Okładka książki - Moja zielona dieta. Jak schudnąć bez efektu jo-jo o każdej porze roku

Moja zielona dieta. Jak schudnąć bez efektu jo-jo o każdej porze roku

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2016-04-13
ISBN: 978-83-7971-166-6
Dodał/a książkę: czytam

Autorka w przystępny sposób pokazuje, jak wykorzystać podczas odchudzania możliwości, które daje nam natura. W książce znajdziemy cztery działy poświęcone kolejnym porom roku. Każdy z nich zawiera szczegółową dietę złożoną z dostępnych o danej porze roku produktów. Przepisy na proponowane dania opatrzone są kolorowymi fotografiami. Nie brakuje również ciekawostek dotyczących poszczególnych składników oraz sposobów przygotowania czy przechowywania dań. Dzięki wskazówkom bez problemu pogodzimy odchudzanie z pracą i obowiązkami. Z publikacji dowiemy się też, które produkty zawarte w przepisach można nawzajem zastępować tak, aby wartość kaloryczna pozostała taka sama. To dwa w jednym – idealny poradnik dla czytelnika, który chce schudnąć bez efektu jo-jo i książka kulinarna z prostymi przepisami na smaczne i zdrowe dania.

Odbiorcy:
- osoby szukające skutecznej diety, chcące zgubić zbędne kilogramy bez efektu jo-jo i wszyscy, którzy przykładają wagę do zdrowego odżywiania.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
- zawarte w niej cenne porady pozwalają podczas odchudzania skorzystać z możliwości, jakie dają poszczególne pory roku
– przepisy ze względu na czas występowania produktów zostały podzielone na cztery części
- udowadnia, że dieta nie musi kończyć się efektem jo-jo, a dodatkowo zrzucenie zbędnych kilogramów może stać się okazją do wyboru smacznej kuchni opartej na zdrowych składnikach i prostych do przygotowania daniach
- przepisy są zilustrowane, przy każdym znajduje się informacja o wartościach odżywczych.

Kup książkę Moja zielona dieta. Jak schudnąć bez efektu jo-jo o każdej porze roku

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2016-07-11, Przeczytałam,
Moja zielona dieta to naturalna odpowiedź na powszechnie dostępną żywność gotową, wyprodukowaną gdzieś daleko w egzotycznych fabrykach z produktów z przyrodą nie mających wiele wspólnego. Wszyscy staliśmy się ofiarami masowo produkowanej żywności, która - choć wygląda ładnie i nawet smakuje - to ze zdrowiem raczej się rozmija.   Autorka proponuje zajrzeć do domowego ogródka, na łąkę, lokalny stragan i poszukać tam czegoś zielonego, co pomoże nie tylko schudnąć, ale i dostarczyć organizmowi witamin. Dagmar von Cramm przekonuje, że jej propozycja zielonej diety jest prosta i szybka, daje też wiele możliwości. Z jednego warzywa można przygotować kilka zaskakujących potraw - na ciepło, na zimno, na deser. Znajdziemy w książce inspirujące przepisy na domowy chleb, zupy i potrawy na obiad. Wszystko opatrzone stosownymi fotografiami. Dzięki lekkostrawnej i zdrowej diecie z pewnością można schudnąć. Pod warunkiem tylko, że zachowa się konsekwencję.   W poradniku, będącym jednocześnie książką kucharską, nie ma na szczęście dziwacznych produktów, których trzeba by szukać w wyspecjalizowanych sklepach internetowych. Z zakupem kalarepy, koperku, czy papryki raczej nikt nie powinien mieć problemów. I to jest wielką zaletą książki. A same przepisy są równie proste, co nie budzące niepokojących skojarzeń odnośnie do smaku. Buraki, pieczarki, mielone mięso, por i wieprzowina ...

Opinie o książce - Moja zielona dieta. Jak schudnąć bez efektu jo-jo o każdej porze roku

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński