Misery. Nowe wydanie

Data wydania: 2009-03-26
Tytuł oryginału: Misery
Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Dodał/a książkę: Autor X

Paul Sheldon jest autorem poczytnych tandetnych romansideł. Jego cykl o Misery Chastain zdobył ogromną popularność. Autor miał jednak już dość swojej bohaterki i w ostatniej powieści ją uśmiercił. Teraz postanowił zająć się pisaniem poważniejszych książek. Pewnego razu podczas zamieci śnieżnej jadąc po pijanemu samochodem uległ poważnemu wypadkowi. Odzyskał przytomność dopiero w stojącym na odludziu domu Annie Wilkes, byłej pielęgniarki uwielbiającej jego książki o Misery. Pobyt w domu Annie zamienia się w prawdziwy koszmar, gdy kobieta wraca z miasta z ostatnią książką Paula...

Kup książkę Misery. Nowe wydanie

Opinie o książce - Misery. Nowe wydanie

Avatar użytkownika - PrzyKawieZKsiazk
PrzyKawieZKsiazk
Przeczytane:2017-02-13, Ocena: 5, Przeczytałem,
Ukłon w stronę Kinga, który stworzył ciekawą fabułę, która przyprawia o dreszcze i nerwy, kiedy bohater książki spędził kilka miesięcy w pokoju zamknięty na klucz w pokoju. King wykazał się ogromnym talentem, bo nie sztuką jest napisać powieść, gdzie akcja skacze z miejsca na miejsce, cały czas coś się dzieje a przy okazji przewija się mnóstwo ciekawych postaci.Główny bohater, Paul Sheldon zyskał ogromną popularność dzięki romansidłom o kobiecie imieniem Misery. Podczas zamieci śnieżnej uległ samochodowemu wypadkowi. Po czasie odzyskuje przytomność i znajduje się w domu na odludziu, który należy do Annie Wilkes. Ta była pielęgniarka kocha jego książki. Paul jest zdany tylko i wyłącznie na jej łaskę, a ona nie kwapi się zawieść go do szpitala.Opieka jaką darzy Annie Paula zamienia się w istny koszmar. Mężczyzna jest odcięty od świata, samotny, pozbawiony nadziei, a na dodatek jest przykuty do łóżka. Annie pokazuje swoje prawdziwe oblicze - oblicze wariatki, niebezpiecznej dla otoczenia. Paul w swojej ostatniej książce uśmierca Misery, gdyż nudzi go już jej prosta osobowość, Kiedy Annie wraca z miasta z nowym egzemplarzem książki stwierdza, że wyrządził on Misery wielką krzywdę...Dwie główne postacie Annie i Paula zostały znakomicie przedstawione przez Kinga. Pisarz, który za wszelką cenę chce się uwolnić od swojej psychotycznej fanki cierpi na brak weny i uzależniony jest od ...
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2017-06-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam, Przeczytane w 2017,
Pierwsze spotkanie i na pewno nie ostatnie. Książka posiada mroczne kawałki....momentami się aż bałam, ale w końcu to mistrz grozy :)
Avatar użytkownika - Mati123
Mati123
Przeczytane:2017-02-12, Ocena: 5, Przeczytałem,
Całkiem ciekawa książka. Czuć w wielu momentach elementy grozy. Jedna z lepszych powieści Kinga.
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2016-05-10, Ocena: 5, Przeczytałem, 26_ksiązek_2016,
Brutalna i krwawa opowieść o wariatce, która w swoje sidła dorwała swojego ulubionego pisarza. Pod okiem szalonej Anny powstaje najlepsza powieść Paula, ale także spotyka go największa trauma. Na szczęście on także popada w swego rodzaju szaleństwo i uzależnienie od narkotyku- w owym szaleństwie postanawia się zemścić i zabić swojego kata.
Avatar użytkownika - kocik83
kocik83
Przeczytane:2015-10-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2015, Stephen King,
Książka super,film rewelacyjny.Książka wciąga już od pierwszych stron.Współczułam Sheldonowi ale nienawidziłam Annie chociaż strasznie mnie fascynowało co ta wstrętna chora baba jeszcze wymyśli.Nie chciałabym być w jego skórze.Pewnego dnia Sheldon ulega wypadkowi.Na jego nieszczęście zostaje ocalony przez swoją wierną fankę.Niestety kobieta ma poważne problemy psychiczne,więzi i maltretuje pisarza oraz zmusza go do napisania nowej powieści.Polecam.
Avatar użytkownika - karka0912
karka0912
Przeczytane:2015-04-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Książka mistrza grozy, "Misery" moim zdaniem nie wykorzystała w pełni swojego potencjału. Nie zaspokoiła mojej lekko chorej i wymagającej psychiki. Wcale nie była idealnych horrorem i nawet nie wiem czy można ją tak nazwać. Już predzej thiller psychologiczny. Mimo tego, że nie przeraziła mnie tak bardzo, jak miałam nadzieje, książka zdecydowanie jest dobra. Annie Wilkes uważa sie za "najzagorzalszą" fanke pisarza Paula Sheldona. Cóż za szczeście musiało ją spotkać, gdy przy drodze odkryła roztrzaskany samochód, a w nim jej półżywego idola. Od razu postanowiła sie nim zaopiekować. Po co wzywać wszelką pomoc, skoro ona doskonale zna sie na rzeczy, prawda? Ona już sie o niego zatroszczy, i to jak! To najlepsza rzecz jaka mogła sie jej przytrafić! Jednak sam Paul nie udzielał jej entuzjazmu. Jego opiekunka okazała sie nie być normalną osobą. Szybko sie o tym przekonał. A także o tym, żeby za wszelką cene sie jej nie sprzeciwiać, inaczej srogo tego pożałuje. Stephena Kinga cenie głównie za to, że umie pisać powieści z tłem psychologicznym, którego łatwo sie doszukać. W "Misery" pokazał nam jak dużo bólu człowiek jest w stanie znieść. Jak w obliczu cierpienia zachowuje sie człowiek. A także jak bardzo niektóre osoby mogą mieć spaczone umysły. Uświadamia także, że takie rzeczy na prawde sie zdarzają. Że istnieją ludzie, którzy potrzebują opieki specjalnej, którzy nie potrafią funkcjonować w społeczeństwie, nawet jeśli uważają inaczej. Za to właśnie podziwiam Króla. Za to, że uświadamia nam takie rzeczy. Gdyby King dodał do książki troche pikanterii, czyli bardziej drastycznych wydarzeń (ucinanie cześci ciała to dla mnie za mało?) i usunął cześć historii o Misery, tytułowej bohareki jego książek, powieść była by idealna. Wielu by powiedziało, że autor znów przesadził z nadmiernymi opisami, ale ja nie uważam tego za zbedność. Dzieki właśnie tym "nudnym" opisom mam jeszcze dokładniejszy wgląd na przebieg zdarzeń. Nie wiem jak komuś może to przeszkadzać. Zdecydowanie jestem zadowolona, że mogłam przeczytać "Misery". http://papierowa-kraina.blogspot.com/
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2014-11-27, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki - 2014, Mam,
"Misery" ukazuje nam bohatera znajdującego się w sytuacji bez wyjścia - uwięzionego, zastraszonego, okaleczonego. Paul trafia pod "opiekę" jednej ze swoich zagorzałych wielbicielek, co ściąga na niego pasmo szokujących, ciężkich przeżyć. Annie staje się największym koszmarem jego życia. Przerażająca, szalona kobieta, skrywająca wiele sekretów, zmusza go do pisania kolejnej powieści. Mężczyzna przystaje na to, wiedząc że, gdy ukończy swoje nowe dzieło ściągnie tez koniec na siebie i Annie. Śledzimy kolejne dni jego pracy i leczenia ran. Dni w domu Annie nie mijają jednak spokojnie. Książka jest dobra, wciągająca i mocna. Szaleństwo Annie potrafi przywołać dreszcze.
Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2014-07-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Avatar użytkownika - roksiaaa
roksiaaa
Przeczytane:2013-09-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Znakomity , trzymający w napięciu horror współczesnego mistrza grozy.
Avatar użytkownika - mesenger
mesenger
Przeczytane:2010-08-31, Ocena: 4, Przeczytałam,
Niestety najpierw obejrzałam film, dopiero potem przeczytałam książkę. Była lepsza, ale nie zachwyciła mnie tak, jak inne książki Kinga. Jest napięcie, dreszcz. Lektura trzyma w niepewności. Zasługuje na dobrą ocenę :)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 26 książek 2013,
Jak Stephen King coś napisze... to nie mogę się wręcz oderwać! Nie ukrywam, że jest to mój ulubiony pisarz i z największą chęcią sięgam po każdą jego książkę. Ta również mnie porwała z wielką siłą. Daję mocne, zdecydowane 6+ (nawet jeśli plusy tu nie występują - u mnie owszem, a co).
Avatar użytkownika - Gosia2725
Gosia2725
Przeczytane:2013-06-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki - 2013, Stephen King,
Klasyka,każdy powinien przeczytać... "Misery" ukazuje nam obłąkanie i szaleństwo. Książka opowiada historię poczytnego pisarza romansideł, Paula Sheldona który na nieszczęście ulega wypadkowi i trafia w ręce swojej "najwierniejszej fanki". Niestety Annie to nie do końca zdrowa na umyśle kobieta... Mistrzowska powieść grozy,wciągająca i pełna napięcia... Świetna książka,do tego także bardzo dobra ekranizacja "Misery". Lektura obowiązkowa dla fanów gatunku:)
Avatar użytkownika - malamimbla
malamimbla
Przeczytane:2013-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kolejna świetna książka Kinga. Mistrzowsko ukazana rozgrywka pomiędzy głównym bohaterem a jego najzagorzalszą fanką trzyma czytelnika w niepewności do samego końca. Wyrazista postać psychopatycznej pielęgniarki, która "zajmuje" się swoim ulubionym pisarzem i w dość oryginalny sposób zachęca go do pracy nad kolejną powieścią o Misery , jest niewątpliwie największym atutem tej powieści.
Avatar użytkownika - Jadeit
Jadeit
Przeczytane:2010-01-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Co prawda w tej powieści Kinga brakuje potworów i nadprzyrodzonych zjawisk, ale całość trzyma w dużym napięciu. No i wciąga jak narkotyk. Gra, którą toczy główny bohater z psychopatyczną fanką jest na tyle mocna, że w na dzień dzisiejszy uważam Misery za jedną z najlepszych książek Kinga. Wszystko dawkuje się w odpowiednim tempie, aż do samego finału. Samo zakończenie niby jest do przewidzenia, jednak mimo wszystko odczuwa się jakąś taką niepewność do do niego.
Avatar użytkownika - djas
Przeczytane:2016-05-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Thriller/sensacja/kryminał,
Mroczna Wieża: Wiatr przez dziurkę od klucza
Stephen King0
Okładka ksiązki - Mroczna Wieża: Wiatr przez dziurkę od klucza

Roland z Gilead jest rewolwerowcem, jednym z nielicznych usiłujących utrzymać porządek w świecie rosnącego bezprawia, połączeniem błędnego rycerza i...

Der Gesang der Toten
Stephen King0
Okładka ksiązki - Der Gesang der Toten

So unterschiedlich die Geschichten in diesem Band auf den ersten Blick erscheinen – sie alle demonstrieren, wie Stephen King es schafft, mit verborgenen...