Niezatapialny. Pełna historia RMS Titanic

Data wydania: 1998-01-01
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-85852-36-0
Dodał/a książkę: hiagupirate

Poprzedzona szerokimi badaniami, świetnie napisana historia największego liniowca oceanicznego, od deski projektowej zaczynając poprzez poszczególne etapy budowy, relacje z rejsu, śledztwo mające ustalić przyczyny tragedii, na dzisiejszej legendzie kończąc. Autor stara się wyjaśnić nie tylko bezpośrednie przyczyny katastrofy, ale cały splot okoliczności, które do niej doprowadziły. Książka jest też interesującym obrazem końca epoki, od której zaczynał się XX wiek.

Kup książkę Niezatapialny. Pełna historia RMS Titanic

Opinie o książce - Niezatapialny. Pełna historia RMS Titanic

Avatar użytkownika - IlonaAnoli
IlonaAnoli
Przeczytane:2016-12-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Świetna książka i dobrze napisana. Przedstawia fakt, które doprowadziły do katastrofy Titanica. Można w niej znaleźć informacje na temat: - projektów statku, - jego budowy, - relacje ludzi z rejsu, - śledztwo, które było prowadzone po katastrofie. Wszystko jest dokładnie opisane i naprawdę warto ją przeczytać, a nie tylko obejrzeć film.
Avatar użytkownika - hiagupirate
hiagupirate
Przeczytane:2016-10-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2016, Mam,
Dogłębny i obszerny, bardzo szczegółowy zapis wydarzeń oraz stanu faktycznego statku (listy pasażerów, rozpiska ładunku). Oraz ciekawe historie najpierw twórców, później samych pasażerów. Wydaje się być rzetelnym przekazaniem kolejnych wydarzeń, aż do tragicznej nocy, a także dalsze dzieje.