Moja pasja. Moja rodzina

Wydawnictwo: GWP
Data wydania: 2014-10-10
ISBN: 978-83-7489-543-9
Dodał/a książkę: czytam

Czy można połączyć karierę zawodową, małżeństwo, plany rodzinne i rozwój osobisty? Jak być kobietą spełnioną na wszystkich polach? Co zrobić, aby odnieść sukces i osiągnąć idealną równowagę? Na te pytania odpowiada w autobiograficznej książce Mika Brzezinski – popularna dziennikarka, córka wybitnego polityka, autorka bestsellerów.

Lekko i błyskotliwie, opierając się na własnych doświadczeniach, Brzezinski pisze o codzienności współczesnej kobiety, godzeniu różnych ról i często niełatwych wyborach. Jej książka jest niezwykle uczciwa i do bólu szczera – autorka otwarcie dzieli się z czytelniczkami nawet wstydliwymi i nieprzyjemnymi historiami ze swojego życia. Krok po kroku poznajemy losy tej niebanalnej kobiety, szukając wraz z nią odpowiedzi na pytanie: czy można mieć wszystko naraz?

Kup książkę Moja pasja. Moja rodzina

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2014-12-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Aleja gwiazd   Teraz, kiedy pojawia się tyle nowych możliwości, kobiety powinny je przyjmować, powinny ich oczekiwać, powinny decydować, co i kiedy osiągnąć (…). Przestańmy przyjmować własne osiągnięcia z miłym zaskoczeniem, a zacznijmy patrzeć na nie pragmatycznie. Planujmy starannie nasze zawodowe posunięcia oraz nasze rytuały przejścia – co idzie w parze z podejmowaniem po drodze konkretnych, nierzadko trudnych decyzji. Kobiety rzadko słyszą takie słowa, bowiem społeczeństwo zazwyczaj zmusza je do wybierania pomiędzy życiem prywatnym a karierą zawodową, do uległości, do bycia miłymi i grzecznymi, nawet własnym kosztem. Wychowanie dziewczynek sprzyja pełnieniu przez nie drugorzędnej roli w firmach, odmawia im prawa do zarobków równych zarobkom mężczyzn. Zachowania, które prezentowane przez mężczyzn, budzą podziw otoczenia, w przypadku kobiet wywołują niesmak bądź generują lawinę oskarżeń i niepochlebnych epitetów. Mimo zrównania praw mężczyzn i kobiet, tak naprawdę wciąż istnieje wielka przepaść pomiędzy realizowaniem przez odmienne płcie swoich funkcji.   Nie znaczy to, oczywiście, że kobiety nie mają szans na karierę – wręcz przeciwnie, już od kilkunastu lat wiadomo, że ich styl zarządzania zasobami ludzkimi jest w dłuższym okresie czasu bardziej efektywny. Dowodem na to, jak wiele można osiągnąć - i to nie kosztem innych, ale wytężoną pracą - jest kariera ...

Opinie o książce - Moja pasja. Moja rodzina

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2015-06-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Mika Brzezinski w swojej książce, która jest jej próbą rozprawienia się z przeszłością, a jednocześnie ma sporo z autobiografii, pisze o tym, co dla niej najważniejsze. Czasem jednak trudno jednoznacznie stwierdzić, czy to praca, czy może rodzina jest jej największą życiową pasją. Obok chwil radosnych i pełnych chwały w pracy są również trudne sytuacje - bezrobocie, problemy zdrowotne córki, wypadek drugiej córki, do którego zresztą Brzezinski się przyznaje. W tym wszystkim pojawia się także sporo filozoficznych przemyśleń, opartych na jej wizji życia, czyli młoda mama, która się zawodowo sprawdza. Brakuje tylko jej wieloletnich problemów z odżywianiem, co przez wiele lat kładło się cieniem na jej życie w ogóle. Ale, jak rozumiem, problemy tego rodzaju kiepsko się wpisują w biografię dziennikarki, która chce się pokazać jedynie z perspektywy kogoś, komu się wszystko udaje.
Avatar użytkownika - Smerfetka
Smerfetka