Opracowania lektur. Starożytność. Średniowiecze. Renesans. Liceum, Technikum

Szczegółowa charakterystyka epoki literackiej (tło historyczne, architektura, rzeźba, malarstwo, muzyka, filozofia, programy literackie)Literatura polska i powszechna Biogramy pisarzy i poetówSzczegółowe (historia powstania, wydanie, treść, problematyka, budowa) i przejrzyste opracowania utworów Konteksty literackie, plastyczne i filmoweTabele, schematy, wykresy porządkujące najważniejsze zagadnieniaTematy wypracowań odnoszące się do danego tematu czy twórcyBibliografia pomocna przy szukaniu materiałów do wypracowań i prezentacji maturalnychSłowniczek pojęćZebrane w jednej książce informacje pomocne w powtórkach materiału z języka polskiego i przy pisaniu wypracowań

Informacje dodatkowe o Opracowania lektur. Starożytność. Średniowiecze. Renesans. Liceum, Technikum:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: b.d

Kup książkę Opracowania lektur. Starożytność. Średniowiecze. Renesans. Liceum, Technikum

Opracowania lektur. Starożytność. Średniowiecze. Renesans. Liceum, Technikum - opinie o książce

Atlas Podróż przez epoki Literatura-sztuka-moda
Elżbieta Zarych0
Okładka ksiązki - Atlas Podróż przez epoki Literatura-sztuka-moda

Historia literatury, sztuki i mody od średniowiecza do współczesności. Charakterystyka epok, najważniejsi twórcy, style, motywy, utwory literackie, budynki...

Baśnie o szczęściu, nieszczęściu i o tym, co jest najważniejsze w życiu
Elżbieta Zarych0
Okładka ksiązki - Baśnie o szczęściu, nieszczęściu i o tym, co jest najważniejsze w życiu

Świat baśni to świat wyobraźni, niezwykłych miejsc, fantastycznych istot, cudownych przedmiotów. To świat, który odrywa nas od codzienności i przenosi...