Moodle. Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2012-12-13
Dodał/a książkę: helion

Doceń e-learning z platformą Moodle!

• E-learning i platforma Moodle, czyli po co nam ta zmiana
  • Instalacja programu i obsługa interfejsu, czyli od czego zacząć pracę z Moodle
  • Zakładanie kursu i jego konfigurowanie, czyli jak sprawić, żeby wszystko dobrze działało

Jeszcze kilka lat temu idea e-learningu budziła powszechne zdziwienie i duże opory w środowisku nauczycieli oraz potencjalnych uczniów. Wbrew obawom okazało się jednak, że nauka za pośrednictwem mediów elektronicznych jest bardzo skuteczna, a także wygodna. Nagły wzrost jej popularności sprawił, że coraz więcej ludzi musi szybko opanować sposoby tworzenia e-kursów. Doskonałym narzędziem do ich zakładania i przeprowadzania jest platforma Moodle, świetnie sprawdzająca się zarówno w środowiskach akademickich, jak i biznesowych.

Jeśli chcesz zacząć przekazywać wiedzę na odległość w sposób maksymalnie efektywny, pora wypróbować tę platformę. Najlepiej zaś od razu poznać ją w praktyce. Publikacja "Moodle. Ćwiczenia praktyczne " poprowadzi Cię przez wszystkie etapy współpracy z tym narzędziem: od instalacji serwera lokalnego i samego programu, przez dodawanie kategorii i zakładanie kursu, aż po szczegółowe ustawienia opcji i eksportowanie materiałów do sieci WWW - krok po kroku do stworzenia w pełni funkcjonalnego kursu. Skup się na tym, co chcesz przekazać: resztę podpowie Ci autor tej książki.

• Instalacja serwera lokalnego
  • Instalacja Moodle na lokalnym komputerze
  • Interfejs strony głównej
  • Dodawanie kategorii oraz zakładanie nowego kursu
  • Dodawanie użytkowników
  • Przypisywanie ról użytkownikom
  • Tworzenie kursu
  • Zamieszczanie materiałów w Internecie

Weź Moodle we własne ręce!

Kup książkę Moodle. Ćwiczenia praktyczne

Opinie o książce - Moodle. Ćwiczenia praktyczne