Nie idź tam, Człowieku! Santiago de Compostela

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2009-09-26
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7505-225-1
Liczba stron: 244
Dodał/a książkę: Iwona Wendreńska

Ocena: 6 (1 głosów)

Książka jest o człowieku, który nie wiedział czego szuka, a znalazł to co chciał. Krótko mówiąc autor, po pięćdziesięciu latach życia w beztroskim ateizmie, ruszył w najstarszą pielgrzymkową drogę Europy. Ruszył, bo tej okolicy nie znał, bo było tanio i szansa na nową przygodę. Okolicę poznał, pieniędzy dużo nie wydał, przygodę przeżył. A gdy przybył na miejsce, do katedry w Santiago de Compostela, przeżył najważniejsze: w przestrzeni katedry wibrowały słowa: "No, jesteś wreszcie".

Kup książkę Nie idź tam, Człowieku! Santiago de Compostela

Opinie o książce - Nie idź tam, Człowieku! Santiago de Compostela

Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Przeczytane:,

Jedni idą, bo dla celów religijnych, bo są wierzący. Inni są ateistami i chcą po prostu sprawdzić siebie.  Jeszcze inna grupa to ci, którzy idą aby przeżyć jakąś przygodę. 
Zazwyczaj ludzie, którzy wybierają się w pielgrzymkę do Santiago de Compostela od swoich znajomych rodziny słyszą te słowa: "Nie idź tam!". Jest to wyprawa życia, niebezpieczna, ekscytująca. Ale to też wyprawa wgłab swoich myśli, duszy. 
Taką też podróż przeżył autor. Niby ateista, niby nie wierzący, a tak na prawdę poszukujący Boga. Zmagając się ze swoimi słabościami, myślami, samym sobąodkrył w sobie, że jest Ktoś kto nad nim czuwa, kto kocha i go nie opuści. Wyprawa do św. Jakuba zakończyła się tak jak na obrazie Rembrandta pt. "Syn marnotrawny" Pan Andrzej został przytulony przez Ojca jak dziecko pragnące przebaczenia i miłości. Wystarczy cisza i bycie ze swoimi myślami i zawierzenie Mu wszystkiego. 
Książka "Nie idź tam człowieku" to niezwykła opowieść o pielgrzmce do Santiago de Compostela - do grobu św. Jakuba. Drogę tę przemierzają pielgrzymi już od średniowiecza, wierząc, że Jakub wyjedna im łaski na Górze.  Autor swoją drogę opisuje w ciekawy, przystępny sposób. Nawet można powiedzieć zachęcająco by także wybrać się w tę Drogę. Mnie zachęcił. 

Link do opinii
Niezwykle mądra opowieść o poszukiwaniu, podążaniu, poznawaniu i spotkaniu. Autor nie koloryzuje, pisze o sprawach ważnych i tych ważniejszych czasem poważnie, czasem humorystycznie. Pozwala nam uczestniczyć w tej duchowej podróży. Sama odbyłam tylko część opisywanej przez niego trasy, więc tym bardziej chętnie dołączyłam do niego czytając...
Link do opinii
Inne książki autora
Poradnik pielgrzyma. Santiago de Compostela
Andrzej Kołaczkowski-Bochenek0
Okładka ksiązki - Poradnik pielgrzyma. Santiago de Compostela

\"Idź swobodnie, dokąd chcesz, my bowiem nie chcemy nawracać nikogo wbrew jego woli\". Słowa przypisywane św. Jakubowi wracają niczym motto tego poradnika...

Reklamy