Następcy. Pamiętnik Mal

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015-09-21
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788328109780
Liczba stron: 224
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 4 (2 głosów)

Gdybyście ty i twoi przyjaciele zostali zmuszeni do opuszczenia miejsca, w którym dorastaliście, i przeniesienia się do nowego liceum, gdzie wszyscy nienawidziliby was na dzień dobry, co wtedy? Gdyby twoja matka była najnikczemniejszą kobietą, jaka kiedykolwiek stąpała po ziemi, i oczekiwała od ciebie, że pomożesz jej dokonać totalnej destrukcji? I gdybyś wtedy spotkała kogoś naprawdę wyjątkowego... i to wywróciłoby twój świat do góry nogami?

Kup książkę Następcy. Pamiętnik Mal

Opinie o książce - Następcy. Pamiętnik Mal

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2015-09-24, Ocena: 4, Przeczytałem,
PAMIĘTNIK POTĘPIONEJ LICEALISTKI Najnowszy telewizyjny hit Disneya ma duże książkowe wsparcie na naszym rynku. Poza powieściowym prequelem wydarzeń, jaki ukazał się nie tak dawno temu, w ręce fanów wpadają także inne dodatki, a pamiętnik Mal głównej bohaterki ,,Następców" to właśnie jeden z nich. Fabuła filmu, a więc i wszystkich powiązanych z nim rzeczy, to opowieść o nowym pokoleniu, dzieciach najważniejszych złych disnejowskich bajek, które wraz z rodzicami zamieszkują na Wyspie Przeklętych, skazani na wieczną banicję, marne warunki bytowania i pozbawienie mocy. Z pewnych przyczyn jednak młodzież z wyspy zostaje zaproszona by uczęszczać do liceum w świecie, w którym żyją wszystkie księżniczki i książęta, królowe i królowie tych samych opowieści. A to wielka szansa, bowiem poza wyspą magiczne moce złych działają... Niniejsza publikacja to osobiste notatki Mal, która uczęszczając do wspomnianej szkoły, spisuje wydarzenia, przemyślanie, wspomnienia. Oczywiście jak na pamiętnik przystało, nie jest to typowa książka, tylko tomik stylizowany na tego typu brudnopis zamknięty w twardej oprawie, z gumką, która te okładki otacza. Wnętrze też jest brudnopisowe. Różna, stylizowana na ręcznie wykonaną, czcionka, rysuneczki, trochę miejsca dla chcącego coś dopisać czytelnika. Ładne wydanie to jedno, drugie to oczywiście treść, a dokładniej styl. ,,Pamiętnik Mal" to nadal przede wszystkim opowieść współgrająca z ekranową opowieścią, streszczająca ją w pewnym sensie, w innym rozbudowująca. Można go także uznać za swoistą kontynuacje wspomnianą już przeze mnie powieść ,,Wyspa Potępionych", tak więc komu ta pozycja się podobała, kto wpadł w zainteresowanie filmem, będzie bawił się naprawdę dobrze. A ja dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Indyviduum
Indyviduum
Przeczytane:2015-10-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Inne książki autora
Następcy. Księga zaklęć Mal
Tina Mc Leef0
Okładka ksiązki - Następcy. Księga zaklęć Mal

Księga zaklęć, którą trzymasz w dłoni, kiedyś należała do mojej matki, Diaboliny - królowej niegodziwości i występku. Znaleźć w niej możesz...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy