Nieświadomy mózg. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-08-02
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788380694231
Liczba stron: 328
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Intensywne badania mózgu w ciągu ostatnich dwóch dekad wstrząsnęły światem naukowym tak silnie, jak rewolucja kwantowa. Badania, dzięki którym możemy - jak nigdy wcześniej - uzyskać wgląd w pracę mózgu, dowiodły między innymi, że nasze wszystkie doświadczenia, sposób, w jaki poznajemy rzeczywistość, a także zachowania są w ogromnym stopniu zdeterminowane przez procesy przebiegające poza granicami naszej świadomości. 

Leonard Mlodinow odkrywa przed czytelnikami zaskakujące i egzotyczne siły działające pod powierzchnią naszych umysłów oraz pokazuje, jak działają instynkty powstałe w nieświadomości, które zazwyczaj mamy za w pełni świadome i racjonalne przyczyny zachowań. Wyjaśnia, że jeśli chcemy naprawdę zrozumieć świat, a także pokonać przeszkody, które uniemożliwiają nam cieszenie się pełnią życia, musimy zrozumieć, jaki wpływ ma na nasze działania ten skryty przed naszymi oczyma, podprogowy świat.

Leonard Mlodinow nigdy nie traci okazji, by uczynić naukę nie tylko przystępną, ale i rozrywkową.

Stephen Hawking

Leonard Mlodinow uzyskał doktorat z fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, był stypendystą Fundacji Humboldta w Instytucie Maxa Plancka, pracował w California Institute of Technology. Autor i współautor (ze Stephenem Hawkingiem) książek popularnonaukowych, m.in. ,,Krótkiej historii rozumu".

Kup książkę Nieświadomy mózg. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie

Opinie o książce - Nieświadomy mózg. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie

Inne książki autora
Krótka historia rozumu
Leonard Mlodinow0
Okładka ksiązki - Krótka historia rozumu

Od pierwszej myśli człowieka do rozumienia Wszechświata W jakim punkcie znajduje się dziś nasze zrozumienie Wszechświata? Czy jesteśmy, jak sugerował...

Matematyka niepewności. Jak przypadki wpływają na nasz los
Leonard Mlodinow0
Okładka ksiązki - Matematyka niepewności. Jak przypadki wpływają na nasz los

Dlaczego dobra historia jest często mniej prawdopodobna niż marne wyjaśnienie? Z jakimi zadaniami szczur radzi sobie lepiej od człowieka. Jak obliczyć...

Reklamy