Messi. Chłopiec, który zawsze się spóźniał (a dziś jest pierwszy)

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2012-11-07
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-63248-43-7
Dodał/a książkę: lokesh

W historii futbolu zaledwie czterech piłkarzy ma miejsce na najwyższym stopniu podium: Pelé, Di Stéfano, Cruyff i Maradona. Od kilku lat Argentyńczyk Lionel Messi uparcie dobija się do drzwi tego elitarnego klubu, a jego cotygodniowe występy potwierdzają, że jest panem i władcą piłki. Sportowiec takiej wielkości, gwiazda Barcelony, zdobywca trzech Złotych Piłek i nagrody Piłkarza Roku według FIFA zasługuje na coś więcej niż zwykłą hagiografię. Leonardo Faccio stworzył fascynujący portret najsłynniejszego piłkarza na świecie, który w wieku zaledwie 24 lat pobił wszelkie możliwe rekordy. Wszystkie szczegóły – od rodziny i przyjaciół po walkę z naturą, co niemalże kosztowało go piłkarską karierę – łączą się w tej książce, tworząc najbardziej kompletną biografię argentyńskiej gwiazdy. Nieśmiały, niski, o wątłej posturze chłopiec, który stał się najcenniejszym klejnotem największego spektaklu świata.

Kup książkę Messi. Chłopiec, który zawsze się spóźniał (a dziś jest pierwszy)

Opinie o książce - Messi. Chłopiec, który zawsze się spóźniał (a dziś jest pierwszy)

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-08-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Na dziś planowałam recenzję zupełnie innej książki, ale na moją dzisiejszą "podmiankę" wpływ miał niedawny mecz -Barcelona- Lechia Gdańsk. Wszyscy czekali na rozstrzygnięcie tego meczu. Mój brat był na nim i piał z zachwytu.  Nie da się ukryć , że spora cześć kibiców czekała z niecierpliwością, gdy na murawę wybiegnie gwiazda FC Barcelony i bohater dzisiejszej recenzji - Leo Messi.   Leo Messi jest współczesnym, piłkarskim  geniuszem . Jego talent jest porównywalny do zdolności Maradonny.  Leo Messi ma dopiero 26 lat, a już tyle osiągnął w swojej dziedzinie. Poniekąd zawdzięcza, to chorobie- karłowatości przysadkowej, która powodowała zmniejszanie się   zasobów hormonu wzrostu w organizmie. Lekarz zalecił rodzicom małego Leo, by chłopiec zajął się np. jakimś sportem . Padło na grę w piłkę nożną. I tak Leo trafił do zespołu Grandoli, który to prowadził jego ojciec Jorge. I okazało się, że chłopak ma wielki talent i zapał do ciężkich treningów. Młodego Argentyńczyka zauważył jeden z najbardziej prestiżowych zespołów na świecie -FC Barcelona. FC Barcelona sfinansowała piłkarzowi terapię hormonalną i pomogła w walce z chorobą . W zamian on zdecydował się na grę i uczestnictwo w bojach o kolejne zwycięstwa zespołu. Jego wdzięczność przekłada się na kolejne zwycięstwa i zdobywane trofeum. Dodatkowo Leo jest reprezentantem ...
Barwna opowieść, snuta przez autora, rodzinę i przyjaciół Messiego. Pokazująca historię tego młodego mężczyzny, a już okrzykniętego legendą piłki nożnej. CZyta się łatwo, szybko i przyjemnie.
Avatar użytkownika - baczmus
baczmus