Miłość, zazdrość i arszenik

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2013-05-21
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7674-248-9
Liczba stron: 326
Dodał/a książkę: bibliotekarkaB

Ocena: 4 (5 głosów)

Kawy! Wódki! Waleriany!

Lutki nie można nie lubić. Lutkę się uwielbia. Lutka zasługuje na szacunek i uznanie.

Ludmiła Groszek jest początkującą panią doktor, samotnie wychowującą córeczkę, Misię. Choć jest kobietą niezwykle zdolną i zorganizowaną, musi dorabiać wieczorami, przekładając z angielskiego artykuły medyczne. Pewnego dnia jej uporządkowany świat burzy seria dziwnych, przerażających i niezrozumiałych zdarzeń. Ze szpitala znikają zwłoki pacjenta, ktoś usiłuje zabić jej sąsiada i porwać Misię, a samą Lutkę najwyraźniej próbuje się zastraszyć lub zabić – niekoniecznie w tej kolejności.

Co więcej, do jej drzwi ponownie puka Wojtek – z jak najpoważniejszymi zamiarami – ze Szwecji wraca Julo, nawet niepodejrzewający, że został ojcem, a niejaki Mariusz…

Barwne postaci, niespodziewane zwroty akcji i ogromna dawka humoru! Od tej książki nie sposób się oderwać!

Kup książkę Miłość, zazdrość i arszenik

Opinie o książce - Miłość, zazdrość i arszenik

Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2015-09-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książęk w 2015r.,
Lekka i całkiem przyjemna książka. Lutka- pani doktor samotnie wychowująca córkę Misię przez przypadek próbując ratować umierającego Węgra nieświadomie zostaje wciągnięta w sam środek kryminalnej zagadki.Plusem książki są ciekawe dialogi, wartka akcja,fajnie i barwne postacie ( zwłaszcza mówiąca prosto z mostu Belka, czy wścibska i nie dająca się polubić Balbina). Niestety bardzo łatwo się domyślić kto jest tą złą osobą, która stoi za wszystkim, ale za to pewna rzecz w zakończeniu bardzo mnie zaskoczyła. Jeśli chodzi o dalszy ciąg to myślę,że autorka pozostawiła go naszej wyobraźni i nie będzie kontynuacji, no ale mogę się mylić. Moja subiektywna ocena to 4, ale książkę polecam na zbliżające się długie zimowe wieczory na poprawę nastroju w sam raz.
Link do opinii
Avatar użytkownika - nanajka
nanajka
Przeczytane:2014-01-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książkę zaczęłam czytać bez przekonania i po pierwszych stronach jakoś niespecjalnie byłam nią zainteresowana, aczkolwiek nie jestem z tych osób które porzucają książkę po 10 kartkach więc czytałam dalej. I tu niespodzianka! Książka wciągnęła mnie na maksa. Świetny kryminał, dużo niespodzianek, sympatyczni bohaterowie, dość życiowe sytuacje i powiem szczerze... takie zakończenie że czekam na ciąg dalszy bo jakoś nie mogę przełknąć faktu że nie wiem co będzie dalej. Polecam! Naprawdę świetna!
Link do opinii
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-08-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Romantyczna komedia kryminalna z zachowaniem wszystkich zasad gatunku. Tytuł całkowicie oddaje zawartą treść. Zakończenie wskazuje, że będzie kontynuacja. I fajnie, bo sympatycznie się czyta, tylko czcionka mała.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewa7292
ewa7292
Przeczytane:2013-09-30, Ocena: 1, Przeczytałam,
Inne książki autora
Pudło i inne nieszczęścia
Anna M. Zawadzka0
Okładka ksiązki - Pudło i inne nieszczęścia

Cel - pal! Pudło! Ciekawa, dobrze płatna praca? Pudło! Ukochany zawsze pod ręką, wierny i gotowy do pomocy? Pudło! Bezproblemowe, grzeczne dziecko...

Reklamy