Mira i potwory Cud

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:

Mira udaje się do apteki, by odebrać lekarstwo, które może uzdrowić jej mamę. Nie ma chwili do stracenia, recepta jest ważna jeszcze tylko jeden dzień. Równocześnie do tej samej apteki spieszy Sylwester. Jeśli ma ocalić życie umierającego psa Czochrusa, musi zdobyć dla niego odtrutkę. Fragment

Kup książkę Mira i potwory Cud

Opinie o książce - Mira i potwory Cud

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2017-12-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 100 książek 2017, POSIADAM,

Dochodzimy do czwartej części serii Mira i Potwory, od której zrobiłam sobie małą przerwę. Na początku przedstawiona zostaje nam zupełnie nowa postać pacjenta doktora Duvala, który odkrywa ze cudowny lek pozwalający wieść normalne życie wcale nie jest taki dobry i co najważniejsze można go odstawić. Jego drogi z Mirą już wkrótce się krzyżują. W tym czasie Lupus kończy rozgrywkę szachowa, której stawka jest wiedza gdzie przebywa jego siostra a z drugiej strony jego życie.
Czochrus nasz cudowny piesek tez jest w śmiertelnym zagrożeniu. Jeśli szybko nie dostanie odtrutki to umrze. Sylwester szuka lekarstwa dla pieska a Mira dla mamy. Okazuje się jednak że apteka została spalona.
Jakby tego było mało Starszyzna oczekuje że Mira odbije przywódce potworów. Nikt nie poznaje uwięzionego doktora, który postanawia wykorzystać to, że wzięli go za przywódcę.
W tej części nie dzieje się aż tak dużo ciekawych rzeczy jak w poprzednich ale widać że jest ona dobrym wstępem do ostatniej. Doskonale wzbudza ciekawość i rozpoczyna najważniejsze wątki. Aż chce się jak najszybciej poznać zaskoczenie serii.
Jak zwykle wspaniały mroczny klimacik zwłaszcza jak na opowieść dla dzieci. Jestem ciągle zachwycona oprawa graficzna. Przepiękne okładki i ilustracje. Cudowna seria, świetnie się ją czyta, ale tez cieszy oko na półeczce.

Mira i potwory Ostatni element układanki
Ljungqvist Stefan0
Okładka ksiązki - Mira i potwory Ostatni element układanki

Po ataku Obcego Sylwester nie powrócił jeszcze całkiem do zdrowia, dlatego Lopus zabrania jemu i Mirze opuszczać karawanę. Dziewczynka jednak nie może...

Mira i potwory Księga 2 Obcy
Ljungqvist Stefan0
Okładka ksiązki - Mira i potwory Księga 2 Obcy

Większość dzieci w szkole uważa Mirę za brzydkie dziwadło. Ona sama wydaje się podzielać ten pogląd. Gdy nastaje noc, włosy dziewczynki rosną tak szybko...