Paul Newman. Biografia

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2013-02-13
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-245-9137-4
Liczba stron: 440
Dodał/a książkę: Hanna Kwaśna

Ocena: 6 (1 głosów)

Paul Newman (1925-2008) aktor o legendarnych niebieskich oczach, zdobywca Oscarów, hollywoodzki fenomen. Grając charyzmatycznych buntowników i rozgoryczonych bohaterów, stał się supergwiazdą i tytanem kasowych przebojów. Syn rzutkiego przedsiębiorcy, wychowywał się na zamożnych przedmieściach Cleveland. Choć bał się zawieść nadzieje ojca, zrezygnował z rodzinnego biznesu i postanowił próbować sił w aktorstwie. Po trudnych początkach w teatrze i telewizji doczekał się lepszej passy. Charakterystyczną wytrwałość widać we wszystkim, co robił, zarówno na planie zdjęciowym, jak i poza nim. Wypowiadał się bez ogródek i korzystał ze sławy, by zabierać głos w bliskich jego sercu sprawach politycznych W książce Paul Newman. Biografia krytyk filmowy i historyk kultury masowej Shawn Levy prezentuje kulisy fascynującego życia aktora od beztroskich psikusów na planie, przez trwałe uczucie do Joanne Woodward aż po przeżycia związane ze śmiercią syna, który zmarł po przedawkowaniu leków. To emocjonujący portret nadzwyczajnie utalentowanego człowieka dającego z siebie wszystko, co dostał od życia. A był przy tym jedną z najgłośniejszych gwiazd kina XX wieku.

Kup książkę Paul Newman. Biografia

Opinie o książce - Paul Newman. Biografia

Avatar użytkownika - han
han
Przeczytane:2013-04-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Po przeczytaniu biografii mam ochotę obejrzeć wszystkie filmy z Paulem Newmanem. W książce poznałam tytuły tych filmów, ich fabułę, a nawet opinie krytyków filmowych na ich temat. Shawn Levy przedstawił Newmana nie tylko jako aktora, ale też człowieka o wielu innych pasjach: wyścigi samochodowe, tworzenie sosów do sałatek (!). To, co najbardziej doceniłam w tej książce, to liczne anegdoty z życia Paula. Nie wiedziałam, że był takim żartownisiem, uwielbiającym robić głupie (ale jakże kreatywne) dowcipy swoim przyjaciołom i znajomym. Takich sytuacji w biografii jest mnóstwo, warto sobie zaznaczać podczas czytania najlepsze z nich, bo za każdym razem, jak je ponownie czytam, wybucham śmiechem :)
Link do opinii
Inne książki autora
De Niro
Shawn Levy0
Okładka ksiązki - De Niro

„Gruntownie przygotowana biografia. Wykorzystując scenariusze, notatki robocze oraz przebogatą kolekcję rekwizytów i kostiumów De Niro...

Reklamy