Nabór

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-03-24

Nabór to ostatnia część trylogii zapoczątkowanej przez Zamęt i Odwet, w której łączą się wątki i powracają bohaterowie tetralogii Nielegalni.

Rośnie napięcie między Iranem i USA, świat stoi na progu wielkiej wojny. W Polsce do władzy wrócił autorytarny premier Bolecki, Sekcja została rozwiązana, a prokuratura szuka haków na Romana Leskiego.

Tymczasem Dima uzyskuje z Rosji informację, która elektryzuje Konrada Wolskiego i Sarę Korską. Dawny Wydział Q i rozwiązana Sekcja łączą siły, by rozwiązać ten problem. Do akcji wraca również Jagan.

Zaczyna się wyścig z czasem, bo sytuacja międzynarodowa pogarsza się z każdym dniem.

Kup książkę Nabór

Opinie o książce - Nabór

Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2021-06-14, Przeczytałam,

Vincent V. Severski powraca w dobrym stylu, a może nawet w wielkim stylu. „Naborem” zabiera nas w sam środek widma realnego konfliktu zbrojnego z Iranem, grożą nam samobójcze zamachy, władza myśli jak rozwiązać swoje uszy i oczy, pozostawieni sami sobie oficerowie za granicą - pozostawieni na pewną śmierć. Jeden z ministrów to wymuszka rosyjskiego wywiadu. Nad tym wszystkim czuwa autorytarny premier. Brzmi nieprawdopodobnie? Może i tak, ale jakże znajomo. Wystarczy wsłuchać się w to co oni  mówią … Powieść to niesamowity przekaz patriotyzmu, miłości, odpowiedzialności, dotrzymywania danego słowa a przede wszystkim wierności swoim zasadom.

Avatar użytkownika - Renata123mala
Renata123mala
Przeczytane:2021-06-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

[...] autor musi być szpiegiem swoich fikcyjnych postaci, podsłuchiwać pod drzwiami, podglądać, kiedy są sami, otwierać ich listy i domyślać się, na jaki temat milczą.

Wisława Szymborska

''Nabór ''

Vincent V. Severski

Wydawnictwo: Czarna Owca.

Literatura: Kryminał, Sensacja, Thriller.

Jeśli czytaliście trylogię zapoczątkowanej przez ; Zamęt ; i ; Odwet ; powieści, ta jest ostatnią w której powracają bohaterowie ; Nielegalnych ; tworząc zgraną grupę rozwiązanej Sekcji, która ma za zadanie rozwikłać dwie istotne zagadki.  Generał Tuszyński i nowy szef SWR, generał Aleksiej Biełow, wpadli na genialny pomysł by tuż przed rozpoczęciem wojny z Iranem zlikwidować Agencję Wywiadu pod zarzutem agenturalnej działalności byłej Sekcji na rzecz Federacji Rosyjskiej i tym samym obrócić uwagę od własnego udziału w awanturze, by móc wzmocnić tym samym sojusz Polski i USA, Izraelem, Wielką Brytanią, chcąc wpuścić konia trojańskiego do Unii Europejskiej. Tymczasem Irańskie służby specjalne wysłały do Warszawy grupę dżihadystów z Korpusu Męczenników, których celem miało być uderzenie w ważne cele w stolicy, zabić jak największą ilość ludzi. Są to przeszkoleni ludzie którzy ślubowali na Koran, by umrzeć za Allaha i ojczyznę. Jednym z członków grupy był ; Luka ; żołnierz z Sił Ghods, pułkownik Arif Harumi, syn generała Ahmada Harumiego, dowódcy tychże Sił. Wjeżdżając na teren Polski został przypadkiem sfotografowany przez siedzącą obok w pociągu kobietę która porównała go do sławnego aktora. Po jakimś czasie dziewczyna znika. A zdjęcie z Facebooka ujawnione, jak szybko się pojawiło tak uleciało z chwilą czasu. Nasza ekipa szpiegowska otrzymuje zadanie które ma polegać na uwolnieniu dwóch przyjaciół, których uprowadzono na misji w Iranie przez islamistów. Pomysł na rozwiązanie dwóch zagadek mają kluczowy. Pytanie, czy wypali? Kim jest człowiek legenda, Jagan, jaką misję ma do spełnienia Dima? Czy uda się powstrzymać Rząd Polski od kłopotów? Jak zakończy się ta powieść?

Brawurowo przeprowadzona akcja, która utrzymuje napięcie na wysokich obrotach. Kilkuwątkowa fabuła daje wiele znaków zapytania, omija, kluczy, rozwija dialogi tak, że czytelnik ma całkowity obraz tego, co się w koło niego dzieje. Polityczne przepychanki, męczennicy wysłani do ostatniej misji, błędy i wygrana. Dla mnie to nie tylko dobra książka, ale przede wszystkim świetna przygoda.

Trzeci tom serii "Zamęt" i wielki powrót Wydziału Q oraz nieśmiertelnego Jagana. Vincent V. Severski bardzo sprawnie porusza się w szpiegowskich klimatach, a "Nabór" dodatkowo wzbogaca o niezwykle ciekawych bohaterów znanych z serii "Nieśmiertelni", którzy, choć już na szpiegowskiej emeryturze, nie potrafią nie robić nic. Zwłaszcza, kiedy okazuje się, że ich koledzy z wydziału znajdują sie w rękach bardzo niebezpiecznych ludzi. I nadal żyją.

"Nabór" to nie tylko akcja, na której czele kolejny raz staje Konrad Wolski, ale również, a może głównie opisy miejsc, przygotowań, strategii, wyjść awaryjnych. To także zapis rozgrywek na najwyższym szczeblu, gdzie zdrady i dwulicowość wpisane są w karierę. Severski bardzo zgrabnie wplótł w bieżące wydarzenia plan zamachu terrorystycznego, nie pomijając przygotowań bojowników, co w moich oczach wypadło bardzo wiarygodnie. "Nabór" jest fikcją, jednak można w niej znaleźć odnośniki do tego co dzieje się w kraju aktualnie, a może po prostu pewne rzeczy nigdy się nie zmieniają, tylko ludzie, którzy pociągają za sznurki?

Jest w niej to, za co pokochałam powieści Vincenta V. Seversiego świat szpiegów, ludzi ukrywających się za maską kogoś innego. Czym przypłacają takie życie, na ciągłej adrenalinie? Co jest kiedy nagle jej brakuje? Cała powieść nie zawodzi, a jej rozmiaru kompletnie nie czuć (no, chyba że w rękach), bo czyta się ją fantastycznie. Nie wiem, czy będzie kontynuacja (koniec jest otwarty), jeżeli tak to bez kilku kluczowych postaci, a to już nie będzie to samo. Chyba.

,, Nabór" - Vincent V. Severski
Wcześniejsze tomy to ,, Zamęt" i ,,Odwet".

Moja miłość do książek tego Autora rozpoczęła się wraz z przeczytaniem pierwszej trylogii ,,Nielegalni". Tym samym dowiadując się, że bohaterowie powracają w nowej odsłonie nie mogłam przejść koło tych książek obojętnie.

Opis tradycyjnie na drugim zdjęciu.

Od razu informacja dla tych którzy nie przepadają za polityką. Ja również nie przepadam ? a w książkach jest ona podwaliną wydarzeń. Jednak Autor ma dar przedstawiania jej w taki sposób, że nawet ja bez problemu odnajdywałam się w tych intrygach.

Vincent V. Severski dał mi do ręki sensację z najwyższej półki. Można również określać te książki mianem powieści szpiegowskiej.
Razem z Konradem i Sarą walczyłam próbując zażegnać kryzys i ocierając pot z czoła. Tych książek się nie czyta, je się przeżywa. Jest szybka akcja, dynamika, napięcie no i powraca Jagan. Czy można chcieć więcej? No można ? zdecydowanie chce kolejnych książek spod tego pióra.

Autor potrafi czarować słowem. Jego powieści to po prostu kawał dobrej literatury. Ma świetny styl, prowadzić dialogi które mogłabym czytać bez końca. Bohaterowie bardzo szybko przestają być czytelnikowi obojętni.
Całość tak genialnie skonstruowana, że nie sposób złapać oddech. Doskonale radzi sobie z utrzymaniem uwagi czytelnika. To książki z serii jeszcze jeden rozdział i idę spać.

Polecam Tym którzy kochają sensację oraz tym którzy jeszcze jej nie znają. To książki warte przeczytania.

Zamęt
Vincent V. Severski0
Okładka ksiązki - Zamęt

W Pakistanie porwany zostaje przez talibów polski biznesmen. Grozi mu śmierć. Do akcji ratunkowej rusza super tajna jednostka Agencji Wywiadu znana...

Odwet
Vincent V. Severski0
Okładka ksiązki - Odwet

Kontynuacja powieści ,,Zamęt". Waldemar Zenonik, oficer polskiego wywiadu, ginie w Algierze, wykonując misję związaną z kontraktem Polskiego Koncernu...

Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch