Pan Samochodzik i kapitan Nemo

Tom 6 cyklu Pan Samochodzik i...

Seria książek opisująca przygody Tomasza - historyka sztuki, tropiciela przemytników i złodziei skarbów narodowych. Nazwano go Panem Samochodzikiem w związku z wehikułem, którym jeździł. Otrzymał go w spadku po wuju, który zbudował śmieszną karoserię, kryjącą wspaniały silnik Ferrari 410 i wyposażył tę śmieszną konstrukcję w wiele ciekawych i pożytecznych wynalazków własnego pomysłu. Panu Tomaszowi w rozwiązywaniu zagadek pomagają przyjaciele - harcerze. Książki Nienackiego należą do tych, które czyta się z zapartym tchem. Ponadto wyrabiają ogromny szacunek dla zabytków i historii polskiej.

Informacje dodatkowe o Pan Samochodzik i kapitan Nemo:

Pan Samochodzik i kapitan Nemo - opinie o książce

Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2016-06-18,
Książka pełna przygód! Kapitan Nemo, banda Czarnego Franka, znowu harcerze... I piękny Jeziorak. Wyjątkowo brak tu klasycznej zagadki historycznej. Sentyment i dobra zabawa, zapowiadająca wakacyjne przygody.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-12-29,
Nie ocenia się książek po okładce, ale kiedy ma się styczność z najnowszą szatą graficzną, jaką serwuje czytelnikom Siedmioróg, nie sposób pominąć ten temat. Klimatyczne ilustracje, skutecznie przyciągające wzrok czytelników sprawiają, że lektura wyśmienitych powieści Zbigniew Nienackiego staje się dla nas jeszcze większa frajdą. Po raz kolejny chciałbym gorąco zachęcić Was do przeczytania wszystkich tomów związanych z przygodami Pana Samochodzika, ponieważ nie wyobrażam sobie osoby, która nie zna tego nazwiska. Cofnijcie się w czasie, poczujcie tę przemiłą atmosferę, poszperajcie trochę w przeszłości i rozwiążcie fascynującą zagadkę! Gorąco polecam! Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/11/pan-samochodzik-powraca.html
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2019-03-20, Ocena: 4, Przeczytałem,

Fajna część, dobrze się czyta, a autor wciąż rozbudza nasze wątpliwości, gdy już wydaje nam się, że znamy rozwiązanie.

Ostatni raz książki z serii czytałem dobrze ponad 30 lat temu. Nadal uważam, że niewiele się zestarzały. W zasadzie poza wszechobecnymi dziś telefonami i nazwą milicja wszystko jest jak dawniej. I to między innymi jest siła książek Nienackiego.

Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2018-11-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jaka szkoda, że nie sięgnęłam po tę serię co najmniej 15 lat temu... Przypuszczam, że przeczytałabym wszystkie części jedna za drugą. Teraz czeka na moją uwagę tak dużo książek, że nie bardzo mam kiedy nadrabiać zaległości z dzieciństwa... A Pan Samochodzik zdecydowanie trafia w moje gusta, choć z pewnością patrzę krytyczniej, niż by mi się to zdarzyło lata temu. Lato, jeziora i zaginione skarby - dla mnie bomba, nawet mimo pojawiającego się co jakiś czas moralizatorskiego tonu.

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2015-11-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pan Samochodzik i święty relikwiarz
Zbigniew Nienacki0
Okładka ksiązki - Pan Samochodzik i święty relikwiarz

Pan Samochodzik i Wyspa złoczyńców
Zbigniew Nienacki0
Okładka ksiązki - Pan Samochodzik i Wyspa złoczyńców

Przygody Pana Samochodzika to od kilkudziesięciu lat obowiązkowa lektura młodych wielbicieli sensacji. Już miliony czytelników doskonale znają dziwaczny...

Forget Me Not
Julie Soto