mod_rewrite. Podręcznik administratora

Moduł mod_rewrite, nazywany często "scyzorykiem armii szwajcarskiej", to potężne narzędzie administratorów serwerów WWW, które uruchomiono w oparciu o Apache. Za jego pomocą można w dowolny niemal sposób manipulować adresami URL wpisywanymi przez użytkowników w przeglądarce internetowej. Mod_rewrite, oparty na dyrektywach i wyrażeniach regularnych, pozwala na zmianę postaci adresów URL w oparciu o zmienne środowiskowe, nagłówki HTTP i wiele innych warunków. Ogromne możliwości mod_rewrite sprawiają, że jest on określany jako "równie skomplikowany i tajemniczy jak magia woodoo".

Celem książki "mod_rewrite. Podręcznik administratora" jest przybliżenie możliwości tego modułu administratorom serwerów. Przedstawia ona zarówno zagadnienia podstawowe, czyli obszar zastosowań modułu oraz zasady wykorzystania wyrażeń regularnych, jak i zagadnienia zaawansowane, takie jak tworzenie serwerów wirtualnych, kontrola dostępu i użycie dyrektyw warunkowych. Czytając tę książkę, dowiesz się, kiedy należy stosować mod_rewrite, jak go instalować i konfigurować, jak pracować z mechanizmem przepisywania oraz w jaki sposób wyszukiwać i usuwać błędy w dyrektywach modułu.

Podstawowe wiadomości o mod_rewrite Wyrażenia regularne Procedura instalowania modułu mod_rewrite Korzystanie z dyrektywy RewriteRule Przepisywanie warunkowe Zewnętrzny mechanizm odwzorowania adresów Dynamiczne tworzenie serwerów wirtualnych Współpraca modułu mod_rewrite z modułem mod_proxy

Przekonaj się, że mod_rewrite jest mniej skomplikowany
od formuły uzyskania złota z ołowiu.

Informacje dodatkowe o mod_rewrite. Podręcznik administratora:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2007-04-19