Mourinho vs. Guardiola

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2013-08-28
Kategoria: Sport
ISBN: 978-83-63248-72-7
Liczba stron: 272
Dodał/a książkę: lokesh

Ocena: 4 (1 głosów)

Dzisiejszy futbol to coś znacznie więcej niż zwykłe występy przed publicznością. To także wyjątkowi ludzie i wielkie legendy, które będą wspominane przez kolejne pokolenia. Bez wątpienia należą do nich dwaj niezwykli trenerzy, których zasługi, charyzma i talent sprawiają, że na zawsze zapisali się w historii futbolu.

José Mourinho i Pep Guardiola pod niemal każdym względem reprezentują całkowicie odmienne podejście do swojej roli. Mają różne sposoby prowadzenia drużyny, a ich osobowości są jak ogień i woda. Łączy ich jednak to, co najważniejsze: pragnienie wygrywania i sukcesy ich zespołów.

W niniejszej książce znajdziecie charakterystykę obu tych fascynujących postaci. Przeczytacie o tym, co je dzieli i co łączy, dowiecie się, w jaki sposób motywują swoich piłkarzy, jak analizują taktykę rywali, jak wyglądają ich relacje z mediami i jakie stosują strategie. Wnikliwie opisane wydarzenia z życia Mourinho i Guardioli autorzy wzbogacają przydatnymi i ciekawymi informacjami na temat ich pasjonującej, chociaż czasem trochę przeklętej profesji.

Ta książka pozwoli zrozumieć filozofię każdego z nich. Będzie wielką pomocą dla wszystkich, którzy kiedyś chcieliby się rzucić w wir pracy trenerskiej, kierować grupą i wydobyć z innych to, co najlepsze.

Dwie szkoły, dwa style pracy, dwa odmienne pochodzenia. Pep i Mou mają dobrych muzyków, dobre teatry, oddaną publiczność i emocjonujące partytury. Kto będzie grał lepiej w tym roku? Któremukolwiek się to uda – pewne jest, że będziemy się dobrze bawić.

Kup książkę Mourinho vs. Guardiola

Opinie o książce - Mourinho vs. Guardiola

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-11-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Futbol to już nie jest rozrywka dla wybranych. Teraz futbol to spektakularne przedstawienia dla mas. To "cyrk" próżności. Miejsce dla najbardziej twardych , wytrwałych i charyzmatycznych postaci. Jednym słowem - futbol to biznes. Tu , by znajdować się czołówce trzeba zacisnąć zęby i walczyć, Sama walka nie wystarczy. Trzeba zwyciężać, i to nie raz , a wielokrotnie. Gdyby zapytać o dwóch czołowych "graczy" w tym meczu, to odpowiedzi mogły by brzmieć tak - Jose Mourinho oraz Pepe Guardiola. Dwaj trenerzy. Dwaj rywale, Dwa odmienne charaktery. Dwa różne strategie "dowodzenia" swoją drużyną. Inni, ale mający taki sam cel - zdobywać kolejne trofea i wnoszenia drużyny na szczyt popularności i chwały. Jose Mourinho jest synem piłkarza. Podobnie , jak ojcie Jose także chciał nim być. Jednak nie wykazywał się większymi umiejętnościami i zrezygnował z bycia piłkarzem I został trenerem. Znany ze swojego ciętego, bezpośredniego słownictwa. Nawet za swoje słowne zaatakowanie sędziego podczas meczu został usunięty z ławki. Był trenerem Realu Madryt. W czerwcu tego roku, po odejściu Sir Alexa Fergusona przejął stanowisko trenera Chelsea. Natomiast Josep "Pep" Guardiola, to nie tylko trener Bayern Monachium , ale także piłkarz, który na swoim koncie ma wiele sukcesów podczas gry w reprezentacji Hiszpanii. Jest on postrzegany w środowisku, jako osoba spokojna, ceniąca swoich piłkarzy ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Mourinho vs. Guardiola

Reklamy