Nie myśl, że NLP zniknie

Programowanie neurolingwistyczne (NLP) najczęściej opisywane jest z punktu widzenia jednej z dwóch  skrajnie różnych postaw wobec tej techniki:

1. To rewolucyjne podejście do rozwoju osobistego i życia, które w prosty sposób pozwala realizować praktycznie każde cele, niezależnie z jakich obszarów one będą.

2. To nieweryfikowalna, pseudonaukowa opowieść, która ma więcej wspólnego z różdżkarstwem niż z psychologią.

Rafał Żak stara się znaleźć odpowiedź, które z tych zdań jest bliżej prawdy. Robi to w niezwykle interesującej formie. Książkę Nie myśl, że NLP zniknie można czytać na dwa sposoby.

Pierwszy polega na przeczytaniu pierwszych 30 stron. Dostajemy tam opowieść o NLP, na jaką najłatwiej natrafić. Jest  bezpiecznie, sielankowo i miło. Jest o efektywności narzędzi, rewolucyjności podejścia do człowieka i jego rozwoju.

Drugi sposób czytania polega na kierowaniu się wskazówkami na dole stron, które pojawiają się po każdym rozdziale. Wędrówka tą ścieżką jest bardziej wymagająca, ale dostarcza większej ilości emocji niż podróż numer jeden. Ta wersja pozwala poznać nie tylko podstawowe założenia i narzędzia NLP, ale też krytyczny komentarz do nich. Autor daje szanse wypowiedzi głosowi przyjaznemu NLP, głosowi krytycznemu i głosowi rzeczowo komentującemu dwa poprzednie.

Jeśli cenisz sobie nie tylko opowieść o metodach, ale też rzeczową dyskusję na temat dowodów na ich skuteczność - ta książka jest dla ciebie. Wybierz drogę i baw się dobrze.

Informacje dodatkowe o Nie myśl, że NLP zniknie:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2016-11-25
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Nie myśl, że NLP zniknie

Nie myśl, że NLP zniknie - opinie o książce

153 sceny filmowe z życia korporacji . Seks, kłamstwa i inne obowiązki służbowe
Rafał Żak0
Okładka ksiązki - 153 sceny filmowe z życia korporacji . Seks, kłamstwa i inne obowiązki służbowe

Życie w korporacji to nie bułka z masłem - wiedzą o tym wszyscy, nie tylko ci, którzy mieli okazję sprawdzić fakty na własnej skórze. Logika...

Rozwój osobisty. Instrukcja obsługi. Potrzeba, presja czy uzależnienie?
Rafał Żak0
Okładka ksiązki - Rozwój osobisty. Instrukcja obsługi. Potrzeba, presja czy uzależnienie?

Bierzesz udział w wydarzeniach nazywanych rozwojowymi i nic się nie zmienia? Planujesz kolejne szkolenie i chcesz , aby stało się bardziej efektywnie...