Myślowa rewolucja. Pozytywny podręcznik

Jeśli chcesz zaczynać rewolucję, to lepiej zacznij ją w swoim własnym domu i sposobie myślenia
Paul Hewson

Poważna rewolucja w sympatycznej oprawie:

Poczucie humoru jako ochrona przed dogmatyzmem, arogancją i zawłaszczaniem prawa do racji Własne pojęcia i nazewnictwo, pozwalające wyrwać się spod tyranii etykiet Świadomość istnienia innego, alternatywnego poglądu na sprawy Lekcje myślenia lateralnego Pozyskiwanie informacji pomagających stworzyć nowe perspektywy

Do boju! Najwyższy czas na przewrót, mentalny fikołek! Skończmy z tyranią negatywnych postaw i akceptowaniem władzy ludzi o miernych zdolnościach. Kiedy ponad dwadzieścia lat temu Edward de Bono jako pierwszy stworzył koncepcję "myślenia lateralnego", zapoczątkował bezgłośną rewolucję w myśleniu, która objęła swym zasięgiem cały świat. Czy pozytywna rewolucja to osobista rewolucja zachodząca wewnątrz człowieka? Czy może jest to rewolucja społeczna? Czy to rewolucja narodowa, czy międzynarodowa? Musisz sam sobie odpowiedzieć na te pytania - ponieważ może być ona dla Ciebie każdą z tych rzeczy z osobna lub wszystkimi naraz.

Łatwo jest narzekać, sprzeciwiać się, zrzędzić, krytykować i atakować. Istnieje jednak wiele osób, które stwierdziły, że negatywne nastawienie to zdecydowanie nie to. Ludzie tacy odczuwają potrzebę, by działać konstruktywnie, kreatywnie oraz przede wszystkim skutecznie. Bo (jak twierdził sam Che Guevara): "Rewolucja jest jak rower. Jeśli się nie posuwa naprzód, to pada".

Nowa, prowokująca książka Edwarda de Bono zapewnia praktyczne ramy dla poważnej rewolucji, która nie szuka wrogów, ale stara się ulepszać rzeczywistość. Podaj dłoń intelektualnej rewolcie:

kciuk, czyli skuteczność; palec wskazujący, czyli konstruktywny kierunek naprzód; palec środkowy, czyli wartości ludzkie; palec serdeczny, czyli samodoskonalenie; mały palec, czyli współdziałanie.

Informacje dodatkowe o Myślowa rewolucja. Pozytywny podręcznik:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2010-08-13
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324620999

Kup książkę Myślowa rewolucja. Pozytywny podręcznik

Myślowa rewolucja. Pozytywny podręcznik - opinie o książce

Dziecko w szkole kreatywnego myślenia
Edward de Bono0
Okładka ksiązki - Dziecko w szkole kreatywnego myślenia

Książka jest wznowionym wydaniem "Dziecko w szkole kreatywnego myślenia" Myślę, więc się rozwijam Naucz swoje dziecko myśleć w sposób przejrzysty...

Umysł kreatywny
Edward de Bono0
Okładka ksiązki - Umysł kreatywny

Kreatywność jest umiejętnością, której każdy może się nauczyć, ćwiczyć ją i wykorzystywać. Bez kreatywności są tylko powtórzenia i rutyna. Są to rzeczy...

Forget Me Not
Julie Soto