Oświetlenie. Warsztaty fotograficzne

Poznaj tajemnice światła i cienia, aby tworzyć wyjątkowe fotografie

Jaki rodzaj światła dodaje ekspresji zdjęciom w ruchu? W jaki sposób pracować z naturalnym światłem w plenerze? Jak oswoić cień i wydobyć piękno nocy? Właściwie dobrane światło jest kluczem do zrobienia doskonałej fotografii. Możesz sprawić, żeby efekty "malowania światłem" były naprawdę wyjątkowe. Jednak aby tak się stało, potrzebna jest rzetelna wiedza i znajomość konkretnych zagadnień, związanych z wpływem kątów padania, barw i kierunków światła na obraz, który chcesz sfotografować. Równie istotna jest umiejętność korzystania ze sprzętu oświetleniowego w fotografii studyjnej czy plenerowej, a także zaufanie do własnej intuicji i wyobraźni. Jak połączyć te wszystkie elementy, aby robić olśniewające zdjęcia, dowiesz się z tej właśnie książki.

Książka "Oświetlenie. Warsztaty fotograficzne" to przewodnik po świecie światła i cienia, który nauczy Cię, jak sterować światłem, aby robić doskonałe zdjęcia. Korzystając z tego podręcznika, zrozumiesz, jak wykorzystywać sprzęt oświetleniowy oraz naturalne światło, by wydobyć nastrój obrazu. Dowiesz się, czym jest balans bieli i jak wpływa on na temperaturę barw, jak radzić sobie z głębią ostrości i zrobić wspaniałe zdjęcie w pochmurny dzień, a także dlaczego ruch należy podkreślać poprzez wydłużanie czasu naświetlania. Wspaniałe zdjęcia w tej książce z pewnością zainspirują Cię do własnych poszukiwań i eksperymentów.

Ustawianie poprawnej ekspozycji obrazu Konfigurowanie balansu bieli Rodzaje oświetlenia Sprzęt oświetleniowy w fotografii cyfrowej Fotografie plenerowe w naturalnym świetle Oświetlenie podczas fotografowania wnętrz Oświetlenie przy zdjęciach grupowych i portretach Zdjęcia w ruchu Oświetlenie w fotografii krajobrazowej Fotografia podróżnicza Martwa natura, makrofotografia i oświetlenie Fotografia nocna i zdjęcia przy minimalnej ilości światła Połącz perfekcyjną technikę z wyobraźnią -- niech Twoje zdjęcia zachwycają!

Informacje dodatkowe o Oświetlenie. Warsztaty fotograficzne:

Wydawnictwo: Helion