Miłość, która się spóźnia

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2012-06-26
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788370338275
Liczba stron: 108
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 6 (1 głosów)

Rekolekcje głoszone przez dominikanina Michała Adamskiego. Niezwykłe źródło pomocy dla wszystkich tych, w których życiu pojawiają się takie dni, kiedy nie można dostrzec miłości, bo, jak pisze autor, "miłość przychodzi, choć spóźniona. Ona nas szuka, choć my ją nieustannie gubimy".

"Skoro Bóg jest Miłością i skoro doskonale zna czas i porę przychodzenia i naszego nawiedzenia, to dlaczego cała Biblia jest najeżona takimi słowami jak: przyjdź i nie zwlekaj? Jeżeli ktoś wydusił z siebie prośbę zapisaną w psalmie, a pokolenia skrybów pieczołowicie przepisywały ten krzyk modlącego: Przyjdź, Panie, i dłużej nie zwlekaj, czy: Przyjdź i się nie spóźniaj, to znaczy, że ten wołający człowiek we własnym życiu doświadczył jednak zwlekania Pana Boga."

Kup książkę Miłość, która się spóźnia

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2013-04-13, Ocena: 6, Przeczytałam,
Zgodnie z zasadami savoir-vivre spóźnianie się nie należy do dobrego tonu. Przybycie na umówione miejsce o niewłaściwej porze wprowadza zamieszanie oraz dezorganizuje wcześniej zaplanowany porządek. Sytuacja wydaje się być jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy spóźnia się… miłość. W niewielkiej książeczce Michała Adamskiego czytelnik znajdzie uspokajające słowa, według których działanie Boga zapraszającego człowieka do współpracy z sobą okazuje się jak najbardziej na czasie i – wbrew pozorom – nigdy nie jest spóźnione. Tworzące całość trzy zasadnicze części koncentrują się wokół osoby Boga będącego nieogarnioną Miłością oraz człowieka odczuwającego Bożą Miłość każdego dnia w zwykłej, szarej codzienności, nawet wtedy, gdy „chłodem wieje”. Omawiając problem spóźnionej Miłości, autor rozpatruje dwa zagadnienia: w obiektywnym porządku wiary akcentuje ofiarę Boga-Człowieka oraz prawdziwy dar życia prowadzącego do wiecznej szczęśliwości, natomiast uwarunkowane wieloma zmiennymi ludzkie doświadczenie wiary ryzykuje oskarżaniem Boga-Miłości o Jego spóźnianie się czy wręcz nieobecność na krętych ścieżkach ludzkiej powszedniości. Z postawionego pytania: „Dlaczego tak późno?” dzięki Michałowi Adamskiemu stopniowo wyłania się odpowiedź dotycząca najgłębszych tajemnic nas samych. Snując swoje rozważania, autor – jak po nitce ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Miłość, która się spóźnia

Reklamy