Perły architektury. Od 4000 roku p.n.e. do czasów współczesnych

Istnieją dzieła architektury, które są czymś więcej niż tylko wspaniałymi budowlami pełniącymi funkcje religijne bądź świeckie, stanowią bowiem przejaw absolutnego geniuszu człowieka. Niniejszy album jest propozycją fantastycznej podróży przez sześć kontynentów śladami tajemniczych cywilizacji z przeszłości, a także poszukiwaniem w dziełach powstałych w naszych czasach idei interesujących dla współczesnych i przyszłych pokoleń. Odkrywanie „pereł architektury” to podążanie za odwiecznym pragnieniem człowieka, aby pozostawić ślad swego istnienia i przetrwać w pamięci potomnych.

Panteon, piramidy w Gizie, nowa Biblioteka Aleksandryjska czy wieża Eiffla to dzieła reprezentujące nową epokę, charakterystyczne dla danej kultury, a niekiedy dla całej cywilizacji. Te wielkie osiągnięcia architektury i inżynierii budowlanej, przetrwałe od antyku do czasów współczesnych, są świadectwem historii i zmieniających się stylów, przechowują też pamięć uniwersalnej wizji intelektualnej i twórczej okresu, w którym powstały. Już w starożytności niektóre budowle zostały opisane w dokumentach sławiących ich piękno i potęgę, opiewających jednocześnie geniusz ich twórców oraz szlachetność zleceniodawców. Od czasu, kiedy po raz pierwszy ułożono listę „rzeczy godnych zobaczenia” i „rzeczy wspaniałych” – siedmiu cudów świata antycznego – nieustannie powstawały i nadal powstają katalogi, w których dzieła liczące tysiące lat wymieniane są wraz z obiektami współczesnymi. Mimo że zbudowano je w odmiennych warunkach historycznych i artystycznych, to właśnie one – ze względu na swoja formę i treść – są świadectwem twórczych możliwości człowieka. Album ten przedstawia najważniejsze budowle świata, kamienie milowe naszej cywilizacji.

Informacje dodatkowe o Perły architektury. Od 4000 roku p.n.e. do czasów współczesnych :

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: b.d
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-213-4363-1

Kup książkę Perły architektury. Od 4000 roku p.n.e. do czasów współczesnych

Perły architektury. Od 4000 roku p.n.e. do czasów współczesnych - opinie o książce

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2010-02-16, Ocena: 6, Chcę przeczytać,
Książka wspaniała, jedyna w swoim rodzaju, nie ma jej równej. Wystarczy tylko po nią sięgnąć a zauroczy każdego. Polecam!!!