Messi. Chłopiec, który zawsze się spóźniał (a dziś jest pierwszy)

W historii futbolu zaledwie czterech piłkarzy ma miejsce na najwyższym stopniu podium: Pelé, Di Stéfano, Cruyff i Maradona. Od kilku lat Argentyńczyk Lionel Messi uparcie dobija się do drzwi tego elitarnego klubu, a jego cotygodniowe występy potwierdzają, że jest panem i władcą piłki. Sportowiec takiej wielkości, gwiazda Barcelony, zdobywca trzech Złotych Piłek i nagrody Piłkarza Roku według FIFA zasługuje na coś więcej niż zwykłą hagiografię. Leonardo Faccio stworzył fascynujący portret najsłynniejszego piłkarza na świecie, który w wieku zaledwie 24 lat pobił wszelkie możliwe rekordy. Wszystkie szczegóły – od rodziny i przyjaciół po walkę z naturą, co niemalże kosztowało go piłkarską karierę – łączą się w tej książce, tworząc najbardziej kompletną biografię argentyńskiej gwiazdy. Nieśmiały, niski, o wątłej posturze chłopiec, który stał się najcenniejszym klejnotem największego spektaklu świata.

Informacje dodatkowe o Messi. Chłopiec, który zawsze się spóźniał (a dziś jest pierwszy):

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2012-11-07
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-63248-43-7

Kup książkę Messi. Chłopiec, który zawsze się spóźniał (a dziś jest pierwszy)

Messi. Chłopiec, który zawsze się spóźniał (a dziś jest pierwszy) - opinie o książce

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-08-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Na dziś planowałam recenzję zupełnie innej książki, ale na moją dzisiejszą "podmiankę" wpływ miał niedawny mecz -Barcelona- Lechia Gdańsk. Wszyscy czekali na rozstrzygnięcie tego meczu. Mój brat był na nim i piał z zachwytu.  Nie da się ukryć , że spora cześć kibiców czekała z niecierpliwością, gdy na murawę wybiegnie gwiazda FC Barcelony i bohater dzisiejszej recenzji - Leo Messi.

Leo Messi jest współczesnym, piłkarskim  geniuszem . Jego talent jest porównywalny do zdolności Maradonny.  Leo Messi ma dopiero 26 lat, a już tyle osiągnął w swojej dziedzinie. Poniekąd zawdzięcza, to chorobie- karłowatości przysadkowej, która powodowała zmniejszanie się   zasobów hormonu wzrostu w organizmie. Lekarz zalecił rodzicom małego Leo, by chłopiec zajął się np. jakimś sportem . Padło na grę w piłkę nożną. I tak Leo trafił do zespołu Grandoli, który to prowadził jego ojciec Jorge. I okazało się, że chłopak ma wielki talent i zapał do ciężkich treningów. Młodego Argentyńczyka zauważył jeden z najbardziej prestiżowych zespołów na świecie -FC Barcelona. FC Barcelona sfinansowała piłkarzowi terapię hormonalną i pomogła w walce z chorobą . W zamian on zdecydował się na grę i uczestnictwo w bojach o kolejne zwycięstwa zespołu. Jego wdzięczność przekłada się na kolejne zwycięstwa i zdobywane trofeum. Dodatkowo Leo jest reprezentantem swojego kraju- Argentyny, i jak podkreśla, że gdy zakłada niebiesko-białą koszulkę , czuję się najszczęśliwszym człowiekiem na całym świecie. Ale Leo Messi to nie tylko słynny numer 10 (na koszulce oczywiście), to także osobowość introwertyczna. Czego dowodzi autor, opisywanej przeze mnie biografii Messiego. Autorem jest dziennikarz, który materiały do swojej książki musiał zdobywać etapowo. Sam piłkarz nie jest skłonny do udzielania obszernych wywiadów i lśnienia w blasku fleszy. Ma on osobowość bardzo zamkniętą, chroni swoją sferę prywatną. Woli się porozumiewać poprzez pisanie sms-ów, aniżeli rozmowy face to face. Dlatego autor bazuje na rozmowach z bliskimi Leo, np. z jego bratem, który przeniósł się do Hiszpanii, i poniekąd podporządkował swoje życie karierze młodszego brata. Choć Leo Messi jest człowiekiem bardzo rodzinnym, to dłuższe wakacje go męczą i zaraz po urlopie z chęcią wraca do ciężkich treningów. Jest wytrwały w tym co robi. Na dowód czego można wspomnieć fakt , że nawet w czasie kontuzji zaciska zęby i robi, to co do niego należy Pozycja ta jest bardzo ciekawa. Osoba bohatera pokazana z zupełnie innej strony.  Zawarł w niej wiele ciekawostek np. dlaczego piłkarz po każdym golu pokazuje charakterystyczny gest - podniesione palce ku niebu. Jestem ciekawa, jak inni postrzegają i opiszą Messiego, bo nie da się ukryć, że jest on fenomenem naszych czasów. A tymczasem polecam wam biografię autorstwa Leonarda Faccio.
Barwna opowieść, snuta przez autora, rodzinę i przyjaciół Messiego. Pokazująca historię tego młodego mężczyzny, a już okrzykniętego legendą piłki nożnej. CZyta się łatwo, szybko i przyjemnie.
Avatar użytkownika - baczmus
baczmus