PHP Web 2.0. Tworzenie aplikacji typu mashup

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2009-03-25
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-246-1609-1
Liczba stron: 240
Dodał/a książkę: lokesh

Ocena: 0 (0 głosów)

Jak stosować mechanizmy dostarczane przez gigantów Web 2.0? Jak stworzyć swoją własną, prostą wyszukiwarkę? Jak zintegrować treści z Flickr i Google Maps? Serwisy takie, jak Google Maps, Flickr, YouTube, MySpace, to symbole nurtu Web 2.0. Nie da się ukryć, że dorównać takim gigantom będzie Ci trudno. Ważne jednak jest to, że treści i mechanizmów dostarczanych przez nich możesz używać również i Ty. Wykorzystując ich API oraz dostępne usługi sieciowe, możesz stworzyć całkowicie nowy serwis, oferujący takie możliwości, o których nikomu wcześniej się nawet nie śniło!

Właśnie dzięki tej książce dowiesz się, w jaki sposób połączyć treści i możliwości wielu serwisów w ramach nowej - Twojej - aplikacji WWW, korzystając z języka PHP. Poznasz zasady działania stron agregujących treści, a używanie technologii XML-RPC nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu. Lektura książki "PHP Web 2.0 Mashup" pozwoli Ci poznać zasady pracy z żądaniami typu REST. Poznasz metody GET i POST oraz nauczysz się przetwarzać odpowiedzi w formacie XML, korzystając z biblioteki SAX. Już wkrótce będziesz mógł sam stworzyć prostą wyszukiwarkę czy też własną "szafę grającą", korzystającą z danych YouTube i Last.fm. Dodatkowo będziesz miał możliwość poznania API dostępnego między innymi w Google Maps, internetowej bazie danych UPC oraz księgarni Amazon. Jeżeli chcesz stworzyć nowy serwis agregujący treści, jest to obowiązkowa pozycja dla Ciebie!

Funkcjonowanie stron agregujących treści Wykorzystanie techniki XML-RPC Przetwarzanie odpowiedzi przy użyciu SAX Żądania REST Działanie metod POST i GET Język WSDL Zastosowanie kanałów RSS Interfejs API Amazon Interfejs API Google Maps Interfejs API internetowej bazy danych UPC Interfejs API Flickr Zastosowanie obiektu XMLHttpRequest i jego rola w technologii AJAX Stwórz nowy projekt, korzystający z możliwości gigantów Web 2.0!

Kup książkę PHP Web 2.0. Tworzenie aplikacji typu mashup

Opinie o książce - PHP Web 2.0. Tworzenie aplikacji typu mashup

Reklamy