Nowe przygody Mikołajka: Tom 2

Tom 7 cyklu Przygody Mikołajka

Dlaczego Rosół nie lubi lodów? Jak to się stało, że Kleofas przestał być najgorszy w klasie? Kto jest najlepszym graczem w kulki w całej szkole?

Po ogromnym sukcesie Nowych przygód Mikołajka, największego dziecięcego bestsellera 2005 roku, Wydawnictwo Znak przedstawia kolejny zbiór niepublikowanych dotąd opowiadań o małym urwisie, ulubieńcu zarówno dzieci, jak i dorosłych. Tom drugi zawiera czterdzieści pięć nowych historyjek o Mikołajku i jego paczce, rodzicach, sąsiadach, szkole, wakacjach i świętach. Niedoścignione poczucie humoru Goscinnego, zabawne, znane już naszym czytelnikom oraz całkiem nowe, przygotowane specjalnie do tego wydania ilustracje Sempégo sprawiają, że Nowe przygody Mikołajka. Tom 2 mają szansę stać się przebojem literackim tej jesieni.

Informacje dodatkowe o Nowe przygody Mikołajka: Tom 2:

Nowe przygody Mikołajka: Tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - MoniaP
MoniaP
Przeczytane:2012-05-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Przygody Mikołajka i jego przyjaciół opisane w bardzo fajny sposób. Można płakać ze śmiechu. Książka zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Tom drugi jest jeszcze lepszy od tomu pierwszego tej części. Mikołajek zaczyna pomagać rodzicom i wychodzi z tego katastrofa za katastrofą. Z kolegami buduje dom, kopie basen i gra w najprawdziwszą corridę. Uwielbiam tego małego bohatera i dzięki niemu czuję, że lepiej rozumiem chłopców w tym wieku. Żarty autorów i zaskakujące zwroty akcji są prezentowane z wielkim smakiem i wyczuciem. Po przeczytaniu tego temu wiem jedno - chcę poznać jeszcze więcej przygód Mikołajka. Polecam!

Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2021-01-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Świetna książka dla dzieci i dorosłych. Bardzo dużo śmiechu gwarantowane. Gorąco polecam.

Mimo iż to książka dla dzieci, to i tak przeczytałam ją z przyjemnością:). Barwna kontynuacja opowieści o znakomitych przygodach Mikołajka i jego kolegów wciągnie zwłaszcza dzieci z dobrym poczuciem humoru.

Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-09-22, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - kleszczyk
kleszczyk
Przeczytane:2017-01-01, Ocena: 6, Przeczytałem, przeczytane,
Wielki rów
Rene Goscinny0
Okładka ksiązki - Wielki rów

Przez pewną galijską wioskę, podobną do osady Asteriksa, przebiega głęboki rów. Wykopali go sami mieszkańcy, by raz na zawsze odciąć się od sąsiadów...

Przepisy Mikołajka
René Goscinny0
Okładka ksiązki - Przepisy Mikołajka

Mikołajek i jego koledzy są wielkimi łasuchami - i to wcale nie tylko Alcest! A teraz pokazują, że gotowanie może być ogromną frajdą. Szalone szaszłyki...