Opowieści z Narnii. Podróż Wędrowca do Świtu

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2010-02-03
ISBN: 978-83-7278-4-858
Dodał/a książkę: Autor X

W trzecim tomie słynnego cyklu Edmund i Łucja w towarzystwie niesympatycznego kuzyna Eustachego trafiają na żaglowiec króla Kaspiana.

Obfitująca w niezwykłe przygody morska wyprawa staje się, dzięki Aslanowi, również podróżą ku własnej tożsamości i dojrzałości.

Wydaniu wzbogacone zostało o zdjęcia z najnowszej filmowej ekranizacji.

Kup książkę Opowieści z Narnii. Podróż Wędrowca do Świtu

Opinie o książce - Opowieści z Narnii. Podróż Wędrowca do Świtu

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-12-21, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
Łucja i Edmund spędzają wakacje w domu wujostwa z wrednym kuzynem Eustachym i przez obraz powracają do Narnii, gdzie wraz z Kaspianem i jego załogą na "Wędrowcu do Świtu" płyną w podróż w poszukiwaniu 7 baronów wygnanych przez Miraza. W 3 części "Opowieści z Narnii" sporo się dzieje, ale przyznam, że wynudziłam się jak mops i na razie jest to dla mnie najsłabsza część serii. Plusy: + brak Zuzanny, która swoją wyniosłością zawsze mnie irytowała, + Eustachy! Marudny, gburowaty, wiecznie niezadowolony, czym bawił do łez, + Ryczypisk - mała, dzielna mysz o wielkim sercu, poszukujący przygód i chętnie porywający broń w małe łapki. Minusy: - przemiana Eustachego i przerobienie go w rozmemłaną kluchę, - stwierdzenie, że Edmund i Łucja są za starzy na Narnię i to ich ostatnia obecność w tej krainie, - Kaspian, który beztrosko wyrusza w podróż, nie dbając o swoich poddanych pozostawionych w Narnii, nie zasługuje na bycie królem, jest nierozważny i nijaki.
Avatar użytkownika - dunia20002
dunia20002
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Najlepsza ksiażka z całej serii
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-06-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Mimo niepochlebnej opinii o drugim tomie, sięgnęłam z ciekawości po trzeci i nie żałuję. I chociaż żal, że Piotr był zbyt dorosły by ponownie pojawić się w Narnii (co do Zuzanny mam bardzo mieszane uczucia), to osoba Eustachego (wrednego kuzyna rodzeństwa Pevensie, który podczas tej morskiej przygody staje się całkiem innym i w dodatku jak się okazuje miłym chłopcem) w pełni zrekompensowała mi brak dwójki z głównych bohaterów. Dla mnie osobiście pojawienie się w Krainie Aslana powinno zakończyć całą serię, ale to oczywiście tylko moje skromne zdanie. Oczywiście muszę wspomnieć tu o Ryczypisku - mały ciałem ale wielki duchem. Nie trzeba być człowiekiem, żeby dokonywać wielkich rzeczy.
Avatar użytkownika - bemeraude
bemeraude
Przeczytane:2015-01-21, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - samantajurczak
samantajurczak
Przeczytane:2014-03-17, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
W tej części poznajemy bliżej kuzyna Łucji, Piotra, Edmunda i Zuzanny. Niestety okazuje się że z młodszym rodzeństwem Pevensie w Narnii długo się już nie spotkamy.
Łucja i Edmund przyjeżdżają do swego kuzyna Eustachego Scruubba, który jest strasznie wredny i naśmiewa się z dzieci. Nie wierzy w istnienie Narnii. Stojąc w pokoju i patrząc się na obraz, wszystkie dzieci zauważają, że zaczyna wypływać z niego woda, a one przenoszą się do innego świata. Trafiają na statek, którym podróżował książę Kaspian. Poszukuje on siedmiu baronów narnijskich, wygnanych z kraju przez swojego wuja. Dzieci przyłączają się do niego. "Podróż "Wędrowca do Świtu"" jest książką bardzo ciekawą, ale według mnie pierwszej części nie dorównuje. Bardzo brakowało mi Zuzanny i Piotra, których bardzo lubię. Tutaj musimy zadowolić się Łucją, Edmundem i Eustachym. Eustachy bardzo mnie denerwował i nie polubiłam go. Tylko przeszkadzał, denerwował wszystkich, uważał się za pępek świata, wszystko komplikował. Natomiast Łucja i Edmund wydorośleli , na pewno zmieniły im się charaktery. Książka jest pełna przygód, taka magiczna. Ma swój klimat, a język autora dalej mnie zachwyca. Pozwala przenieść się w tę baśniową krainę, stanąć obok bohaterów i razem z nimi wszystko przeżywać. Miłośnikom tej serii książek polecam (jeśli jeszcze nie czytaliście). Na pewno się nie zawiedziecie. Książka nie tylko dla dzieci!
Avatar użytkownika -

To już moje trzecie spotkanie z twórczością C.S. Lewisa. Klimatyczna i ciepła okładka wprowadza nas w nadmorski klimat Narnii. Tym razem dzieci do Narnii przechodzą wraz z kuzynem i lądują na statku "Wędrowca do świtu". Muszą pomóc Kaspianowi, odnaleźć siedmiu baronów, których Miraz wysłał na pewną śmierć. Czy autor dalej utrzymał poziom, tak w poprzednich częściach? Jaki był ostateczny wynik spotkania? Czy i tym razem jestem zadowolony z lektury? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w tekście poniżej. Mija kolejny rok od ostatniej podróży do Narnii. Zuzanna wraz z rodzicami wyjeżdża do Ameryki, Piotr wyjeżdża na wieś do Profesora, ponieważ musi uczyć się do egzaminów, a Edmund i Łucja jadą do wujka. Dzieci cały czas rozmawiają o Narnii, a podsłuchuje ich nieznośny kuzyn, który robi im cały czas na złość. Gdy pewnego dnia rozmawiają, kuzyn im znowu dokucza. Nagle zauważają, że obraz na ścianie porusza się. Gdy bliżej podchodzą, wciąga ich na pełne morze. Ratuje ich Kaspian, który na ich szczęście przepływał tamtędy. Eustachy nie może uwierzyć, że przenieśli się do Narnii i cały czas wszystkim dokucza i ma na pieńku z Ryczypiskiem. Kaspian poszukuje siedmiu baronów, których Miraz wysłał na pewną śmierć, na morze. Czy Kaspianowi uda się odszukać baronów i powrócić do Narnii? Czy dzieci pogodzą się i zostaną przyjaciółmi? Czy uda im się wrócić do domu? Tak, jak w poprzednim tomie, tak tu autor bez przedłużania wciąga nas w świat Narnii, w której na każdym kroku bohaterowie przeżywają przygody. Akcja jest dynamiczna i nie da się tu nudzić. W najmniej oczekiwanym momencie jest zwrot akcji i wszystko idzie w przeciwnym kierunku niżby chcieliśmy. Teraz przedstawie Wam plusy książki. Tym razem autor pokazał na co go stać. Tym razem bohaterowie nie próbują odbić państwa ani nie toczą bitew, tylko pływają po Wielkim Morzu w poszukiwaniu zaginionych oraz chcą dopłynąć do Końca Świata. Szczerze powiedziawszy, to myślałem, że znowu autor wyśle nas do Narnii, lecz strasznie się myliłem, bo wysłał nas na pełne morze. Plusem także było to, że autor dodał nowego bohatera co całkiem urozmaiciło tekst, gdyż przez tą osobę bohaterowie ciągle wpadali w kłopoty. Podsumowując. Książka "Podróż Wędrowca do świtu" to świetna powieść fantasy, która wciąga od pierwszych stron. Polecam ją osobom, które lubią i uwielbiają twórczość Lewisa, osobom lubiącym powieści fantasy i oczywiście wszystkich innych, których zachęciła ta recenzja. Gorąco polecam.
Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Ocena: 6, Czytam,
Książki do których się wraca ;)
Avatar użytkownika - Kai
Kai
Przeczytane:2017-11-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

Miło przeczytać początki fantastyki, mają one w sobie taką świeżość. I co z tego, że była pisana z myślą o dzieciach. Jest ona piękna i uniwersalna.

Avatar użytkownika - lewoszm
Przeczytane:2016-03-08, Ocena: 6, Przeczytałem,
Cztery miłości
C.S. Lewis 0
Okładka ksiązki -  Cztery miłości

W kolejnym tomie esejów Clive Staples Lewis (1893-1963), pisarz, filozof, wykładowca uniwersytecki, autor słynnych Opowieści z Narnii, wyróżnia cztery...

Smutek
C.S. Lewis0
Okładka ksiązki - Smutek

Smutek C. S. Lewisa jest uznawany za najlepszą książkę dla ludzi przeżywających utratę bliskiej osoby, żałobę i cierpienie. Słynny pisarz, autor cyklu...