Nianiu, na pomoc!

Wydawnictwo: Red Horse
Data wydania: 2009-03-16
Dodał/a książkę: Autor X

ODZYSKAJ KONTROLĘ NAD DZIEĆMI DZIĘKI PROSTYM, BEZPOŚREDNIM SPOSOBOM, PRZETESTOWANYM PRZEZ ZESPÓŁ DOŚWIADCZONYCH NIAŃ!

Twój dom stanął na głowie? Pierwsze skrzypce grają w nim dzieci? Masz wrażenie, że jesteś raczej dozorcą małpiarni, a nie rodzicem?

Trzymaj się. Gdy Twoja rodzina popada w tarapaty, do akcji wkraczają Nianie do zadań specjalnych. Bo dzieci nie rodzą się nieznośnymi bachorami; nieznośnymi bachorami dzieci się stają. Nikt nie wie o tym lepiej niż Niania Deb i Niania Stella - gwiazdy programu Nianiu, na pomoc!, który z dnia na dzień stał się hitem w TVN Style. Co tydzień dziesięć milionów widzów gromadzi się przed telewizorami, by zobaczyć, jak nianie przejmują stery i przemieniają kolejny rodzinny młyn w oazę spokoju i porządku. Niestraszne im karczemne awantury - Niania Deb i Niania Stella pomagają rozwydrzonym dzieciom i zdezorientowanym rodzicom stać się rodziną, którą zawsze chcieli być.

Teraz nianie dzielą się swoją wiedzą z milionami innych rodzin, które miotają się w poszukiwaniu niezawodnych rozwiązań. Pokazują, że w pierwszej kolejności zmienić się muszą rodzice - bo gdy za złe zachowanie nie ponosi się konsekwencji, dzieci szybko zdają sobie sprawę, że nie ma powodu, dla którego miałyby przestać dokazywać. A gdy mama i tata nie wiedzą co robić, dowodzenie przejmują dzieci. Nauczysz się, jak stawiać czoła problemom, jak być twardym a zarazem kochającym, jak porozumiewać się łatwo i efektywnie i jak wprowadzić jasne Zasady Domowe.

Poradnik Nianiu, na pomoc! - Nianie do zadań specjalnych pomoże Ci radzić sobie w sytuacjach, które wymknęły się spod kontroli.

Rodzice! W sytuacjach podbramkowych dzwońcie po Nianie do zadań specjalnych.

Kup książkę Nianiu, na pomoc!

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Domowy odpowiednik telefonu zaufania - zbiór rad i inspiracji dla rodzicówChcemy być dobrymi rodzicami, przynajmniej duża część z nas. Chcemy dzieciom przychylić nieba. Szukamy własnych dróg prowadzących ku temu: wychowanie bezstresowe, karność, miłość, wymagania, nagrody, czułość, rozpieszczanie. Jak to wszystko połączyć ze sobą? Jak kształtować postawy dziecka by nie sprawiało kłopotów wychowawczych, a jednocześnie wierzyło w siebie i radziło sobie w życiu? Jak sprawić by dziecko było po prostu zadowolone i szczęśliwe?Problemem są wzorce na których się opieramy. Powielamy je bowiem automatycznie często nie zdając nawet sobie sprawy z ich istnienia. Powielamy sposoby reagowania i zachowania się naszych najbliższych: rodziców, dziadków, bliskich. To oni byli naszymi nauczycielami. Problem leży w tym, że to czym nasiąkliśmy i co mimowolnie naśladujemy nie zawsze jest dobre, rozsądne i dające pozytywne efekty. Nie zawsze nadąża za zmianami w otaczającym nas świecie. Nasi rodzice nie borykali się z problemem gier komputerowych, uzależnienia od Internetu, swobodnego dostępu do narkotyków, wszechobecnej telewizji. Wpływ lansowanych przez media wzorców nie był aż tak silny jak obecnie, bowiem media te nie były aż tak powszechne. Wydaje się, że podstawy wychowania i zasadnicze problemy z tym związane zawsze jednak są te same. Inne są tylko formy w których się na zewnątrz ...

Opinie o książce - Nianiu, na pomoc!

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Poradnik dla rodziców posiadających problemy wychowawcze. "Zapewnienie dziecku szczęśliwego domu to obowiązek każdego rodzica. Twojemu dziecku szczęśliwy dom po prostu się należy! Dzieci zasługują na szacunek, spokój i harmonię, konsekwencję w działaniu i miłość. Mamy nadzieję, że ta książka pozwoli Wam ustalić Zasady Domowe, które okażą się skuteczne i pozwolą Waszym dzieciom rozkwitnąć, abyście się stali rodziną jaką zawsze chcieliście być."- tak brzmią końcowe zdania w przedmowie Autorek, które świetnie streszczają o czym jest ten poradnik dla rodziców. Jestem przekonana, że wszystko co jest w niej obiecane może się spełnić jeśli zaczniecie działać według poleceń Niani Deb i Stelli. Ja zaufałam im i udało się zmienić wiele na lepsze. Pierwsze sukcesy zaskoczą Was i zmotywują do dalszego działania. Znajdziecie w tym poradniku sposoby na poradzenie sobie z niejednym trudnym zachowaniem Waszej pociechy, nie zależnie od jej wieku. Nie zastosujecie jednak manipulacji. Kiedy rozpoznacie ( według klasyfikacji) Niań, którym z rodzajów rodzica jesteście- rozpoznacie jakie problemy sami stwarzacie. Nie zostaniecie pozostawieni sami sobie, dostaniecie pakiety propozycji gotowych rozwiązań konkretnych problemów takich jak na przykład kłopoty w samotnym wychowywaniu dziecka, obgryzanie paznokci, nieposłuszeństwo, rywalizacja rodzeństwa- na pewno znajdziecie wśród nich te, które Was interesują. Ja po swoim egzemplarzu piszę krótkie osobiste notatki, podkreślam ważne kwestie- dostosowuję zawartość książki do swoich indywidualnych potrzeb i jeśli nie możecie tego robić- róbcie notki w zeszycie- uczcie się siebie od nowa :-) Opłaca się, bo to o czym pisałam na wstępie mojej opinii o książce jest warte wiele wysiłku i poświęcenia. W książce zawarte są wątki fabularne ułatwiające zrozumienie problemów i ich rozwiązanie. W książce znajdziecie opis rodziny "testowej"- McCrayów- tata, zestresowany policjant, mama- przemęczona gospodyni domowa i pięcioro urwisów w wieku 3- 9 lat. Dom stoi na głowie, huczy od wrzasków, dzieciaki przypominają rozbrykane małpiątka skakające po meblach, które biją nie tylko siebie, ale i mamę, stojącą na skraju załamania nerwowego. Jaj mąż, ojciec dzieci całkiem już zrezygnował z walki o "normalność" ich rodziny. Koszmar- prawda? Ale wiele rodzin tak funkcjonuje- niestety. Kiedy do rodziny wkracza Niania Stella z zamiarem zdiagnozowania problemów rodziny McCrayów od początku tata jest sceptykiem i trudno przekonać go do zmian. Krok po kroku rodzice przekonują się, że Zasady Domowe zbliżają ich do marzeń o spokojnej, szczęśliwej rodzinie. Nie brak więc w tej książce "żywych" przykładów rozmów prawdziwych ludzi ( są też zdjęcia z planu- nagrań z programów TVN, których nie oglądałam, ale czytałam, że takie się odbyły). Warto mieć tą książkę w domowej biblioteczce i sięgać po nią jak po koło ratunkowe. Polecam od serca każdej mamie, tacie, babuni, dziadkowi- każdemu kto ma wpływ na związki rodzinne i Zasady Domowe.