Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2012-05-11
ISBN: 978-83-7574-614-3
Dodał/a książkę: Damian Kopeć

Pan z Wami! Jako i ogród jego! Wstąpiwszy, porzućcie nadzieję. Oślepną monitory, ogłuchną komunikatory, zamilknie broń. Tu włada magia.

Wystarczyło ledwie czworo Ziemian, by z planety Midgaard uczynić prawdziwe piekło. Ich tropem, znaczonym niewyobrażalnymi okrucieństwami podąża Vuko Drakkainen. Kierowany nieujarzmioną determinacją, krok za krokiem przedziera się przez koszmar niczym z chorej wyobraźni Hieronima Boscha. To jeszcze misja czy już przeznaczenie? Lecz, czy zdoła powstrzymać tych, których moc uczyniła równych Bogom? Czy zdoła ich zabić?

To irytujące, kiedy coś odrywa Cię od lektury dobrej książki, prawda? Zawsze, kiedy musiałem przerywać lekturę PLO, byłem wściekły. To świetna powieść. Tomasz Kołodziejczak, autor Dominium Solarnego

Wydanie drugie.

Kup książkę Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3

Opinie o książce - Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3

Opinia 21                 Już jakiś czas temu uznałam, że jak na miłośniczkę fantastyki, znam zadziwiająco mało polskich pisarzy tego gatunku. Właściwie potrafiłabym wymienić zaledwie trzech: Jacka Dukaja, Andrzeja Sapkowskiego i Andrzeja Pilipiuka. Postanowiłam więc zbadać wartość utworów, polecanych przez znajomych, autorstwa: Andrzeja Ziemiańskiego, Jacka Piekary, Jakuba Ćwieka, a także innych, tych mniej znanych. Tym razem wybór padł na Jarosława Grzędowicza i jego cykl Pan lodowego ogrodu.              O ile pierwszy tom tej serii okazał się zachwycający, to w drugim tego czegoś trochę już brakowało. Na szczęście, w trzecim tomie sytuacja się poprawia i pod względem jakości plasuje się on między pierwszą, a drugą częścią. Posiada też kilka zalet, których nie miały poprzednie wydania.               Po pierwsze, pojawia się tytułowy Pan lodowego ogrodu i po raz pierwszy od rozpoczęcia serii tytuł cyklu nabiera sensu. Z resztą sam lodowy ogród również zapiera dech w piersiach, oczarowując czytelnika różnorodnością postaci, pięknem budynków i zaskakującymi rozwiązaniami architektonicznymi. Psychika i pomysł na świat kolejnego z ziemskich naukowców, nie tylko nie były nudne, ale wręcz oszołomiły mnie swoją kolorystyką i przebiły nawet znajdujące się wcześniej na ...
Avatar użytkownika - gan1983
gan1983
Przeczytane:2016-10-06, Ocena: 3, Przeczytałem, Fantastyka, WYZWANIE - 26 książek w 2016,
Zdecydowanie słabszy od dwóch pierwszych tomów. Poziom spadł diametralnie. Dosłownie nudził mnie.
Avatar użytkownika - hegemo
hegemo
Przeczytane:2014-05-22, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2014, Fantasy/SF ,
III tom za mną. Cóż, czuje się jak bym dostał kopa i się jeszcze nie pozbierał. Mnóstwo akcji. Jeszcze raz napisze, że narracja genialna. Kreacja świata, opisy i sam sposób wyzwalania magii genialny. Ścieżki Vuka i Filara przecinają się. Coraz więcej odpowiedzi (odnaleźli się ziemianie- przynajmniej w jakimś sensie) i coraz więcej pytań (czy uda się przywrócić Midgarr do porządku?). Pisze w samych superlatywach więc dlaczego 5. Grzędowicz jest dobrym pisarzem fantastyki, a z filozofią i moralnością słabo mu idzie. Opis przeżyć Filara w niewoli duży minus.
Avatar użytkownika - busia87
busia87
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2014,
Kolejne fantastyczne dzieło Grzedowicza!! Vukko trafia na jednego z członków ekipy badawczej i dowiaduje sie co sie stało. Filar musi podjac bardzo trudna decyzje, by sie wydostać z Amitraju, która wpłynie takze na zycie towarzyszących mu przyjaciół. Garstka ludzi stara sie doprowadzić świat do ładu, pytanie czy im sie to uda...
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2014-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Tom ciekawy, ale już nie tak fascynujący jak pierwszy i drugi. Niemniej nadal Vuko prowadzi nas przez świat pełen tajemnic, strachu i emocji.
Avatar użytkownika - malamimbla
malamimbla
Przeczytane:2013-10-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Podobnie jak dwa pierwsze tomy, ten również uważam za świetny. Nie mogę się doczekać aż skończę czytać ostatnią część ;)
Wspólna opinia o powieści jest przy części pierwszej: http://www.granice.pl/opinia,pan-lodowego-ogrodu--tom-1,170920,22882
Avatar użytkownika - kalafior
kalafior
Przeczytane:2013-01-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Kolejny tom przygód Vuka Drakkainena. Tom w którym nitki losu bohaterów splatają się coraz ciaśniej doprowadzając do spotkania dwóch głównych postaci. W moim odczuciu chyba najciekawszy z całej tetralogii. Poznajemy kolejnych Czyniących, płyniemy lodowym drakkarem (też chcę takiego!) i w końcu docieramy do tytułowego Lodowego Ogrodu, za którym oczy sobie wypatrywałam przez wcześniejsze tomy. Niech żyje Midgaard!
Avatar użytkownika - Sztamek
Sztamek
Przeczytane:2012-04-07, Chcę przeczytać,
Dawaj...dawaj...dawaj.
Avatar użytkownika - Carnival
Carnival
Przeczytane:2017-11-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2017,

Kolejne strony upewniają mnie o mojej wielkiej sympatii do tej serii. Cieszę się, że mam ją na moich pólkach w domu. Wydawało mi się, że wyrosłam już z książek z obrazkami, w tym jednak przypadku z niecierpliwością czytam kolejne strony aby dotrzeć do kolejnej ilustracji. Postanowiłam nie wybiegać do przodu, więc każda ilustracja nawiązuje do właśnie czytanego wątku.
Genialne posunięcie wydawcy (Fabryka snów) uatrakcyjniło tą serię, a okładki to mistrzostwo świata!

Avatar użytkownika - antila
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 4, Przeczytałam,
Azyl
Jarosław Grzędowicz0
Okładka ksiązki - Azyl

Zaginione skarby Mistrza Wreszcie wszystkie opowiadania Grzędowicza w komplecie.   "W pewnej chwili, gdy Piołun już znacznie wysforował się przed...

Pan Lodowego Ogrodu - tom 4. Audiobook
Jarosław Grzędowicz0
Okładka ksiązki - Pan Lodowego Ogrodu - tom 4.  Audiobook

Nikt nie wie, co się dzieje z grupą naukowców. Vuko Drakkainen ma ich odnaleźć i sprowadzić na Ziemię lub zabić i zatrzeć ślady. Z taką misją przybywa...