Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu. Komentarz duchowy

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2013-01-29
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7502-375-6
Liczba stron: 104
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu to modlitwy najbardziej lubiane i najczęściej odmawiane przez chrześcijan. Dlatego tak istotne jest, by coraz lepiej poznawać treści wiary zawarte w tych słowach i doświadczać Boga żywego, do którego prowadzą. Książka jest komentarzem duchowym do spotkań wiernych z Bogiem w modlitwie.

Bruno Forte, urodził się w 1949 roku w Neapolu, święcenia kapłańskie przyjął w 1973 roku. Został doktorem teologii w 1974 r. i filozofii w 1977 r., był profesorem zwyczajnym teologii dogmatycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym Włoch Południowych. Spędził długie okresy badawcze w Tybindze i Paryżu. Prowadził ćwiczenia i wykłady na wielu uniwersytetach europejskich i amerykańskich oraz kursy doszkalające i rekolekcje na różnych kontynentach. Jest członkiem Papieskiej Rady ds. Kultury i Jedności Chrześcijan. Przez dwie pięcioletnie kadencje brał udział w pracach Międzynarodowej Komisji Teologicznej Stolicy Apostolskiej: przewodniczył zespołowi, który zredagował dokument Pamięć i pojednanie. Kościół i winy przeszłości (luty 2000). W czerwcu 2004 roku Jan Paweł II mianował go arcybiskupem metropolitą Chieti-Vasto. Jest członkiem Międzynarodowej Komisji Mieszanej Katolicko-Prawosławnej i Komisji Mieszanej Stolicy Apostolskiej i Wielkiego Rabinatu Izraela.

Kup książkę Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu. Komentarz duchowy

Opinie o książce - Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu. Komentarz duchowy

Inne książki autora
Dlaczego się spowiadać?
Bruno Forte0
Okładka ksiązki - Dlaczego się spowiadać?

Spowiedź nie jest wyłącznie pocieszającym spotkaniem, które przynosi poczucie ulgi. Jej moc polega na tym, że czujemy się dotknięci przez miłość, która...

Reklamy