Merlin. Księga I. Nieznane lata

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2012-03-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7778-168-5
Liczba stron: 440
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5 (2 głosów)

Pewnego dnia zostanie najpotężniejszym czarodziejem wszech czasów...

Chłopiec wyrzucony na skały przez wzburzone morze nie wie, kim jest, ani nie pamięta, jak się nazywa. Tak jak zrządził los, mieszka na wybrzeżu dawnej Walii. Pewnego dnia odkrywa, że posiada niezwykłe moce, ale kiedy używa ich wiedziony nienawiścią, oślepiają go płomienie. Uczy się wtedy postrzegać otoczenie, rozwijając dar magicznego wzroku. W końcu jako dwunastolatek postanawia poznać swoje pochodzenie i prawdziwe imię i własnoręcznie wykonaną tratwą wyprawia się przez ocean. Podróż prowadzi go do mitycznej zaczarowanej krainy, w której żyją niezwykłe stworzenia. Tam rozpoczyna niebezpieczną misję, podczas której będzie musiał ratować wyspę od niszczycielskiej plagi wywołanej przymierzem między królem i złą mocą.

Kup książkę Merlin. Księga I. Nieznane lata

Opinie o książce - Merlin. Księga I. Nieznane lata

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2014-02-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
Merlin niezwyciężony Nie ma chyba osoby, która nie kojarzy imienia wielkiego czarodzieja, jakim bez wątpienia był Merlin. Ten bohater legend arturiańskich przedstawiany jest jako starzec z długą białą broda, o niezwykle bystrym umyśle i niezwykłej mocy. Jemu przypisuje się większość proroctw dotyczących przyszłości Brytanii, a także niezwykłych czynów, takich jak przeniesienie kamieni z Irlandii w celu stworzenia Stonehenge. Istnieje wiele wersji legend o tym czarowniku, wszystkie jednak podkreślają jego wszechstronne uzdolnienia. Jednak Merlin nie zawsze był starcem, o czym wszyscy zdążyli zapomnieć. Dlatego tak wyjątkową jest historia T.A.Barrona, dzięki której przenosimy się na surowe wybrzeże Walii. To tu właśnie morze wyrzuciło na brzeg małego chłopca, a także jego opiekunkę, rzekomą matkę. To tu osiadł on na kilka lat, skazany na szykany wieśniaków, a nawet społeczny ostracyzm, jako syn czarownicy. Powieść „Merlin. Księga 1. Nieznane lata”, to prawdziwa gratka nie tylko dla wielbicieli legend o królu Arturze, ale też dla miłośników samego maga oraz … dobrych opowieści. Opublikowana nakładem wydawnictwa G+J, zabiera nas w świat magii, niezwykłych stworzeń, świat który bynajmniej nie jest bezpiecznym miejscem do życia, ale ma swoje uroki. Cofamy się w przeszłość do czasów, kiedy siedmioletni chłopiec cierpiący na zanik pamięci jest zmuszony stawić ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika - Nimphelos
Nimphelos
Przeczytane:2015-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 2015, Mam,
Z pewnością większość zna legendy o królu Arturze, rycerzach okrągłego stołu i o czarodzieju Merlinie. Jednak tego co pojawia się w powieści Barron'a nie znajdziemy nigdzie indziej. W pierwszym tomie cyklu, autor opisuje dzieciństwo przyszłego czarodzieja, to jak młody Emrys poznaje swą moc, a jednocześnie boi się jej oraz, co najważniejsze, jak szuka odpowiedzi na nurtujące go pytania. Kim jest i skąd pochodzi? Jakie jest jego prawdziwe imię? Gdzie jest jego dom? W poszukiwaniu zaginionych wspomnień trafia na legendarną wyspę Fincayrę. Tam okazuje się, że tylko on jest w stanie uratować ją przed upadkiem. Zdobywa tam przyjaciół, poznaje nawet własnego ojca. Największymi zaletami książki są niezwykłe postaci, jakie się w niej pojawiają, osnuta tajemnicą atmosfera i nieustający rozwój akcji. Książka wywarła na mnie naprawdę duże wrażenie. czytanie jej stało się niezwykłą przygodą. Serdecznie polecam fanom baśni i fantastyki.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Napiszę jak będę mieć.
Link do opinii
Reklamy