Naznaczona . Dom Nocy 1

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-245-7818-4
Dodał/a książkę: EmnildaAmelberga

Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira. Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze – zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata .

Kup książkę Naznaczona . Dom Nocy 1

Opinie o książce - Naznaczona . Dom Nocy 1

Avatar użytkownika -

"Zobaczyłam odbicie kogoś znajomego, a jednocześnie nieznajomego. To tak jak czasem zobaczy się w tłumie na ulicy kogoś, kogo na pewno się zna, można by przysiąc, że tak jest, ale nie sposób sobie przypomnieć, kto to jest. Teraz ja stałam się tym kimś - wyglądającą znajomo nieznajomą." Zoey jest zwykłą dziewczynom, ma przyjaciółkę i "prawie byłego chłopaka" który wciąż chce z nią być. Jest lubiana, jednak jej dom rodzinny jest koszmarem. Mama odkąd parę lat temu powtórnie się ożeniła przestała dbać o córkę jak pisze sama Zoey: "Przestała być matką". Jej ojczym jest jednym z ludzi wiary i kiedy dziewczyna pewnego dnia wraca do domu ze znakiem półksiężyca na czole i w strasznym stanie, mimo że może umrzeć w ciągu paru godzin jeśli nie pojedzie do domu nocy, krzyczy na nią: "Odejdź, demonie!" i postanawia zadzwonić po psychologa oraz wezwać radę starszych. Mama z kolei zastanawia się co powiedzą sąsiedzi. Fakt że ma przyjaciółkę po naznaczeniu przez wampira nie wiele jej pomaga bo dziewczyna odwraca się od niej. Zoey zamknięta w swoim pokoju ucieka przez okno i jedzie do babci wiedząc że mały znaczek na jej czole nic nie zmieni. W końcu z pomocą babci i po niewielkich trudnościach dziewczyna dociera do domu nocy. Jej kapłanką zostaje Neferet. Zoey mimo że nie chce żadnych kłopotów ma wiele przygód, a wszystko przez to że szybko okazuje się że jest ...
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-08-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017, gimnazjum,

Ostatnio zaczęłam czytać książki o wampirach. Ot tak, dla przyjemności i w poszukiwaniu alternatywy dla jakże przesłodzonego "Zmierzchu". Ostatecznie wyszło to prawie jak eksperyment porównawczy, z którego wysnułam kilka ciekawych wniosków. Między innymi odkryłam, że koncepcji świata wampirów jest tyle ilu autorów podejmujących ten temat. Jedną z ciekawszych pozycji tego typu okazała się "Naznaczona".

W teorii seria "Dom Nocy" to po prostu powieść dla młodzierzy. Uważam, że to AŻ powieść dla młodzieży. Zoe jako narratorka powieści zaskakuje chumorem i dystansem do wszystkiego, co ją otacza - z własną przemianą włącznie. Może książka sama w sobie nie tryska bardzo humorem, ale świetnie wykreowane postacie i dowcipne dialogi uzpełniają te braki. Ponadto w książce spotykamy się z zupełnie inną sytuacją wampirów - zwykli ludzie doskonale wiedzą o ich istnieniu! Ciekawie było spojrzeć na przemianę oczami dziewczyny, która mniej więcej wiedziała co się z nią dzieje oraz zobaczyć reakcje otaczających ją ludzi.
Akcja książki pozostaje w normie - ani nie pędzi, ani się strasznie nie wlecze. Kolejne wątki dodawane są do powieści na spokojnie, bez pośpiechu, dlatego nie jest to pozycja dla wielkich miłośników książek, w których cały czas coś się dzieje. Myślę, że wszelkie tajemnice Domu Nocy zostaną wprowadzone dopiero w drugiej części - przynajmniej na to się zapowiada. A jeżeli będzie tak, jak podejrzewam, to już się boję. Oj będzie się działo!

Avatar użytkownika - worldbysabina
worldbysabina
Przeczytane:2017-03-12, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Na odstresowanie Zoey to typowa nastolatka, która organizuje swoje życie między szkolnymi obowiązkami oraz pokręcona rodzinką. Wszystko zmienia się w dniu, w którym do szkoły przychodzi tracker i naznacza dziewczynę. Zoey musi udać się do Domu Nocy gdzie ukończy (lub nie) w pełni przemianę z adepta w wampira. Ma nadzieję, że chociaż tu odnajdzie swoje miejsce i przyjaciół. Czy uda jej się odnaleźć swoje miejsce w szkole dla wampirów ? Czy znajdzie miłość i przyjaciół oraz pojedna się z rodziną ? Pomimo tego, że cała fabuła książki opiera się na wampirach jak np. w ,,Zmierzchu" myślę, że historia jest o wiele ciekawsza. Nie spotkamy tu ukrywających się wampirów a wręcz przeciwnie. Tutaj są one częścią świata. Jeśli ktoś szuka książki w której wampiry rzucają się na ludzi z pragnienia krwi to napewno tutaj tego nie znajdzie. Chociaż sam wątek krwi jest poruszany to tu nabiera on zupełnie nowego znaczenia. Watek miłosny ? Oczywiście ! Przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie tego typu książek bez niego. Oprócz przystojnego i utalentowanego adepta Erika autorki ( by narobić zamieszania miłosnego) przedstawią nam postać Heatha - ludzkiego (byłego) chłopaka naszej bohaterki. Ogólne wrażenie : dobre. Może nie jestem w siódmym niebie ( jak przy serii o Psi) ale nie żałuje, że przeczytałam tą książkę. Myślę,że idealnie nadaje się na odstresowanie i ucieczkę od świata codziennego. recenzja pochodzi z bloga: www.worlbysabina.blogspot.com
Avatar użytkownika - sarczyx
sarczyx
Przeczytane:2016-06-12, Ocena: 5, Przeczytałem,
Bardzo ciekawa i wciągająca książka! Zachwycona nią nie będzie tylko młodzież, a dorośli również!
Avatar użytkownika - Poetkaa
Poetkaa
Przeczytane:2016-02-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Pierwsza część serii Dom Nocy. Poznajemy w niej Zoey Redbrid, która jest zwykłą uczennicą zwykłego liceum. Do czasu. Pewnego dnia zostaje Naznaczona znakiem półksiężyca na swoim czole, a to oznacza, że musi się przenieść do Domu Nocy, elitarnej szkoły dla wampirów. Poznaje nowych przyjaciół, którzy pomagają jej się zaaklimatyzować w nowej sytuacji, zyskuje także wroga. Afrodyta, przewodnicząca Cór Ciemności oraz najpopularniejsza dziewczyna w liceum dla wampirów czuje w Zoey zagrożenie dla swojej pozycji i próbuje ją zniszczyć w szkole. Dziewczyna poznaje także chłopaka, Erika Nighta, który jest dla niej ideałem. Ale w tym samym czasie Zoeya musi poradzić sobie ze swoim byłym chłopakiem z liceum, człowiekiem, który nie może o niej zapomnieć.
Avatar użytkownika - kinia1699
kinia1699
Przeczytane:2015-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Jest to początek przygód dopiero co naznaczonej Zoey. Trafia ona do Domu Nocy, gdzie zaczyna uczy się jak zostać dorosłym wampirem. Jej mentorką zostaje Neferet, najwyższa kapłanka. Zoey zdobywa czterech zaufanych przyjaciół : Stevie Rea, Damiena , Shaunee i Erin. Dostaje też małą, rudą kotkę, którą nazywa Nala. Jednak nie może do końca zapomnieć o swoim poprzednim życiu, przez co zostaje przypadkowo Skojarzona ze swoim ludzkim chłopakiem z którym miała zamiar zerwać. Z pomocą przychodzi jej Erik jeden z najbardziej przystojnych i utalentowanych uczniów w szkole. Jak by tego było mało pozyskuje nowego wroga - Afrodytę. Należy do książek , które muszą się ,,rozkręcić" w miarę czytania. Dlatego też pierwsze ok.80 stron męczyłam jakiś tydzień. Jak już miałam się poddać to się rozkręciła. Dlatego też resztę przeczytałam w jakieś 3-4 dni. Podsumowując fajna książka, która potrzebuje czas na rozkręcenie, a potem po prostu Cię wciąga.
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-02-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jeśli ktoś jest fanem książek o wampirach, musi przeczytać pierwszą część sagi "Dom Nocy". To właśnie z niej dowiadujemy się, że wampirem wcale nie staje się poprzez ugryzienie innego tylko poprzez Przemianę. Główna bohaterka Zoey jest zwykłą nastolatką, z typowymi nastoletnimi problemami. Matka Zo wyszła drugi raz za mąż, a jej "Ojciach" jest jednym słowem beznadziejnym człowiekiem. Przy w miarę zdrowych zmysłach trzyma dziewczynę jej babcia - Sylvia Redbird, której czirokezka krew płynie także i w żyłach Zo. Jedynym marzeniem dziewczyny jest znalezienie własnego miejsca na ziemi, do którego mogłaby należeć, co staje się za sprawą Trackera. Znak na czole dziewczyny sprawia, że przeprowadza się ona do Domu Nocy, gdzie przyjdzie jej się zmierzyć nie tylko z tym, że będzie ona jedyną adeptką z wypełnionym znakiem (co dzieje się tylko po przemianie) ale jak się później okaże będzie władać wszystkimi pięcioma żywiołami. Poza tym w końcu znajdzie prawdziwych przyjaciół, będzie musiała wybierać między dwoma chłopakami, przetrwać wojnę z najpopularniejszą dziewczyną w szkole i zmierzyć się z czymś o czym tak dokładnie nie będzie miała pojęcia. Jednak Nyks zawsze będzie czuwać zarówno nad Zo jak i nad jej przyjaciółmi. Polecam :)
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2014-08-01, Ocena: 2, Przeczytałem, 52_Książki_2014,
Książka bardzo niskich lotów. Kolejna która powstała w ramach mody na książki o wampirach. Amerykańskie szkolne realia przedstawione w formie szkoły wampirów. Zamiast słynnej elity cheerleaderek i rugbystów mamy córy i synów ciemności. Jak dla mnie żałosna próba sprzedania na siłę książek o modnym wśród nastolatek temacie.
Avatar użytkownika - TrzebaPrzeczytac
TrzebaPrzeczytac
Przeczytane:2014-01-12, Ocena: 3, Przeczytałam, 2014 , Przeczytane, 52 książki 2014 ,
,,Naznaczona" to pierwszy tom cyklu pt. ,,Dom Nocy". Powieść ta to kolejna z modnych obecnie książek o wampirach. Główna bohaterka będąc w szkole, nagle zauważa wampira - zauważa go od razu, po charakterystycznym znaku na czole i tatuażach na reszcie twarzy, to właśnie on ją naznacza. Zoey, aby mogła przejść przemianę musi wyprowadzić się od rodziny i przenieść się do specjalnej szkoły o nazwie - ,,Dom Nocy" - gdyby tego nie zrobiła - groziła jej śmierć. Szybko okazuje się, że nasza bohaterka jest kimś niezwykłym i ma do spełnienia bardzo ważne zadanie. ,,Naznaczona" to typowa powieść dla młodzieży, utrzymana w stylu, który obecnie przeważa w literaturze dla młodzieży. Łatwa, prosta, napisana chwilami wręcz ,,prostackim" językiem, który w założeniu miał być ,,młodzieżowy" - jednak pozostał taki tylko w założeniu. Autorki usilnie starają się stworzyć coś innego - jednak poza samym pomysłem na szkołę dla wampirów i ich kreację - trudno znaleźć coś, co takie by było. Mamy do czynienia z typową fabułą dla literatury młodzieżowej. Zwykła nastolatka, która nagle staje się kimś szczególnym, najprzystojniejszy chłopak w szkole, który prawie natychmiast się w niej zakochuje. To wszystko tworzy banał, który jednak miło i łatwo się czyta. Pewnie przeczytam kolejny tom - nie ukrywam z ciekawości, co będzie dalej (mam nadzieję, że autorki się ,,rozwiną"). Dość spora część mnie już wyrosła z takiej literatury...
Avatar użytkownika - Olesska19
Olesska19
Przeczytane:2014-01-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 Książki w 2014 roku ,
Bardzo fajna książka opowiadająca o dziewczynie, która w przyszłości ma zmienić się w dorosłego wampira. Ucieka z domu do szkoły Domu Nocy bo tylko tam może przejść przemianę. Naprawdę bardzo dobra książka i zamierzam dalej czytać cykl "Dom Nocy"
Avatar użytkownika -

Dom Nocy to szkoła dla młodocianych wampirów, w której Naznaczeni muszą przejść Przemianę. Tym, którym nie uda się przejść Przemiany umierają śmiertelnie kaszląc (!). Wkrótce do szkoły trafia Zoey, która zostaje Naznaczona przez łowcę wampirów. Już pierwszego dnia odkrywa, że jest wyjątkowa. Przysparza jej to wroga wśród Cór Ciemności, lecz na szczęście w pobliżu jest Erik, która pomaga jej przezwyciężyć problemy. Czy uda jej się pokonać Afrodytę i przejść Przemianę?

Zoey Redbird zostaje Naznaczona przez łowcę przy swojej najlepszej przyjaciółce, która wpada w panikę. W domu nie jest lepiej. Jej ojczym wzywa Ludzi Wiary i lekarzy, by pomogli mu wyleczyć córkę. Dziewczyna bojąc się kolegów ojczyma ucieka do swojej babci na lawendową farmę. Tam poznaje boginię Nyks, która wypełnia jej znamię. Zoey traci przytomność. Budzi się w skrzydle szpitalnym Domu Nocy. Jej mentorką zostaje najwyższa kapłanka, Neferet. Już na samym początku pobytu w szkole jej rywalką zostaje przewodnicząca Cór Ciemności, Afrodyta. Jeszcze na dodatek w Zoey zakochuje się Erik, najzdolniejszy i najatrakcyjniejszy chłopak w szkole, a zarazem były Afrodyty. Czy Zoey poradzi sobie w nowej szkole? Co Zoey ma w sobie czego inni nie mają? Odpowiedzi na te i dziesiątki innych pytań znajdziecie w książce  „Naznaczona”.

,,Starałam się przypomnieć sobie, jakie były oficjalne przyczyny śmierci tych dzieci, które nie zdołały przejść procesu Przemiany w wampiry. Czy dostawały ataku serca? A może zakaszlały się i zasmarkały na śmierć?"

Na początku nie miałem zamiaru czytać tej książki, bo spotkałem się z wieloma negatywnymi i kilkoma pozytywnymi recenzjami. Jednak chciałem sprawdzić i wyrobić sobie swoje zdanie o tej książce. Kompletnie się zawiodłem. Owszem, były tam momenty, w których się śmiałem... z bohaterów i słów w języku czirokeskim.Gdy przeczytałem jak jest w tym języku córka popłakałem się ze śmiechu.

Fabuła była nawet ciekawa, ale trochę za późno zaczynało się „coś” dziać. Momentami było ciekawie, ale wtedy autorki musiały wszystko zepsuć. Wtedy miałem już naprawdę dość, ale nie poddawałem się i jakoś dobrnąłem do końca. W gruncie rzeczy nie było nawet tak źle i miejscami przyjemnie się czytało.

Podsumowując. „Naznaczona” to książka nie warta uwagi i osoby, które mają dość wampirów lepiej, by sobie podarowały. Miłośnicy wampirów mogą cieszyć się z lektury, ale raczej nie będą zadowoleni. Zapoznając się z recenzjami kolejnych tomów serii zauważyłem, że według czytelników od drugiego tomu jest coraz lepiej, więc jeśli to prawda sięgnę po kolejny tom z ciekawości.

Avatar użytkownika - Accole
Accole
Przeczytane:2013-07-31, Ocena: 4, Przeczytałam,
Bardzo fajnie się czytało ;).
Avatar użytkownika - kiki94kms
kiki94kms
Przeczytane:2013-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo wciągająca , ciekawie się ją czyta , trzyma w napięciu aż do ostatniej kartki
Avatar użytkownika - truskaweczka8989
truskaweczka8989
Przeczytane:2013-06-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Mroczny dom nocy, tajemnice, wampiry, na pozór zwykła nastolatka.. Wszystko co uwielbiam w książkach; sekrety i fantasy! Gorąco polecam!
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2013-02-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka jest średnia, wręcz cierpka.
Avatar użytkownika - LilAlia
LilAlia
Ocena: 6, Przeczytałam,
Jak na książkę tego typu (wampiry, magia itd.) jest naprawdę świetna. Jak zacznie się czytać, to ciężko przerwać. Przyjemnie się czyta całą serię, zdecydowanie :)
Avatar użytkownika - loveit244
loveit244
Przeczytane:2012-08-16, Ocena: 6, Przeczytałem,
Książka naprawdę świetna. Napisana językiem młodzieży, więc łatwo się ją czyta.. Przynajmniej mnie ;)
Avatar użytkownika - sweet_landrynka1
catling
Przeczytane:2011-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Chazzurizu
Chazzurizu
Przeczytałam cztery części i przyznam pierwsza mnie nie powaliła. Zdradzoną zaczęłam czytać z nudów i tak mnie pochłonęła że zakupiłam kolejne części- nie żałuje. Z niecierpliwością czekam na piątą część cyklu Dom Nocy.
Avatar użytkownika - aniusiaczek92
aniusiaczek92
Ocena: 6, Czytam,
Bardzo wciągająca fabuła, przynajmniej dla mnie ;P Świetnie mi się ją czytało :D Polecam wszystkim :*
Avatar użytkownika -

Świetna książka. Na początku nie byłam przekonana do niej, ale zaczęła mnie wciągać.
Avatar użytkownika - Cookiss
Cookiss
Ocena: 4, Czytam,
Z początku mnie nudziła, ale tak na środku nawet całkiem wciągnęła.
Avatar użytkownika - Fleur
Fleur
Przeczytane:2010-11-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
po przeczytaniu opisu książki na tyle okładki, naprawdę nie byłam chętna jej przeczytaniu, ale na szczęście się skusiłam i teraz nie żałuje. Książka jest niesamowita .! Ona i jej kontynuacje zostały jednymi z moich ulubionych i najszybciej przeczytanych książek. (Przeczytałam ją w niecałe 2 dni ;) )
Avatar użytkownika - Ervisha
Ervisha
Przeczytane:2010-06-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Nic dodać nic ująć. Świetna książka :)
Avatar użytkownika - Drakon
Drakon
Przeczytane:2010-06-09, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
ja czytalem wszytskie 3 czesci i ksiazki są dobre, zalezy co sie komu podoba ale jesli chodzi o ksazki o wampirach to porywu w tej serii nikt nie znajdzie:D
Avatar użytkownika -

Książka bardzo fajna aczkolwiek troszeczke monotonna .kilka razy zauwazylam ze poprostu jest ten ssam opis sytuacji.zbyt malo akcji.
Avatar użytkownika - basiek87
basiek87
Przeczytane:2011-03-29, Ocena: 6, Przeczytałem,
obecnie posiadam 2 część tej serii Zdradzoną, nie czytałam ale opinie o tej sadze są super.
Avatar użytkownika - Martycja
Martycja
Przeczytane:2010-12-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Za bardzo zmieszana z rytuałami czarownic.
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2009-12-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Fajna powieść o wampirach , która nie jest stratą czasu , ale też nie dostarcza zbyt wielu zachwytów . Ot taka książka na wolną chwilkę .
Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Ocena: 4, Czytam,
Czyta się szybko i dośc miło... Jednak szału nie ma ;)
Avatar użytkownika - oklaskim
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa