Opowiem ci, mamo, co robią żaby

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014-11-19
Dodał/a książkę: elibri

Po budzących zachwyt dzieci i ich rodziców książkach ,,Opowiem ci, mamo, co robią mrówki" oraz ,,Opowiem ci, mamo, co robią pająki" przygotowaliśmy kolejny tom tej wyjątkowej serii.

Znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (i starszych). Sztywne kartki (dzięki którym książka przetrwa wielokrotne przeglądanie), poręczny format, a przede wszystkim niezwykłe ilustracje Katarzyny Bajerowicz, którym towarzyszą rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego - to prawdziwe dzieło sztuki!

Twoje dziecko z wypiekami na twarzy będzie oglądać ilustracje pełne licznych detali, a na deser rozwiąże ciekawe zagadki. Przy okazji pogłębi swoją wiedzę przyrodniczą, nie tylko na temat różnych gatunków żab.

To książka nie tylko do czytania, ale głównie do oglądania, zgadywania i opowiadania. Ćwiczy spostrzegawczość dziecka, umiejętność opowiadania, pobudza zainteresowanie światem, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.

Katarzyna Bajerowicz (1969) - poznanianka, prywatnie mama trzech córek, właścicielka trzech psów i kota, malarka, fotografka, autorka bloga mama3swinek.blogspot.com, majsterklepka, niezła kucharka i rekordowa bałaganiara. Przez kilkanaście lat pracowała jako grafik, a od jakiegoś czasu zajmuje się ilustracją. Najbardziej lubi akwarele, makaron z sosem pomidorowym i kapelusze. Od dzieciństwa czuje pociąg do rozmaitych robali. Zaczęło się od spacerów z tatą po lesie - do wielkiego mrowiska w buczynie. Później hodowała pająki, żuki, patyczaki, karaluchy z Madagaskaru i olbrzymie ślimaki. I tak jej zostało, choć nie trzyma już owadów w terrarium - teraz podgląda ja we własnym ogrodzie. I robi to codziennie, bo to najlepsza i najbardziej niezwykła opowieść, jaką zna.

Marcin Brykczyński (ur. 1946) - ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. W ,,Naszej Księgarni" poeta wydał m.in. ,,Białego niedźwiedzia, czarną krowę" (z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY, oraz ,,Skąd się biorą dzieci". Jest także autorem wierszowanych zagadek do książek ,,Opowiem ci, mamo, co robią mrówki" i ,,Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta".

Kup książkę Opowiem ci, mamo, co robią żaby

Opinie o książce - Opowiem ci, mamo, co robią żaby

Avatar użytkownika - apiossa
apiossa
Przeczytane:2015-01-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Sztywne, grube kartki z pewnością przetrwają wiele przewracania dlatego książka ta idealnie nadaje się zarówno dla malucha jak i dla ciekawego starszaka. Mnóstwo zabawnych, bardzo szczegółowych ilustracji nie pozwoli naszym dzieciaczkom się nudzić. No i dodatkowo ciekawostki dotyczące żab i ich sąsiadów mieszkających w stawach - bardzo fajne i interesujące połączenie ;) My z Nikodemem ogromnie polubiliśmy tę serię i już nie możemy doczekać się kolejnych części. Także nie pozostaje mi nic innego jak Wam również serdecznie je polecić :)
Opowiem ci, mamo, co robią samoloty
Marcin Brykczyński0
Okładka ksiązki - Opowiem ci, mamo, co robią samoloty

Wspaniała książka dla najmłodszych fanów samolotów! Najnowsza pozycja w popularnej serii ,,Opowiem ci mamo", narysowanej z humorem przez...

Jak się nie bać gramatyki? Gramatycznych zasad kilka by je poznać, starczy chwilka
Marcin Brykczyński0
Okładka ksiązki - Jak się nie bać gramatyki? Gramatycznych zasad kilka  by je poznać, starczy chwilka

Jak gramatycznych zasad się nie bać? Chyba po prostu poznać je trzeba. Tę rzecz ułatwi prosta zasada, by zasad uczyć się na przykładach, ...