Papież Franciszek był w Polsce tylko pięć dni, ale zdążył powiedzieć wszystko, co potrzebowaliśmy usłyszeć.

W prostych słowach akcentował potrzebę miłosiernej miłości, którą chcemy przyjmować i którą powinniśmy się dzielić. Dialogował z młodzieżą, dawał jej konkretne zadania, które od razu zapadały w pamięć, zmuszając do myślenia i rewizji poglądów. Młodzi byli zafascynowani, a w ich sercach kiełkowała potrzeba dzielenia się tym, co usłyszeli, z innymi – bo przecież takie jest zadanie każdego chrześcijanina: głosić Ewangelię całemu światu.

Teraz możemy wrócić do tego, co papież mówił w czasie ŚDM. Jego słowa – w niezmienionej formie – są takie, jak sam Franciszek – rewolucyjne, bezpośrednie, a jednak pełne miłości.

Informacje dodatkowe o Między kanapą a odwagą. Wszystko, co powiedział papież podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-08-16
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-240-4353-8

Kup książkę Między kanapą a odwagą. Wszystko, co powiedział papież podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Między kanapą a odwagą. Wszystko, co powiedział papież podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - opinie o książce

Avatar użytkownika - zosia29
zosia29
Przeczytane:2016-08-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Prawda jest spotkaniem
Papież Franciszek0
Okładka ksiązki - Prawda jest spotkaniem

Kaplica Domu Świętej Marty, godzina 6.30. Przed drzwiami gromadzi się grupka osób oczekujących na wejście. Mszę świętą odprawi papież. Nie będzie...

Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości
Papież Franciszek0
Okładka ksiązki - Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości

,,Świat znalazł się w momencie próby. Nie ma powrotu do świata sprzed pandemii" - ogłasza w swojej programowej książce papież Franciszek i kreśli autorski...