych lokalnych nauczycieli. Owocem tej pracy i pasji jest pierwsza książka polskiego autora omawiająca zagadnienie masażu tajskiego. Autor organizuje wyjazdy turystyczne do Indochin, w tym na kursy masażu tajskiego w jego ojczyźnie oraz dla ćwiczących jogę. Jest twórcą bloga o Tajlandii: ttp://piotrdruzgala.blogspot.com/.

Kup książkę Masaż tajski. Między jogą i fizjoterapią. Praktyczny podręcznik

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2015-05-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Joga dla leniwych   Korzenie masażu klasycznego sięgają starożytności - wówczas to miał on postać namaszczania ciała wonnymi olejkami. Z czasem zaczęto dostrzegać jego liczne właściwości prozdrowotne. Uciskanie w odpowiedni sposób mięśni przynosi ulgę w bólu, wspomaga krążenie limfy, relaksuje, pomaga pozbyć się nagromadzonego w ciele napięcia. W ostatnich latach szczególną pozycję wśród wszystkich technik masażu zajmuje masaż tajski. Jest on jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów i reprezentuje pewien styl terapii orientalnej, opierającej się na zasadach współczucia. Za twórcę masażu tajskiego uznaje się Jivaka Komarabhacca, zaś jego podstawy teoretyczne zostały stworzone 2500 lat temu w Indiach w oparciu o mądrości ajurwedy oraz techniki jogi.   O tym, jak wygląda ten masaż, zwany jogą dla leniwych, możemy przekonać się dzięki Piotrowi Druzgale. W opublikowanej nakładem wydawnictwa Helion książce Masaż tajski. Między jogą i fizjoterapią. Praktyczny podręcznik znajdziemy nie tylko podstawy teoretyczne, ale przede wszystkim zagadnienia praktyczne, zilustrowane dla łatwiejszego przyswojenia treści i wyeliminowania błędów. Publikacja jest jedną z niewielu na polskich rynku pozycji poświęconych masażowi tajskiemu, a na dodatek to pierwsza książka o podłożu naukowym. Druzgała jest bowiem magistrem fizjoterapii i międzynarodowym instruktorem jogi ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Masaż tajski. Między jogą i fizjoterapią. Praktyczny podręcznik

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy