Okładka książki - Mordercze miasto. Meksykańskie lekcje umarłych

Mordercze miasto. Meksykańskie lekcje umarłych

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2010
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788376740799
Liczba stron: 360
Dodał/a książkę: Damian Kopeć

Ocena: 4.5 (2 głosów)

W zeszłym roku tylko na ulicach Ciudad Juárez zabito ponad 2600 osób. To wskaźnik porównywalny z ofiarami wojennymi w Bagdadzie czy Mogadiszu. Tymczasem dzieje się to o kilka minut jazdy od granicy USA. Powodem są narkotyki, wielomiliardowy i wiecznie głodny rynek. Ofiary rozszalałej wojny narkotykowej w całym Meksyku idą już w dziesiątki tysięcy zabitych. Nieliczni policjanci, którzy nie współpracują z kartelami, są zabijani, a ich odcięte głowy wystawiane na widok publiczny ku przestrodze. Codziennością są porwania, gwałty i tortury. Każdego dnia z ulic znikają kobiety; ich szczątki pochłania otaczająca miasto pustynia. Charles Bowden w swojej wstrząsającej, świetnie napisanej książce maluje obraz miasta pogrążającego się w ciemnościach i szaleństwie. Obraz piekła na ziemi i ustroju, któremu na imię anarchia. To książka nie o śmierci świata, jaki znamy, lecz o narodzinach przerażającego nowego porządku. Przewodnikami po nim są: zgwałcona królowa piękności, dziennikarz, który popełnił błąd pisząc prawdę, nawrócony El Pastor prowadzący na pustyni azyl dla obłąkanych i Sicario, pozbawiony skrupułów zawodowy morderca. "Przemoc jest wszędzie. Jest jak pył w powietrzu, jest w istocie częścią życia."

Kup książkę Mordercze miasto. Meksykańskie lekcje umarłych

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Krwawe ofiary miasta W Juárez jest wysoka przestępczość (...). Wielu młodych ludzi przybywa tam, by zrealizować amerykański sen. Ludzie napływają z południa, są przyzwoici, ciężko pracują i nie wiedzą nic o ulicach. Zabierają ich przestępcy i wkrótce ci młodzi ludzie kupczą swoimi ciałami i biorą narkotyki. Po roku mają tatuaże gangu. Szefowie mafii sprzedają prochy w tych miejscach, gdzie rośnie popyt i nie muszą przebijać się z nimi do USA. Obecnie tonę kokainy przerabiają czternastolatki - tak brzmi smutna prawda o Juárez, mieście, w którym na ulicach można znaleźć wyłącznie śmierć. O miejscu tym zrobiło się głośno za sprawą dokumentu „Miasto zbrodni”, emitowanego przez TVN. Teraz zaś makabryczny fenomen Juárez przedstawia Charles Bowden w książce „Mordercze miasto. Meksykańskie lekcje umarłych”. Dowiemy się z niej, że są dwa sposoby na utratę zdrowia psychicznego w Juarez. Jeden z nich stanowi wiara, że przemoc jest efektem wojen pomiędzy kartelami. Drugim jest pragnienie zrozumienia tego, co stoi za każdym z morderstw.Trzydziestoletni Ernesto Romero Adame to pierwsza oficjalna ofiara sezonu morderstw. Niecałe trzy tygodnie później znaleziono zastrzelonego Juliána Cháireza Hernándeza, porucznika policji, a siedem godzin później, zwłoki nagiej Mirny Yeseni Muñoz Ledo Marín, zadźganej nożem. To zaledwie początek krwawej ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Mordercze miasto. Meksykańskie lekcje umarłych

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2011-05-18, Ocena: 3, Przeczytałem,
Zbyt dużo słów. Zbyt dużo powtórzeń. Przerost formy na pnurą treścią. Uwypuklanie jednych spraw, zupełna ślepota na inne.
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-12-21, Ocena: 6, Przeczytałem,
Warto poznać
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy