Lek na odporność

Czym jest odporność na zmiany i czemu jest taka szkodliwa? Jak ją przezwyciężać w organizacjach, jednostkach i grupach? W jaki sposób pokonać ją w Tobie oraz Twojej organizacji?

Wielkość tkwi w zmianie

Dokonanie zmiany przychodzi nam zwykle z niebywałym trudem - dotyczy to zarówno życia osobistego, jak i zawodowego. Często nie potrafimy wprowadzić zmian, których szczerze pragniemy, nawet wówczas, kiedy na szali spoczywa nasze własne życie. Autorzy tej książki po latach badań i zawodowej praktyki odkryli fascynujące zjawisko, które nazwali "odpornością na zmiany" - ukrytą dynamikę, która z powodzeniem powstrzymuje nas przed dokonaniem skutecznych i trwałych zmian. W celu zaradzenia tej destrukcyjnej sile stworzyli system pozwalający przejść od diagnozowania odporności do jej przezwyciężania.

Jeżeli kiedykolwiek próbowałeś dokonać zmian w swoim życiu (i nie udało Ci się) albo usiłowałeś pomóc w tym innym, ta książka powstała z myślą o Tobie. Jeżeli prowadzisz, zarządzasz, nadzorujesz, konsultujesz, doradzasz, trenujesz, ćwiczysz albo uczysz - a samodoskonalenie lub wydajność zespołowa w pracy to Twój chleb powszedni - ta książka jest właśnie dla Ciebie. Jeśli interesujesz się własnym rozwojem, jeśli nie satysfakcjonuje Cię tu i teraz - również znajdziesz w niej coś, co Cię zainteresuje.

Pierwsza część tego praktycznego podręcznika prezentuje nowy sposób rozumienia pojęcia "zmiana". Druga przedstawia wartość, jaką przynosi zmiana zaimplementowana według prezentowanego tu nowoczesnego modelu, jednostkom, zespołom pracowniczym i całym organizacjom. Część trzecia zachęca do wypróbowania tego podejścia na własnej skórze.

Informacje dodatkowe o Odporność na zmiany. Jak uwolnić potencjał tkwiący w Tobie i Twoim miejscu pracy:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2010-09-30
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Odporność na zmiany. Jak uwolnić potencjał tkwiący w Tobie i Twoim miejscu pracy

Odporność na zmiany. Jak uwolnić potencjał tkwiący w Tobie i Twoim miejscu pracy - opinie o książce