Mózg autystyczny. Podróż w głąb niezwykłych umysłów

Co współczesna nauka mówi o autyzmie? Co osoby autystyczne dają nauce?

Jak wygląda wewnętrzny świat osoby autystycznej?

Jak wykorzystać potencjał różnych umysłów i sposobów myślenia?

Temple Grandin i Richard Panek zabierają czytelników w fascynującą podróż do wnętrza tytułowego ,,Mózgu autystycznego". Wiedzie ona poprzez rozmaite struktury mózgowe, geny oraz codzienne doświadczenia osób autystycznych i ich opiekunów. Autorka, sama będąca osobą autystyczną, pokazuje, że kluczem do zrozumienia autyzmu są zmysły, których odmienne funkcjonowanie warunkuje sposób doświadczania świata. Przygląda się wreszcie różnym typom myślenia, których właściwe wykorzystanie, może prowadzić do zdumiewających rezultatów.

Książka uczy osoby autystyczne, ich rodziny, lekarzy i terapeutów, jak rozpoznać i wykorzystać potencjał drzemiący w mózgu autystycznym, a wszystkim innym czytelnikom pozwala lepiej zrozumieć funkcjonowanie umysłu i działanie mózgu w ogóle.

Temple Grandin jest profesorem zootechniki na Uniwersytecie Stanu Kolorado oraz autorką wielu bestsellerowych książek przetłumaczonych na kilkanaście języków. Olivier Sacks poświęcił jej tytułowy esej słynnej książki Antropolog na Marsie, a opowiadający o jej życiu film z Claire Danes w roli głównej zdobył Złoty Glob i siedem statuetek Emmy. Jako osoba autystyczna angażuje się w w badania naukowe i popularyzację wiedzy na temat tego zaburzenia. Richard Panek jest pisarzem popularnonaukowym, autor m.in. The 4% Universe: Dark Matter, Dark Energy, and the Race to Discover the Rest of Reality.

Informacje dodatkowe o Mózg autystyczny. Podróż w głąb niezwykłych umysłów:

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2016-02-18
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Kup książkę Mózg autystyczny. Podróż w głąb niezwykłych umysłów

Mózg autystyczny. Podróż w głąb niezwykłych umysłów - opinie o książce

Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2021-12-12, Ocena: 5, Przeczytałem,

Mózg Autystyczny : Do przeczytania książki skłoniło mnie samo istnienie autyzmu od dawna interesuje się zaburzeniami różnego  rodzaju wśród dzieci i nie tylko .Zadając sobie pytanie dlaczego ? Jakie mają podłoża , przyczyny i objawy .Autorka odpowiedziala na większość nurtujących mnie  pytań .W bardzo pozytywny sposób opisała spektrum autyzmu przez pryzmat własnych doświadczeń z zaburzeniem iż Autyzm to nie tylko deficyty ale przede wszystkim wyjątkowe i utalentowane umysły. Przedstawia nam postrzeganie świata przez osoby Autystyczne to jak nieprawidłowa diagnoza ,ignorancja ,brak zrozumienia i dyskryminacja jest krzywdząca .Uświadamia nas społeczeństwo że my też mamy problem  z akceptacją odmienności a tak naprawdę każdy z nas jest inny i żyjemy na swój własny sposób Zachęcam do przeczytania ja jestem pod wrażeniem Dziękuję

Początek niezwykle ciekawy, później czytało się coraz trudniej.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-02-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 2023, E-booki, Inne,
Ciemna strona wszechświata
Richard Panek0
Okładka ksiązki - Ciemna strona wszechświata

Nobel w dziedzinie fizyki 2011 – historia nagrodzonego odkrycia. Pod koniec ubiegłego wieku odkryliśmy, że wszystko, co uważano dotychczas za...